کد خبر: ۴۸۴۰۰
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۶- ۱۰:۳۹

مديرعامل شركت مديريت منابع آب ايران با اشاره به اينكه ٨٠٠گروه بازرسي به برداشت از منابع آبي نظارت مي‌كنند، گفت: در قالب طرح تعادل بخشي آب ١٥ هزار حلقه چاه مسدود و از برداشت ٨٥٠ ميليون مترمكعب آب از منابع زيرزميني جلوگيري شد.
محمد حاج رسولي‌ها در گفت‌وگو با فارس در خصوص اجراي موفق يا ناموفق طرح تعادل‌بخشي آب، گفت: بحثي كه از ابتدا در وزارت نيرو در خصوص اجراي طرح تعادل‌بخشي آب مطرح بود اين بود كه موفقيت اين طرح منوط به اين است كه تمام عوامل مثل مردم و ساير دستگاه‌ها بايد به اين طرح كمك كنند چرا كه نمي‌توان براي كاهش يافتن برداشت آب از سفره‌هاي زيرزميني فقط از وزارت نيرو انتظار داشت.
وي افزود: بنابراين پيشرفت خوبي در طرح تعادل‌بخشي آب چه به لحاظ مسدود كردن چاه‌ها و چه به لحاظ اقداماتي كه در خصوص نصب كنتور بر روي چاه‌ها انجام داديم ايجاد شد، اما متاسفانه شرايط به گونه‌اي نبود و نتوانستيم براي اين طرح تامين منابع كرده و به طور كامل طرح را اجرا كنيم. مديرعامل شركت منابع آب افزود: با وجود تمام اين چالش‌ها و مشكلات توانستيم به ٧٠ تا ٨٥ درصد اهداف برنامه خود در اين طرح در سال گذشته برسيم.
حاج رسولي‌ها گفت: در قالب اين طرح قرار بود كه ٢٠ هزار حلقه چاه را مسدود كنيم اما حدود ١٥ هزار حلقه چاه را مسدود كرديم و در برنامه خود تلاش داشتيم كه يك ميليارد مترمكعب آب صرفه‌جويي كنيم كه توانستيم از اضافه برداشت حدود ٨٠٠ تا ٨٥٠ ميليون مترمكعب منابع زيرزميني و چاه‌هاي غيرمجاز جلوگيري كنيم.
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار