کد خبر: ۴۸۴۶۳
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶- ۰۹:۵۱
گزارش ایانا از نوسانات قیمتی علوفه‌های زراعی در بازار
ذرت داخلی با 4.5 درصد افزایش قیمت نسبت به مدت مشابه ماه قبل بالاترین رشد قیمتی و جو داخلی باکاهش 0.9 درصدی، بیشترین کاهش قیمت را در میان علوفه‌های زراعی مورد بررسی ایانا داشته است.

ذرت داخلی با 4.5 درصد افزایش قیمت نسبت به مدت مشابه ماه قبل بالاترین رشد قیمتی و جو داخلی باکاهش 0.9 درصدی، بیشترین کاهش قیمت را در میان علوفه‌های زراعی مورد بررسی ایانا داشته است.

به گزارش خبرنگار ایانا، بر اساس آمار شرکت سهامی پشتیبانی اموردام وزارت جهاد کشاورزی در تاریخ 19 شهریورماه 96 میانگین قیمت ذرت، جو و کنجاله سویای داخلی، گندم و سبوس گندم نسبت به سه روز قبل از تاریخ فوق افزایش یافته و میانگین قیمت کنجاله تخم پنبه نسبت به سه روز قبل از تاریخ فوق تغییری نداشته است.

بر اساس این گزارش در تاریخ 19 شهریورماه 96، میانگین قیمت ذرت داخلی نسبت به سه روز قبل از تاریخ فوق 0.3 درصد و نسبت به مدت مشابه ماه قبل 4.5 درصد رشد داشته، میانگین قیمت کنجاله سویای داخلی و سبوس گندم نسبت به سه روز قبل از تاریخ فوق 0.1 درصد رشد داشته، و نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ترتیب با 1.4 درصد و 2.8 درصد رشد روبه‌رو شدند.

همچنین میانگین قیمت جو داخلی و گندم نسبت به سه روز قبل از تاریخ فوق به ترتیب 0.1 درصد و 0.5 درصد رشد داشته، اما نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ترتیب 0.9 درصد و 0.2 درصد کاهش یافته است.

به کانال ایانا در تلگرام بپیوندید

قیمت کنجاله تخم پنبه نسبت به سه روز قبل از تاریخ فوق تغییری نداشته، اما نسبت به مدت مشابه ماه قبل کاهش 0.6 درصدی را نشان می‌دهد.

در این میان؛ ذرت داخلی با 4.5 درصد افزایش قیمت نسبت به مدت مشابه ماه قبل بالاترین رشد قیمتی و جو داخلی باکاهش 0.9 درصدی، بیشترین کاهش قیمت را در میان علوفه‌های زراعی مورد بررسی ایانا داشته است.


گزارش روزانه قیمت برخی از علوفه‌های زراعی در بازار آزاد در تاریخ 19 شهریور 96


نمودار میله‌ای قیمت برخی از علوفه‌های زراعی در بازار آزاد


نمودار خطی درصد تغییر میانگین قیمت برخی از علوفه‌های زراعی در بازار آزاد

H-960621-02

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار