کد خبر: ۴۸۶۶۸
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۶- ۰۹:۴۸
ببر سیبری یا ببر آمور یکی از زیرگونه‌های ببر است که در گذشته در بخش‌های وسیعی از شرق و مرکز آسیا و شرق روسیه می‌زیست، اما امروزه تنها در منطقه حفاظت شده‌ای در شرق سیبری زندگی می‌کند. ببر سیبری بزرگ ترین گربه‌سان زنده جهان است که به دلیل کاهش تعداد آن در رده حیوانات در خطر انقراض قرار گرفته است.


روز ببر در ولادی واستوک روسیه برگزار شد.

به گزارش وستی، در این مراسم که بیش از ۱۸ هزار نفر از نمایندگان دانشگاه‌ها ، مدارس، سازمان‌های عمومی و نهادهای دولتی روسیه حضور داشتند، براهمیت حفظ محیط زیست و نگهداری از گونه‌های نادر جانوری برای بقا و اکولوژی کره زمین تاکید شد همچنین گروه‌های مختلف نمایشی در قالب برنامه‌های سرگرم کننده به اشاعه فرهنگ رعایت حریم جانوران در محیط زیست و زیستگاه های طبیعی آن پرداختند.

ببر سیبری یا ببر آمور یکی از زیرگونه‌های ببر است که در گذشته در بخش‌های وسیعی از شرق و مرکزآسیا و شرق روسیه می‌زیست، اما امروزه تنها در منطقه حفاظت شده‌ای در شرق سیبری زندگی می‌کند. ببر سیبری بزرگ ترین گربه‌سان زنده جهان است که به دلیل کاهش تعداد آن در رده حیوانات در خطر انقراض قرار گرفته است.

دولت روسیه در سال‌های اخیر برنامه‌های متعددی را برای حفظ این گونه جانوری کمیاب انجام داده است. پیش‌بینی می‌شود در حدود ۷۵۰ قلاده از این نوع ببر در مناطق حفاظتی محیط زیست زندگی می‌کنند.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر: