کد خبر: ۴۸۹۴۷
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶- ۰۹:۴۴
پیش بینی بازار جهانی نرم افزارهای مدیریت مزرعه
افزایش پیاده سازی محاسبات ابری در مدیریت زمان واقعی داده های مزرعه، رشد جمعیت و تقاضا برای غذا در سراسر جهان، و پشتیبانی دولت ها برای اتخاذ تکنیک های کشاورزی مدرن باعث شده تا بازار مدیریت نرم افزارهای مدیریت مزرعه با رشد رو به رو شود.

افزایش پیاده سازی محاسبات ابری در مدیریت زمان واقعی داده های مزرعه، رشد جمعیت و تقاضا برای غذا در سراسر جهان، و پشتیبانی دولت ها برای اتخاذ تکنیک های کشاورزی مدرن باعث شده تا بازار مدیریت نرم افزارهای مدیریت مزرعه با رشد رو به رو شود.

به گزارش ایانا از سایت " PR Newswire "، بازار نرم افزار مدیریت مزرعه در سال 2016 به 748.0 میلیون دلار امریکا رسید و انتظار می رود این میزان تا سال 2023 به 1،937.9 میلیون دلار امریکا وهمچنین به نرخ رشد مرکب سالانه 14.12 درصد بین سال های 2017 تا 2023 برسد. 

این درحالی است که افزایش توجه به کارآیی مزرعه، عملکرد محصول و بهره وری، تقویت حقوق مالکیت معنوی بر نوآوری های کشاورزی و افزایش تمرکز بر روی نظارت سلامت و عملکرد دام به منظور افزایش بهره وری مزرعه ، توانسته به رشد بازار نرم افزار مدیریت مزرعه کمک کند. در عین حال عوامل اصلی محدود کننده رشد بازار نرم افزار مدیریت عبارتند از سرمایه گذاری بالای اولیه و کمبود آگاهی فنی.

گفتنی است نرم افزار مدیریت مزرعه شامل مدل های مختلفی همچون مدل کشاورزی، مدل تحویل، سرویس دهنده خدمات ، اپلیکیشن و مدل مکانی ( جغرافیایی) می شود.

همچنین انتظار می رود بازار نرم افزار مدیریت برای اپلیکیشن های مزارع آبزی پروری به بالاترین نرخ رشد، طی دوره پیش بینی شده برسد.

افزایش تقاضا برای خدمات ناوبری کشتی و ردیابی آبزیان، عامل مهمی در رشد بازار نرم افزار مدیریت مزارع آبزی پروری به شمار می روند. از سویی مزارع آبزی پروری تبدیل به یک روش معمول برای افزایش درآمد افراد و کاهش واردات ماهیان شده است. نرم افزار مدیریت مزارع آبزی پروری ، بر اساس اپلیکیشن به بخش های ردیابی ماهی و ناوگان ، مدیریت تغذیه، مدیریت کیفیت آب و سایر تقسیم شده است.

از سوی دیگر، انتظار می رود مدل مبتنی بر ابر(Cloud-based) به بالاترین میزان نرخ رشد در طول دوره پیش بینی (2017 تا 2023) برسد.

گفته می شود که دلیل اصلی رشد بالای این بازار، افزایش پذیرش مدل مبتنی بر ابر به دلیل عملکرد بهینه آن، مصرف انرژی کاراتر و سهولت دسترسی باشد. مدل مبتنی بر ابر منابع پردازش و اطلاعات را براساس تقاضا برای کاربران فراهم می کند. همچنین مدل مبتنی بر ابر امکان در دسترس بودن در زمان واقعی و دسترسی به داده ها ی مشترک را ایجاد می کند. در این مدل، کاربران انعطاف پذیری بیشتری دارند و برای دسترسی به داده ها نیازی به هیچ زیرساختی فیزیکی برای ذخیره و پردازش داده ها نیست.

در عین حال انتظار می رود ، بازار نرم افزار مدیریت نرم افزار در منطقه آسیا و اقیانوسیه (APAC) به بالاترین میزان نرخ رشد بین سال های 2017 و 2023 برسد.

یکی از بازارهای ویژه برای نرم افزار مدیریت مزرعه منطقه آسیا و اقیانوسیه است. به طوری که انتظار می رود نرخ پذیرش نرم افزار مدیریت مزرعه در
APAC به شدت افزایش یابد، چراکه این منطقه شامل کشورهای در حال ظهور مانند هند، چین و کشورهای جنوب شرقی آسیا است. ازسویی عوامل موثر بر رشد بازار نرم افزار مدیریت در APAC افزایش سریع جمعیت، در دسترس بودن مزارع زراعی و حمایت دولت از طریق یارانه ها، هستند.

حال در اینجا به برخی از بازیکنان عمده در بازار نرم افزار مدیریت مزرعه اشاره می کنیم:

دیر اند کمپانی(Deere & Company:امریکا) ؛ تریمبل(Trimble:امریکا)؛ اگ جانکشن (AgJunction :امریکا)؛ راون اینداستریز(Raven Industries:امریکا)؛ اگ لیدر تکنولوژی(AG Leader Technology :امریکا)؛ اس اس تی دولپمنت گروپ(SST Development Group:امریکا)؛ دیکی-جان(DICKEY-john:امریکا)، فارمرز اج(FARMERS EDGE
:کانادا)؛ جیا گروپ(
GEA Group:آلمان)

ترجمه: فرحناز سپهری

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر: