کد خبر: ۴۸۹۵۰
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶- ۱۰:۱۳
دانشگاه ریچموند، دو کندوی زنبور عسل را در محوطه دانشگاه به عنوان راهکار آموزشی در برابر کاهش جهانی جمعیت زنبورعسل فراهم کرده است.

دانشگاه ریچموند، دو کندوی زنبور عسل را در محوطه دانشگاه به عنوان راهکار آموزشی در برابر کاهش جهانی جمعیت زنبورعسل فراهم کرده است.

به گزارش ایانا از سایت "ریچموند"، شمار زنبورهای عسل در ویرجینیا و در سرتاسر جهان در وضعیت بحرانی قرار دارد به طوری که از آن به عنوان اختلال فروپاشی کلنی یاد می شود؛ این لی است که زنبورهای عسل می توانند در ثبات سیستم های مواد غذایی منطقه ای و جهانی تاثیر گذار باشند.

در همین راستا، ابتکار نگهداری زنبور عسل دانشگاه ریچموند، پاسخی به این روند کاهش است که با جذب استادان، کارکنان و دانشجویان و ایجاد فرصت های تحقیق انجام می دهد.

کریستین بربن، مدیر آزمایشگاه های زیست شناسی گفت: " کار نگهداری کندوها در دانشگاه ریچموند این امکان را به دانشجویان می دهد تا با یک آزمایشگاه زنده کار کنند در عین حال با نقش این گونه ها در اکوسیستم آشنا شوند."

او گفت :"امکانات تحقیقاتی شامل مشاهده اعمال کندو و بررسی شرایط محیطی است، که می تواند بر گونه ها تاثیر گذارد."

ران آندره یوسیکی، مدیر بخش پایداری، گفت: "ما در نظر داریم تا دانشجویان را با این مسائل درگیر و آن ها را تشویق کنیم تا راهکارهایی را که می توان به عنوان پایلوت اجرا کرد ، توسعه دهند. با ایجاد آگاهی و تفکر می توان به دانشجویان کمک کرد تا به حفظ سرزمین مان و رشد گیاهان و حیوانات کمک کنند."

بربن و جو ایسید، کسانی هستند که که تحت نظارت دانشگاه ریچموند، به عنوان پرورش دهندگان زنبور خدمت می کنند. همچنین ایسید در حوزه مدیریت پایدار زمین در شهرستان خودش، گوچلند و همچنین به مدت 16 سال به نگه داری زنبور مشغول بوده است.

ایسید گفت: "من فکر می کنم برای موسساتی همچون دانشگاه ریچموند مهم است که به یک سازمان اجتماعی تبدیل شود، زیرا بحران بزرگی وجود دارد و باید به افراد درباره نگهداری کندوها آگاهی داده شود تا آن ها را به کار بندند؛ چراکه یک سوم مواد غذایی ما با کمک زنبورهای عسل به دست می آید. "

گفتنی است ، بودجه این طرح نوآورانه، توسط دپارتمان زیست شناسی، اداره پایداری، خدمات غذا و مدرسه مطالعات تکمیلی و حرفه ای تامین می شود.

ترجمه: فرحناز سپهری

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر: