کد خبر: ۴۹۵۶۷
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۶- ۱۰:۵۱
رئیس جهاد کشاورزی مازندران گفت: تمام کشورهای اطراف ما نیازمند گوشت مرغ هستند؛ اما به دلیل هزینه تولید بالا نمی‌توانیم صادرات داشته باشیم.

رئیس جهاد کشاورزی مازندران گفت: تمام کشورهای اطراف ما نیازمند گوشت مرغ هستند؛ اما به دلیل هزینه تولید بالا نمی‌توانیم صادرات داشته باشیم.

به گزارش ایانا از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، دلاور حیدرپور در سومین همایش ملی دام و طیور شمال کشور که در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزار شد، اظهار کرد: مازندران به دلیل اقلیم مناسب و شرایط اکولوژیک، فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری در زمینه دام و طیور است.

وی با بیان اینکه مازندران در مقایسه با دو استان شمالی دیگر شرایط بهتری در سرمایه‌گذاری در زمینه دام و طیور دارد، گفت: بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت طیور کشور در مازندران انجام شد و این امر سبب ایجاد اشتغال زیادی در استان شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: 80 هزار شغل مستقیم در صنعت دام و طیور مازندران ایجاد شده است.

این مسؤول با اشاره به اینکه پایین بودن بهره‌وری در بخش صنعت دام و طیور گفت: با دامداری‌های صنعتی ارتقاء بهره‌وری شکل نمی‌گیرد.

حیدرپور با بیان اینکه علوفه، تغذیه و ناسازگاری‌های نژادی از چالش‌هایی است که دامداران استان‌های شمالی و کشور با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، افزود: کمبود علوفه از چالش‌های ما است اما کشت دوم لزوما برنج نیست و می‌توان کشت علوفه انجام داد.

وی اظهار کرد: تمام کشورهای اطراف ما نیازمند گوشت مرغ هستند اما به دلیل هزینه تولید بالا نمی‌توانیم صادرات داشته باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه دولت وظیفه کمک دارد و تا حدودی هم کمک‌ها را انجام می‌دهد اما کمک‌ها نمی‌تواند مستمر باشد، گفت: کمک‌های دولتی تنها برای مقطعی از آغاز کار خوب است اما برای ادامه روند کار باید تسهیلاتی با نرخ بهره پایین در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد.

این مسؤول خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها و مراکز علمی نباید تنها به برگزاری همایش‌ها اکتفا کنند بلکه به عنوان مراکز علمی و تکنولوژی فنونی در اختیار ما قرار گیرد تا ما این یافته‌ها را به تولیدکنندگان انتقال دهیم تا با استفاده از این روش‌ها هم هزینه تولید را کم کنیم و هم تولیدات ما قابل رقابت با دنیا باشد.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر: