کد خبر: ۴۹۷۰۳
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۶- ۱۰:۴۴
در سراسر آفریقا، ارتشی از هزارپاهای گرسنه گل ها و غلاف های لوبیا ها را نابود می کنند؛ تلفات می تواند به ۸۰ درصد از این محصول که غذای اصلی است آسیب زند؛ اگر اقدامات لازم صورت نگیرد. اما قربانیان اصلی، کشاورزان خرده مالک آفریقایی هستند که خانواده خود را از طریق مزرعه ای کوچکتر از پنج جریب تغذیه می کنند. سال بعد، آنها گزینه ای برای رشد لوبیایی که نسبت به یکی از این آفات مقاوم هست را دارند.

در سراسر آفریقا، ارتشی از هزارپاهای گرسنه گل ها و غلاف های لوبیا ها را نابود می کنند؛ تلفات می تواند به ۸۰ درصد از این محصول که غذای اصلی است آسیب زند؛ اگر اقدامات لازم صورت نگیرد. اما قربانیان اصلی، کشاورزان خرده مالک آفریقایی هستند که خانواده خود را از طریق مزرعه ای کوچکتر از پنج جریب تغذیه می کنند. سال بعد، آنها گزینه ای برای رشد لوبیایی که نسبت به یکی از این آفات مقاوم هست را دارند.

به گزارش ایانا از سایت "یوراکلرت"، دانشمندان در مجله بافت سلول گیاهی و بهپروری ارگان گزارش کرده اند که آنها لوبیا چشم بلبلی را مهندسی کرده اند- یکی از مهمترین منابع پروتئین گیاهی برای خانواده های روستایی در صحرای بزرگ آفریقا- تا پروتئین باسیلوس تورنجنسیس تولید کنند که از لوبیا چشم بلبلی در مقابل ماروکا (نوعی آفت) که به آن هجوم می برد محافظت می کند. بی تی سالهاست که به عنوان یک آفت کش ارگانیک استفاده می شود، اما برای کشاورزان خرده مالک آفریقایی اغلب غیرقابل دسترس یا بسیار گران است.

تی جی هیگینز، دانشمد پژوهشگر در سازمان تحقیقات علمی و صنعتی کشورهای مشترک المنافع که این مطالعه را سرپرستی می کند می گوید، لوبیای حاوی پروتئین بی تی می تواند ۲۵ درصد بیش از سایر گونه های لوبیا بازده داشته باشد.

لوبیای بی تی می تواند سال آینده به طور مجانی برای کشاورزان نیجریه، بورکینافاسو و غنا وارد بازار شود. در سال ۲۰۰۹ هیگینز شروع به کار با همکاران و نویسندگانی در آفریقای غربی کرد تا تایید قانونی برای لوبیای بی تی را بگیرد.

هیگینز می گوید: "بسیاری از کشاورزان آفریقایی مجبور نیستند برای دریافت دانه پول پرداخت کنند و آنها مجبور نیستند هیچ چیز اضافی برای لوبیای بی تی نیز پرداخت کنند». «آنها می توانند دانه را نگه دارند و سال آینده آن را دوباره بکارند. نیاز به پرداخت هیچ مبلغ اضافه ای نیست زیرا این کار با کمک عموم تامین مالی شده است".

این کار در ابتدا توسط بنیاد راکفلر حمایت شد و سپس برای یک دهه به طور مداوم توسط آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده ( (USAIDکه برای پایان دادن به فقر شدید جهانی کار می کند تامین مالی شد.

هیگینز می گوید: "من چندین ژن برای مقاومت در مقابل ماروکا دارم، و نه یک ژن». « اگر تنها یک مکانیزم برای عمل داشته باشید همیشه این خطر وجود دارد که حشرات خود را مقاوم کنند، من ترجیح می دهم که سه یا چهار ابزار داشته باشم. در این مقاله، ما یک مکانیزم دیگر را نیز به مجموعه اضافه کردیم".

هیگینز می گوید، برخلاف این حقیقت که حداقل ۲۰۰ میلیون نفر بر لوبیا چشم بلبلی به عنوان یک منبع پروتئین و انرژی حساب می کنند، این محصول یکی از غریب ترین محصولات در جهان است. هیگینز می گوید:"این محصول توسط شرکت های تجاری نادیده گرفته می شود زیرا با اینکه محصول مهمی است اما برای برخی از فقیرترین مردم جهان مهم است». «بودجه پایدار USAID واقعا معجزه آمیز است و به شدت نیاز بود که این تکنولوژی های جدید و سخت مهندسی شده را بشناسد و آنها را به دست کشاورزان در کشورهای درحال توسعه برساند".

هیگینز می گوید همه متعهد به حفاظت از این تکنولوژی از طریق نظارت یا شیوه هایی شده اند که به جلوگیری از ایجاد مقاومت در حشرات کمک می کند. طرح های مدیریتی توسط بنیاد تکنولوژی کشاورزی آفریقا که یک سازمان غیر انتفاعی است و مشارکت برای رساندن تکنولوژی های کشاورزی به کشاورزان خرده مالک را تسهیل می کند، برای کشاورزان توسعه یافته است.

پرورش دهندگان لوبیا نیز متعهد به کاشتن بی تی در بهترین ردیف های زراعی خود شده اند تا اطمینان از اینکه این تکنولوژی موجب بهبود بازده محصولات نسبت به سیستم پرورش سنتی می شود حاصل شود.

همچنین، در پروژه پژوهشی «تحقق افزایش بهره وری فتوسنتز» با هدف افزایش بازده محصول با بهبود بخشیدن فتوسنتز و با کمک هیگینز انجام خواهد شد تا با پروژه تکنولوژی های بهبود بازده در لوبیای بی تی بهم بپیوندند.

استفن لانگ مدیر این پژوهش جدید، گاتسل اندود استاد علوم کشاورزی و زیست شناسی گیاهی در موسسه زیست شناسی ژنومیک کارل آر.ووز در دانشگاه ایلینویز می گویند: "تصور گسترده ای وجود دارد مبنی بر اینکه تنها شرکت های بزرگ بیوتکنولوژیک می توانند محصولات تراریخته ارزشمند را به کشاورزان خرده مالک عرضه کنند". "این همکاری بخش عمومی بین استرالیا، نیجریه و سایر کشورهای آفریقای غربی را نشان می دهد که با پشتیبانی مداوم، این تکنولوژی ها می توانند به برخی از حداقل های مادی کشاورزان در جهان برسند، درحقیقت در جایی که ۲۵ درصد افزایش وجود دارد ممکن است بین غذای کافی و ناکافی برای خانواده آنها تفاوت ایجاد کند".

مترجم: بهاران پدرام

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر: