کد خبر: ۴۹۸۵۴
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶- ۰۸:۵۶
توسط سازمان توسعه تجارت ایران صورت گرفت:
به منظور بررسی مشکلات موجود در گمرکات و بخش‌های تجاری و ارائه راهکارهایی جهت گسترش روابط تجاری و پس از برگزاری جلسات کارشناسی با رایزن بازرگانی سفارت افغانستان در تهران از پايانه مرزي ميلك در ايران و نیز گمرک زرنج در کشور افغانستان بازدید انجام شد.

به منظور بررسی مشکلات موجود در گمرکات و بخش‌های تجاری و ارائه راهکارهایی جهت گسترش روابط تجاری و پس از برگزاری جلسات کارشناسی با رایزن بازرگانی سفارت افغانستان در تهران از پايانه مرزي ميلك در ايران و نیز گمرک زرنج در کشور افغانستان  بازدید انجام شد.

به گزارش ایانا از روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمد مهدی جوانمرد قصاب، رئیس میز کشوری افغانستان و رایزن بازرگانی سابق ایران در افغانستان با اعلام این خبر افزود: بر اساس درخواست طرف افغان و به منظور بررسی مشکلات موجود در گمرکات و بخش‌های تجاری و ارائه راهکارهایی جهت گسترش روابط تجاری و پس از برگزاری جلسات کارشناسی با رایزن بازرگانی سفارت افغانستان در تهران، تنی چند از مسئولان گمرکی، سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان و سازمان توسعه تجارت از پايانه مرزي ميلك در ايران و نیز گمرک زرنج در کشور افغانستان  بازدید کردند.

وی افزود: در نشستی با حضور والی ولایت نیمروز و تجار افغانی و ایرانی، طرف ایرانی فهرستی از دریافت‌های غیر قانونی در خاک افغانستان از تجار و رانندگان کامیون‌ها ارائه کرد که با توجه به دستور مستقیم اشرف غنی‌اف، ریاست جمهوری افغانستان، مقرر شد در کوتاه‌ترین زمان نسبت به رفع آن اقدام و نتیجه به طرف ایرانی اعلام شود.

جوانمرد قصاب اظهار کرد: به زودی هيأتي از اتاق تجارت و صنایع ولایت نیمروز و اتحاديه ترانسپورت و تجار ولایت نیمروز به منظور بررسی مسائل و مشکلات تجار و روابط تجاری دو کشور از مرز میلک- زرنج به ایران سفر خواهند کرد.

گفتنی است، مسائلی چون اخذ مبالغ غیرقانونی، طولانی بودن طی مراحل اداری ترخیص محموله‌ها، برخوردهای نامناسب با تجار و رانندگان و کاهش هزینه‌های دریافتی توسط دولت‌های دو کشور در جهت کاهش قیمت تمام شده محصولات صادراتی در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شایان ذکر است که ایران در زمینه محصولات کشاورزی مبادلات بسیاری را با افغانستان دارد. این کشور سالانه حجم قابل توجهی از لبنیات، تخم مرغ و دیگر محصولات را از ایران خریداری می‌کند.
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار