کد خبر: ۴۹۸۹۳
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶- ۱۵:۰۹
بعد از انتشار تصاویر ذبح دام در مدرسه دخترانه صورت گرفت:
اگرچه بارها و بارها دامپزشکان کشور نسبت به ذبح دام در مدارس هشدار داده و آن را نقد کرده‌اند، اما باز هم این عمل در بعضی از محیط‌های آموزشی صورت می‌گیرد.

اگرچه بارها و بارها دامپزشکان کشور نسبت به ذبح دام در مدارس هشدار داده و آن را نقد کرده‌اند، اما باز هم این عمل در بعضی از محیط‌های آموزشی صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار ایانا، چندی پیش انتشار عکسی از ذبح دام در روز اول مهر ماه مقابل چشم دانش آموزان، در شبکه‌های اجتماعی سر و صدای زیادی به پا کرد. بسیاری از دامپزشکان نسبت به این موضوع اعتراض کرده و آن را مغایر با حفظ بهداشت و سلامت محیط مدرسه دانستند. زیرا اگرچه در آن ایام فصل پاییز آغاز شده بود، اما هنوز بیماری خطرناک تب کریمه کنگو در کمین بود و هر گونه تماس با حیوان آلوده، فرد را بیمار می‌کرد.

اما گویا این اعتراض‌ها به جایی نرسید. به طوری که عکس جدید منتشر شده دقیقا همان سوژه قبلی را به تصویر کشید؛ البته در مدرسه‌ای دیگر.

به همین دلیل رئیس جامعه دامپزشکان ایران در نامه‌ای خطاب به وزیر آموزش و پرورش، نسبت به این عمل انتقاد کرده و آن را خطری جدی برای سلامت جسمی و روانی دانش آموزان دانسته است.

در بخشی از این نامه آمده است: "با توجه به اطلاعات به دست آمده توسط جامعه دامپزشکان ایران، همچنان موضوع عمل اشتباه ذبح دام در مدارس کشور صورت می‌گیرد که نمونه آن انجام ذبح دام در یکی از مدارس دخترانه در چند روز گذشته است. این در حالی است که قطعا این گونه اعمال می‌تواند خسارات جبران ناپذیری به سلامت دانش آموزان و نهایتا کل جامعه وارد کند.

بنابراین خواهشمند است سریعا نسبت به پیگیری موضوع مذکور دستورات لازم را مبذول فرموده و این جامعه را در جریان پیگیری‌ها و مکاتبات قبلی قرار دهید."


V-

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار