کد خبر: ۵۰۳۵۷
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۶- ۱۱:۳۰
صبح امروز آدینه ۱۰ آذر
طالبان پاکستان صبح امروز آدینه ۱۰ آذر به کوی خوابگاه دانشجویان دانشگاه کشاورزی پیشاور حمله کرد. در این حمله مسلحانه تاکنون دست‌کم ۹ نفر کشته و 35 نفر هم مجروح شده اند.


طالبان پاکستان صبح امروز آدینه ۱۰ آذر به کوی خوابگاه دانشجویان دانشگاه کشاورزی پیشاور حمله کرد. در این حمله مسلحانه تاکنون دست‌کم ۹ نفر کشته و 35 نفر هم مجروح شده اند.


به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)، ایندیپندنت گزارش داده است که یگان‌های ویژه ارتش پاکستان و پلیس به دانشگاه پیشاور اعزام شدند. آن‌ها موفق شدند بعد از دو ساعت درگیری و تبادل آتش، تروریست‌ها را به قتل برسانند.

طالبان پاکستان مسئولیت حمله مسلحانه به کوی دانشجویی دانشگاه کشاورزی پیشاور را به عهده گرفته است.

محمد خراسانی، سخنگوی طالبان پاکستان اعلام کرده که در کوی دانشجویی دانشگاه کشاورزی یک «خانه امن» برای یک نهاد اطلاعاتی قرار داشته و آن‌ها قصد داشتند به این خانه امن حمله کنند.

به گزارش ایندیپندنت، مردان مسلح با یک اتوریشکا (موتور سه‌پاچه) وارد محوطه کوی دانشگاه شدند. به گفته طاهر خان، سخنگوی پلیس پاکستان، تروریست‌ها برقع زنانه پوشیده بودند که جلب توجه نکنند. آن‌ها در بدو ورود، با شلیک گلوله نگهبان کوی را به قتل رساندند.

پنج دانشجو در این حمله مجروح شده‌اند که تحت درمان قرار گرفته‌اند.

احتشام‌ الحق، یکی از دانشجویان مجروح به خبرگزاری رویترز گفته است که در کوی خوابگاه دانشگاه ۴۰۰ دانشجو سکونت دارند، اما بسیاری از آن‌ها برای گذران تعطیلات آخر هفته کوی را ترک کرده بودند. به گفته این دانشجو در لحظه‌ای که حمله مسلحانه اتفاق افتاد فقط ۱۲۰ دانشجو در کوی حضور داشتند:

«خوابیده بودیم که تیراندازی شد. از خواب پریده بودم. چند ثانیه بعد همه ما داشتیم سراسیمه فرار می‌کردیم و در همان حال فریاد می‌زدیم: طالبان! طالبان حمله کرد.»

در سال ۲۰۱۴ طالبان پاکستان به یک مدرسه نظامی در پیشاور حمله کرد و ۱۳۴ نفر را به قتل رساند. این حمله یکی از مرگ بارترین حملات طالبان در پاکستان بوده است.


طالبان پاکستان با طالبان افغانستان متحدند اما دو سازمان جداگانه به شمار می‌آیند.


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار