کد خبر: ۵۰۴۸۵
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۶- ۰۱:۳۴


مجتمع‌های تولید‌کننده کود اوره طبق برنامه ریزی‌های انجام شده در حال تولید هستند و پس از تامین نیازهای داخلی تولید مازاد صادر می‌شود.
 علی‌محمد بساق‌زاده مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفت‌وگو با «نیپنا» اظهارکرد: تولید کود اوره از سوی مجتمع‌های پتروشیمی دروضعیت مطلوبی قرار دارد و طبق برنامه‌ریزی‌ها در حال انجام است و باید بر این نکته تاکید کرد که نظم بسیار خوبی در بازار کود اوره حاکم است و وضعیت مناسبی نیز در واحدهای پتروشیمی تولید‌کننده این محصول وجود دارد.

وی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی در ابتدای سال نیاز ماهانه خود را اعلام کرده و واحدهای پتروشیمی همگام با تامین نیاز داخل به تولید می‌پردازند و مازاد نیاز بر داخل نیز صادر می‌شود. عضو هیات‌مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه تعامل و همکاری میان مجتمع‌های تولید‌کننده اوره و آمونیاک کشور وجود دارد، گفت: شرکت‌ها به دلیل خصوصی بودن در برخی مسائل مانند سوآپ با اختلاف‌نظرهایی مواجه می‌شوند اما باید به این نکته اشاره کرد که اولویت فعالیت این شرکت‌ها تامین کامل کود مورد نیاز کشاورزان کشورمان است. به گزارش «نیپنا» تولید کنونی کود اوره کشور حدود ۵/ ۵ میلیون تن است. مجتمع‌های بزرگ تولیدکننده کود اوره کشور پتروشیمی‌های کرمانشاه، شیراز، خراسان و پردیس هستند و کود اوره مورد استفاده در کشور حدود ۲/ ۲ میلیون تن است.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر: