کد خبر: ۵۰۵۳۷
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۶- ۱۴:۵۱
کارشناس مدیریت باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان خبر داد:
بیش از 36 هزار و 296 تن انواع گیاهان دارویی در سال 95 از اراضی استان برداشت شد و پیش‌بینی می‌شود این میزان در سال 96 افزایش داشته باشد.

بیش از 36 هزار و 296 تن انواع گیاهان دارویی در سال 95 از اراضی استان برداشت شد و پیش‌بینی می‌شود این میزان در سال 96 افزایش داشته باشد.

به گزارش ایانا از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، کارشناس مدیریت باغبانی این سازمان درباره کشت گیاهان دارویی در استان اصفهان گفت: در سال 95 بیش از یک‌هزار و 328 هکتار از اراضی استان به کشت گیاهان دارویی اختصاص یافت و در مجموع بیش از 36 هزار و 296 تن انواع گیاهان دارویی برداشت شد.

محسن شاطالبی افزود: از مهم‌ترین گیاهان دارویی کشت شده در سطح استان می‌توان به موسیر، آلوئه‌ورا، نعناع فلفلی، بابونه، کاسنی، گل گاوزبان، بادرنجبویه، زیره سبز و سیاه، اسطخودوس، کرفس و سایر محصولات اشاره کرد.

وی بیان کرد: استان اصفهان دارای ظرفیت‌های مناسبی جهت کشت انواع گیاهان دارویی است، این محصولات به‌دلیل ارزش اقتصادی می‌توانند درآمد مناسبی برای کشاورزان داشته باشند و با برنامه‌ریزی برای صادرات آن‌ها به‌طور قطع زمینه ارزآوری و ایجاد اشتغال مناسب برای بسیاری از جوانان فراهم خواهد شد، لذا توسعه کشت گیاهان دارویی با نیاز آبی پایین و مناسب برای صادرات از سیاست‌های سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان است.

شاطالبی در پایان تأکید کرد: خوشبختانه وضعیت کشت گیاهان دارویی در استان در سال 96 نیز مطلوب است به‌گونه‌ای که پیش‌بینی می‌شود سطح زیر کشت و میزان تولید این محصولات در مقایسه با سال 95 رشد خوبی داشته باشد. شایان ذکر است؛ در 12 ماه سال 95 بیش از چهار میلیون و 874 هزار کیلوگرم انواع گیاهان دارویی به ارزش بیش از 11 میلیون و 245 هزار دلار از استان اصفهان صادر شده است./

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: