کد خبر: ۵۰۶۴۰
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۶- ۱۰:۰۷
در جلسه بررسی وضعیت دریاچه ارومیه با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی توافق شد:
رئیس مجلس شورای اسلامی بر استفاده حداکثری از روان‌‌آب‌های زمستانه و رهاسازی و هدایت آنها به مخزن دریاچه ارومیه تأکید کرد.


رئیس مجلس شورای اسلامی بر استفاده حداکثری از روان‌ آب‌های زمستانه و رهاسازی و هدایت آنها به مخزن دریاچه ارومیه تأکید کرد.


به گزارش ایانا از خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر شنبه، ‌25 آذر ماه در جلسه بررسی آخرین وضعیت دریاچه ارومیه با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، نوبخت معاون اول رئیس جمهوری، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوری، عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست و مجری طرح احیای دریاچه ارومیه و نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی حضور یافت. در ابتدای جلسه ضمن تاکید بر اهمیت موضوع و مشکلات مبتلابه،گزارش کاملی از آخرین وضعیت دریاچه ارومیه و تراز آبیآن و همچنین اقدامات انجام شده برای احیای آن براساس برنامه زمان بندی مربوطه و همچنین تامین منابع مربوطه ارائه شد.

مسئولان مربوطه نیز متناسب با حوزه و فعالیت و مسئولیت خود توضیحات لازم را ارائه دادند. 
لاریجانی ضمن تاکید براهمیت موضوع و لزوم احیای دریاچه ارومیه، سفارش های لازم برای استفاده حداکثری از روان آب های زمستانه و رهاسازی و هدایت آن ها به مخزن دریاچه، همچنین تامین اعتبارات مورد نیاز برای اجرای کامل برنامه های مصوب و نهایتاً هماهنگی بیشتر بین وزارتخانه های نیرو و جهاد کشاورزی در حصول نتیجه مطلوب تر در اجرای سیستم های آبیاری نوین و صرفه جویی در مصرف آب در بخش کشاورزی و هدایت مازاد آن به دریاچه را مورد تاکید قرار داد. 
وی همچنین برای توجه بیشتر به معیشت مردم درحوزه دریاچه ارومیه پیگیری توسعه صنایع به ویژه معدن را در کنار کشاورزی منطقه خواستار شد. 
رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان روند برنامه ریزی برای احیای دریاچه ارومیه و اقداماتی که در این شرایط ضرورت دارد و همچنین تامین منابع مالی جهت تکمیل پروژه های آبرسانی تحت فشار را یادآور شد./

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار