کد خبر: ۵۰۷۲۵
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۶- ۱۵:۱۳
معاون وزیر جهاد کشاورزی در مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری اعلام کرد:
پارک تخصصی کشاورزی برای توسعه بخش خصوصی در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی احداث می‌شود. همچنین سامانه اثربخشی سازمان تات در مراسم بزرگداشت هفته پژوهش رونمایی شد.

پارک تخصصی کشاورزی برای توسعه بخش خصوصی در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی احداث می‌شود. همچنین سامانه اثربخشی سازمان تات در مراسم بزرگداشت هفته پژوهش رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایانا، مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با حضور منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ اسکندر زند، رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی؛ حسن رکنی، معاون امور دام و جمعی از مسئولان وزارت جهاد کشاورزی عصر امروز در سازمان تات برگزار شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در این مراسم گفت: استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها، ظرفیت بخش خصوصی و ظرفیت‌های بین‌المللی از جهت‌گیری‌های سازمان تات در تحقیقات شاخه بیرونی است.

اسکندر زند بیان کرد: سازمان تات با دوهزار نفر از اعضای هیأت علمی در بخش کشاورزی و شش‌هزار نفر اعضای هیأت علمی خارج از مجموعه کشاورزی همکاری و فعالیت دارد. همچنین بیش از 570 شرکت دانش‌بنیان در بخش کشاورزی تشکیل شده و پارک تخصصی کشاورزی برای توسعه بخش خصوصی در سازمان تات راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه درباره استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی با سازمان‌های تحقیقات جهانی مثل سیمیت، ایکاردا و ایرید همکاری‌های مناسبی وجود دارد، افزود: نوسازی، چابک‌سازی و افزایش اثربخشی سه راهکار خروجی‌محور کردن تحقیقات و اثربخشی سازمان تات است.

به کانال ایانا در تلگرام بپیوندید

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی یافته‌های قابل ترویج، یافته‌های قابل تجارت و مقاله‌های مرز علم را سه بخش بااهمیت این سازمان دانست و عنوان کرد: ایران از لحاظ سرعت رشد علمی، رتبه 16 جهان را دارا است، اما در نوآوری رتبه مناسبی نداریم.

به گفته زند، افزایش درآمد کشاورزان، امنیت و بهبود کیفیت غذایی از اهداف سازمان تات در توسعه و تحقیقات است.

وی کارآمدسازی، جریان‌سازی و تحول‌سازی را در اولویت برنامه‌های سازمان تات دانست و تأکید کرد: درباره یافته‌های قابل تجاری بیش از 230 قرارداد منعقد شده است. همچنین یافته‌های قابل ترویج و مقاله‌های معتبر مرز علم برای سازمان تات از اهمیت زیادی برخوردار است.

گفتنی است، در این مراسم سامانه اثربخشی رونمایی شد و قرارداد انتقال فناوری بین سازمان تات و 11 شرکت بخش خصوصی به امضا رسید./

H-960929-03

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار