کد خبر: ۵۰۹۹۹
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۶- ۱۴:۳۲

مسئول بازاریابی و صادرات گروه صنعتی بارز خبر داد: تایرهای تولید داخل، ۹۴ درصد از نیاز بازار ماشین‌های کشاورزی برای چرخ‌های جلو را تأمین می‌کنند. درحالی‌که کشور در زمینه تولید تایرهای کشاورزی بایاس کاملا خودکفاست و با وجود فعالیت چهار مجموعه تولیدی در این حوزه به هیچ عنوان نیازی به واردات احساس نمی‌شود. 

مازیار روغنی، جانشین مدیرکل بازاریابی و صادرات گروه صنعتی بارز از خودکفا شدن صنعت تایر در تولید تایرهای ویژه کشاورزی در ایران خبر داد و گفت: درحال‌حاضر تولیدات چهار کارخانه بارز، کیان‌تایر، ایران‌تایر و گلدستون ۸۴ درصد از نیاز بازار ماشین‌های کشاورزی در چرخ‌های پهن عقب را تأمین می‌کند و تنها ۱۰ درصد از سهم بازار در اختیار شرکت‌های ترکیه‌ای و ۶ درصد نیز در اختیار سایر برندهای خارجی است.

روغنی همچنین سهم بارز از بازار تایرهای کشاورزی را نزدیک به ۶۰ درصد اعلام کرد و گفت: گروه صنعتی بارز به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده تایرهای بایاس کشاورزی در کشور در نظر دارد با تغییر خطوط تولید تایرهای باری کامیونی بایاس به کشاورزی، سهم بیشتری از بازار صادراتی منطقه را نیز به‌ویژه در کشورهای آذربایجان، افغانستان، پاکستان و عراق به‌دست بگیرد.

وی میزان صادرات گروه صنعتی بارز در زمینه تایرهای کشاورزی با تکنولوژی بایاس را سالانه ۶ میلیون دلار اعلام کرد قرار است با توسعه خطوط تولید و جابه‌جایی تایرهای بایاس باری با تایرهای کشاورزی، حجم صادرات بارز از محل تایرهای ویژه ماشین‌آلات کشاورزی به ۳۰ میلیون دلار تا پایان سال ۹۸ برسد.

روغنی اظهار امیدواری کرد: در آینده‌ای نزدیک و با تولید تمام سایزهای موردنیاز، تمام ماشین‌آلات کشاورزی از محصولات ایرانی استفاده کنند و ارزی بابت خرید نمونه‌های وارداتی آن پرداخت نشود.

منبع: پدال‌نیوز


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر: