کد خبر: ۵۱۰۸۵
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶- ۱۳:۰۶
عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفت‌وگو با ایانا مطرح کرد:
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، تصمیمات وزیر جهاد کشاورزی درباره برنج را قابل تقدیر دانست.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، تصمیمات وزیر جهاد کشاورزی درباره برنج را قابل تقدیر دانست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با اعلام این خبر گفت: در هفته‌های اخیر، دو تصمیم سرنوشت ساز وزیر جهاد کشاورزی در باره برنج، قابل تقدیر بوده و بسیار به جاست.

مهرداد بائوج‌‌لاهوتی با اشاره به رشد قابل توجه تولید برنج در کشور افزود: یکی از این تصمیم‌ها جلوگیری از ثبت سفارش برنج بود و دیگری دستور خرید برنج داخلی توسط شرکت بازرگانی دولتی.

به گفته وی، این دو سیاست درست، می‌تواند در کاهش ضرر مالی کشاورزان بسیار مؤثر باشد، اما بعید به نظر می‌رسد قیمت برنج داخلی برای مصرف‌کننده افزایش محسوسی پیدا کند.

به کانال ایانا در تلگرام بپیوندید

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اگرچه واردات بی‌رویه برنج از سال‌های گذشته تاکنون موجب تغییر کاربری حدود سه هزار هکتار از اراضی شالیکاری شده، اما سیاست‌های جدیدی که در عرصه این محصول از طرف وزارت جهاد کشاورزی به چشم می‌خورد، در مقابل تغییر کاربری ایستاده و کشاورزان را بیش از گذشته به تولید امیدوار می‌کند.

بائوج‌لاهوتی یادآور شد: در جلسه‌ای که با وزیر جهاد کشاورزی داشتیم، از ایشان خواستیم تا این سیاست‌ها را در سال‌های آینده نیز ادامه دهد. وی نیز اظهار امیدواری کرد که بتواند در مقابل فشارها ایستادگی کند.

وی در پایان تأکید کرد: برای ادامه‌دار بودن این تصمیمات، نمایندگان مجلس با تمام قدرت از وزیر جهاد کشاورزی حمایت خواهند کرد./

V-961018-02

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار