کد خبر: ۵۱۱۱۷
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶- ۱۰:۲۰
برنامه دولت برای ایجاد اشتغال منتشر شد:
دولت برای توسعه اشتغال در سال آینده، طرح‌هایی را در نظر گرفته که در راستای آن برای 67 هزار نفر در بخش کشاورزی فرصت جدید شغلی ایجاد می‌شود.

دولت برای توسعه اشتغال در سال آینده، طرح‌هایی را در نظر گرفته که در راستای آن برای 67 هزار نفر در بخش کشاورزی فرصت جدید شغلی ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایانا، محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت در نشست خبری خود گزارش مبسوطی از برنامه‌های دولت برای ایجاد اشتغال در سال ۱۳۹۷ ارایه داد. طبق این گزارش، قرار است در سال آینده یک میلیون و 33 هزار فرصت شغلی برای جوانان کشور فراهم شود؛ بنابراین 73.4 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در طرح‌های تولید و اشتغال و 254.3 هزار میلیارد تومان نیز سرمایه‌گذاری در طرح‌های عمرانی صورت خواهد پذیرفت.

طبق پیش‌بینی دولت، در سال 97 تعداد 838 هزار نفر متقاضی کار جدید به بازار کار معرفی می‌شوند که با فرض ایجاد 980 هزار شغل در سال، نرخ بیکاری به 11.2 درصد خواهد رسید. به همین دلیل ایجاد اشتغال گسترده ضروری است.

174 هزار میلیارد ریال از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی، 150 هزار میلیارد ریال از منابع ریالی صندوق توسعه ملی، 350 هزار میلیارد ریال از منابع شبکه بانکی و 60 هزار میلیارد ریال نیز از محل مانده اعتبارات قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری تأمین خواهد شد.

برای این منظور دولت طرح‌هایی را تدارک دیده که در بخش‌های مختلف برای آنها برنامه‌ریزی شده و یکی از مهم‌ترین آن‌ها بخش کشاورزی است.

برنامه توسعه اشتغال حوزه‌ طرح‌های منتخب بخش کشاورزی در سال 97 شامل طرح توسعه گلخانه، پرورش ماهی در قفس و صنایع تبدیل و تکمیلی کشاورزی است که به ترتیب برای 33، 44 و 20 هزار نفر اشتغال ایجاد می‌کند. به عبارتی در مجموع این سه طرح، برای 67 هزار نفر فرصت جدید شغلی ایجاد خواهد شد. البته 103 هزار و 48 میلیارد ریال تسهیلات بتنکی برای این سه زیربخش در نظر گرفته شده که صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی، بیشترین سهم را از این تسهیلات خواهند داشت.

35 هزار و 257 میلیارد ریال کمک‌های بلاعوض و یارانه سود مورد نیاز و همین مقدار نیز از محل منابع عمومی تأمین می‌شود؛ بنابراین در سال آینده 138 هزار و 305 میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی هزینه از منابع مختلف، هزینه خواهد شد که معادل 20.7 درصد از کل سرمایه‌گذاری در سطح کشور در همین راستا است./

به کانال ایانا در تلگرام بپیوندید

V-961020-01

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار