کد خبر: ۵۱۳۲۶
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶- ۱۶:۴۱
جلسه هم‌اندیشی توسعه کشت GAP پیاز با حضور مدیران سازمان تعاون روستایی، کارگروه دفتر محیط زیست و سلامت غذا، توسط مشاوران رئیس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان برگزار شد.

جلسه هم‌اندیشی توسعه کشت GAP پیاز با حضور مدیران سازمان تعاون روستایی، کارگروه دفتر محیط زیست و سلامت غذا، توسط مشاوران رئیس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایانا در استان اصفهان، در این نشست، میرزایی، مدیر سازمان تعاون روستایی استان اصفهان اظهار کرد: اجرای طرح موفق کشاورزی خوب، در تعاونی‌های تولید و شرکت سهامی زراعی به دلیل داشتن مدیریت واحد و وجود هماهنگی‌های لازم صورت پذیرفت، در گام بعدی با ترویج در سطح کشاورزان، این نوع کشاورزی نوین و استاندارد توسعه خواهد یافت.

در ادامه پزشکی، مشاور سلامت سازمان با تشریح فعالیت‌های انجام شده در راستای اجرای طرح کشاورزی خوب محصول پیاز در شهرستان فریدن و فلاورجان گفت: با توجه به اقدامات انجام شده و آزمایش‌های صورت گرفته بر روی محصول پیاز که حکایت از توفیق این طرح در دو مزرعه دارد، سعی در توسعه این محصول بر اساس دستورالعمل‌های تحقیقاتی که توسط همکاران و کارشناسان مرکز تحقیقات و سازمان جهاد کشاورزی انجام شده داریم.

در ادامه این نشست اسکندری، مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان اظهار کرد: مدیریت هماهنگی ترویج برای توسعه این نوع کشاورزی آمادگی هر گونه همکاری را دارد و در سایت‌های الگوی ترویجی کشاورزی ظرفیت این اقدام و تولید محصولات با کیفیت موجود است.

مسئول دفتر محیط زیست و سلامت غذا سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان نیز گفت: در ادامه طرح کشاورزی خوب دنبال تهیه دستورالعمل‌ها و اجرای آزمایشی سایر محصولات از قبیل سیب زمینی و... هستیم و برای اجرای آن در شرایط مناسب به سر می‌بریم و همچنین تفاهم نامه مشترکی میان سازمان تعاون روستایی و سازمان جهاد کشاورزی در راستای توسعه کشت عملیات خوب کشاورزی پیاز منعقد شده است.

 

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار