کد خبر: ۵۱۳۴۲
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶- ۱۴:۴۹
اختصاصی ایانا/اردبیل
مسئولان استانی با حضور در شهرستان بیله‌سوار و افتتاح چندین طرح و پروژه گامی در جهت رفع مشکلات اساسی و زیربنایی در این شهرستان برداشتند.

مسئولان استانی با حضور در شهرستان بیله‌سوار و افتتاح چندین طرح و پروژه گامی در جهت رفع مشکلات اساسی و زیربنایی در این شهرستان برداشتند.

به گزارش خبرنگار ایانا از اردبیل، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل در مراسم کلنگ زنی این پروژه گفت: این طرح  با اعتبار 105 میلیارد تومان در حوزه کشت و صنعت پارس شهرستان بیله‌سوار با همکاری جهاد کشاورزی و  با اشتغال زایی 200 نفر به صورت مستقیم کلنگ‌زنی شد که 85 درصد از  اعتبارات این پروژه به صورت کمک‌های بلاعوض خواهد بود.

بهمن حسین‌زاده، افزود: از محل اشتغال فراگیر تسهیلات برای توسعه گاوداری شیری 5هزار راسی با سرمایه گذاری 126 میلیارد تومان فراهم خواهد شد و مطالعه پرورش ماهیان گرمابی و قفسی در دو فاز به مساحت 800 هکتار و همچنین توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در حوزه کشاورزی و لبنیات از دیگر طرح‌های توسعه در کشت و صنعت و دامپروری پارس در شهرستان بیله‌سوار خواهد بود.

افزایش راندمان تولید محصولات در کشت و صنعت پارس

ارسلان کاظم پور، مدیریت کشت و صنعت و دامپروری پارس در مراسم کلنگ زنی پروژه تبدیل  4هزار و 200 هکتار از اراضی دیم به سیستم نوین آبیاری بارانی تصریح کرد: در راستای توسعه آبیاری تحت فشار فاز اول این طرح در  هزار و 380 هکتار از اراضی در حوزه کشت و صنعت پارس در شهرستان بیله‌سوار با اعتبار 42 میلیارد تومان به سیستم‌های بارانی تبدیل خواهد شد و با تکمیل این پروژه عملکرد محصول در هر هکتار پنج برابر خواهد بود و افزایش راندمان محصولات تولیدی را در پی خواهد داشت.

تبدیل کشاورزی سنتی به مدرن با اجرای طرح های نوین آبیاری

شکور پورحسین نماینده مردم بیله‌سوار و پارس‌آباد در مجلس شورای اسلامی نیز افزود: در چند سال گذشته با حمایت جدی دولت اعتبارات خوبی برای اجرای طرح‌های نوین آبیاری در بخش کشاورزی اختصاص یافته و گام‌های مهمی در تبدیل کشاورزی سنتی به مدرن برداشته شده است.

وی ادامه داد: امیدواریم با توجه به حساسیت موضوع مدیریت آب در سطح کلان استان کشاورزان با توجه بیشتر به کشاورزی مدرن در راستای استفاده بهینه از آب قدم بردارند.

تجهیز 43 هکتار از اراضی استان اردبیل به آبیاری تحت فشار

عدیل سروی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل عنوان کرد: در برنامه ششم توسعه در مجموع 43 هزار هکتار از اراضی استان به آبیاری تحت فشار مجهز خواهد شد که امسال 7 هزار و 200هکتار در دست اجراء است و هزار و 250هکتار نیز در دست مطالعه و 12 هزار هکتار نیز در سال آینده مطالعه خواهد شد.

وی تاکید کرد: در دهه فجر امسال شش پروژه به همت جهاد کشاورزی استان اردبیل در مناطق مختلف استان کلنگ زنی شد که عمده پروژه‌ها در حوزه آب و خاک بود.

سروی اظهار کرد: کلنگ زنی آبیاری تحت فشار در  سه هزار و 700هکتار از اراضی در حوزه شهرستان پارس آباد و همچنین کلنگ زنی هزار و 380هکتار از اراضی کشت و صنعت و دامپروری پارس در حوزه شهرستان بیله سوار از جمله طرحهایی بو دکه امروز با اعتبار 208میلیارد تومان در مجموع کلنگ زنی شد که نوید بخش توسعه و اشتغال زایی در منطقه را در پی خواهد داشت.

افتتاح 36 پروژه عمرانی واقتصادی در شهرستان بیله‌سوار

آرام حلیم، فرماندار شهرستان بیله‌سوار در مراسم پرده‌برداری از پروژه‌های عمرانی و اقتصادی در شهرستان بیله‌سوار گفت: تعداد 36 پروژه عمرانی و اقتصادی در شهرستان بیله‌سوار با اعتبار 133 میلیارد تومان افتتاح و کلنگ‌زنی خواهد شد که از این میزان سه پروژه با  اعتبار 108 میلیارد تومان در حوزه اقتصادی است.

وی افزود: گازرسانی به 20 روستای شهرستان ،افتتاح تصفیه‌خانه شهر بیله‌سوار،افتتاح 17 طرح  دهیاری‌های شهرستان، افتتاح ساختمان امور مالیاتی جعفرآباد ،افتتاح دو خانه بهداشت در بخش مرکزی و توسعه و اصلاح شبکه آب شهری و همچنین تقویت و احداث پست فشار قوی برق در شهرستان و افتتاح چندین واحد تولید و صنعتی از جمله طرحهای مهم  دهه فجر در شهرستان بیله‌سوار است.

 

 

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار