نام‌گذاری روز جهانی جنگل از سوی سازمان ملل

روز جهانی جنگل از سال 2013 کلید می‌خورد و از این پس 21 مارس بزرگداشت این روز در سراسر کشورها خواهد بود.

طرح سؤال از رییس محیط زیست همزمان با افزایش آلودگی هوا/کاهش 30 درصدی صنایع آلاینده

در حالی روز گذشته رئیس سازمان محیط زیست در حاشیه اختتامیه دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست از کاهش 30 درصدی صنایع آلاینده خبر داد که طرح سؤال از وی به‌دلیل افزایش آلودگی هوا همچنان در دستور کار مجلسی‌ها قرار دارد.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

هیچ ارزانی بی‌دلیل نیست!/ تحمیل صنعت مستعمل خودرو از سوی انگلیسی‌ها

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: صنعت مستعمل خودرو برای نخستین‌بار از سوی انگلیسی‌ها به کشور تحمیل شد که با ورود خودروی از رده خارج شده و تصور شعار هر ایرانی یک خودرو هنوز هم باید از تبعات تصمیمات ناصحیح رنج ببریم.
وزیر صنعت:

از صبوری سازمان حفاظت محیط زیست متشکرم

قانون، فوریتی برای اصلاح ساختار آلاینده‌های صنعتی زیست محیطی مصوب کرده که با تعامل محیط زیست به شکل تدریجی در حال اجرا است.
در اختتامیه دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست رقم خورد؛

رونمایی از سامانه اینترنتی پایش دریایی

دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست امروز با حضور دکتر مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت، محمدجواد محمدی‌زاده رئیس سازمان محیط زیست، فعالان زیست‌محیطی و بخش‌های مرتبط با این امر در سالن کنفرانس نمایشگاه بین‌المللی تهران به کار خود پایان داد.

افزایش سرانه فضای سبز کشور در سال جاری

در قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی سرانه پوشش فضای سبز کشور حدود یک‌هزار و700 مترمربع برای هر فرد ایرانی است که قرار است در یک برنامه 10 ساله به دوهزار و 500 مترمربع افزایش یابد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز خبر داد:

بازگشت 600 هکتار از اراضی دولتی به منابع طبیعی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: با توجه به همجواری استان با پایتخت همواره ارزش افزوده اراضی یکی از عوامل مؤثر و مهمی است که فعالیت بسیاری از بخش‌ها را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد که در سال جاری در حدود 600 هکتار از اراضی استان رفع تصرف شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان:

نمایشگاه امسال با استقبال خوبی روبه‌رو شده است

برگزاری سالانه نمایشگاه محیط زیست فرصتی برای متخصصان، محققان و دوستداران محیط زیست است.
رئیس سازمان محیط زیست در گفتگو با ایانا:

محیط‌بانان به‌تنهایی نمی‌توانند از محیط زیست محافظت کنند

محمدی‌زاده با بیان اینکه محیط‌بانان سازمان حفاظت از محیط زیست به‌تنهایی نمی‌توانند از محیط زیست محافظت کنند، گفت: حافظان اصلی محیط زیست مردم هستند.

لزوم اجرای قانون مشاغل سخت محیط‌بانان/ افزایش دوبرابری تعداد نیروها چاره‌ساز نیست

در حالی که سازمان حفاظت محیط زیست از افزایش 2.5 برابری تعداد محیط‌بانان در آینده‌ای نزدیک خبر می‌دهد که قانون مشاغل سخت و زیان‌آور محیط‌بانان همچنان رنگ اجرایی به خود نگرفته است و به‌نظر می‌رسد با افزایش تعداد نیروها این قانون همچنان از سوی سازمان متبوع مسکوت باقی بماند.

دوازدهمین نمایشگاه محیط زیست افتتاح شد

دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست امروز با حضور معاون اول رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست در نمایشگاه بین‌المللی تهران افتتاح شد.

آهوی منقرض‌شده زرد ایرانی دوباره به دامان طبیعت بازمی‌گردد

دبیر تشکل سبز بیجار با اشاره بر پرورش گونه در حال انقراض آهوی زرد ایرانی گفت: این گونه در حال انقراض بود که طرح تکثیر آن در حال انجام است.
با بارش‌های اخیر؛

کویر لوت پس از 13 سال سیراب شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان با ابراز خوشنودی از بارش باران در کویر لوت پس از 13 سال گفت: این بارندگی پس از یک دوره خشکسالی تقریباً طولانی مدت یک تا دو ماه درختان دست کاشت منابع طبیعی را بیمه کرده است.

دفن درختان جهان‌نما از سوی وزارت راه/ تفاهم‌نامه چهارجانبه پارک جهان‌نما به امضا رسید

در حالی که گفته می‌شود وزارت راه و شهرسازی تعدادی از درختان مسیر بازگشایی اتوبان همت از پارک جهان‌نما را دفن کرده است، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز از امضای تفاهم‌نامه‌ای مبنی بر اعمال حداقل خسارت به این پارک خبر داد.

اجرای قانون امدادرسانی حیوانات در ایتالیا/ خلاء قانون حمایت از حیوانات در ایران

علی‌رغم نبود قانونی برای حمایت از حیوانات در کشور و خاک خوردن پیش‌نویسی در این باره از مجلس ششم تاکنون در بسیاری از کشورها برای حمایت از حقوق حیوانات قوانینی وضع شده است که در همین رابطه از این پس امدادرسانی به حیوانات آسیب‌دیده در ایتالیا نیز اجباری می‌شود.