سوال کنندگان وزیر جهاد کشاورزی از پرسش خود منصرف شدند

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: توافق بین وزیر جهاد کشاورزی و نمایندگان سوال کننده موجب شد 13نفر از طرح سوال انصراف دهند.

مرال‌های ایرانی، چشم وزیر محیط زیست ارمنستان را گرفت

وزیر محیط زیست ارمنستان، خواهان 10 رأس مرال از کشور ایران شد که مقرر شد این موضوع از سوی ایران بررسی و سپس اعلام نتیجه شود.

100 میلیارد ریال اعتبار برای احیای جنگل‌های لرستان تصویب شد

بیش از 100 میلیارد ریال برای توسعه و احیای جنگل‌های استان لرستان تصویب شد.

نخستین کنگره ملی گل و گیاهان زینتی ایران از فردا سه شنبه در کرج برگزار می‌شود

نخستین کنگره ملی گل و گیاهان زینتی ایران سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری (29 و 30 مهرماه) با شعار "رشد صنعت گل و گیاهان زینتی، توسعه صادرات غیرنفتی" همراه با بخش‌هایی متنوع برگزار می‌شود.

تشکیل کارگروه مشترک به منظور تدوین طرح جامع منابع طبیعی

به منظور تدوین طرح جامع منابع طبیعی، کارگروهی مشترک از نمایندگان کمیسیون کشاورزی مجلس و نمایندگانی از وزارت جهاد کشاورزی و مرکز پژوهش های مجلس تشکیل شد تا موضوع این طرح را پیگیری کنند.

فیل ها مکان بارش باران را از 241 کیلومتری تشخیص می دهند

یک مطالعه که به تازگی انجام شده است نشان می دهد، فیل ها که به داشتن حافظه های قوی معروف هستند، می توانند مانند یک متخصص هواشناسی عمل کنند و مکان بارش باران را از 241 کیلومتری تشخیص دهند.

آغاز کشت پاییزه با الگوی کشاورزی پایدار در حوضه آبریز دریاچه ارومیه

مشاور کشاورزی پایدار طرح حفاظت از تالاب های ایران از کشت گندم و جو پاییزه در مزارع داوطلبین پروژه استقرار کشاورزی پایدار در حوضه آبریز دریاچه ارومیه از نیمه مهرماه امسال خبر داد.

اعلام تاثیر مستقیم گاز‌های گلخانه‌ای در خشکسالی های ایران

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بدون اشاره به جزییات بیشتر، از تاثیر بسیار زیاد گازهای گلخانه‌ای در خشکسالی های کشور بخبر داد.
رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران:

بزرگ‌ترین بانک یافته‌های تحقیقاتی کشاورزی بین‌المللی در ایران تأسیس می‌شود

با جمع‌آوری آخرین یافته‌های علمی در بخش کشاوزی و منابع طبیعی در قالب مزارع الگویی، در پردیس شاهد برپایی بزرگ‌ترین مزرعه‌ای خواهیم شد که تحقیقات کشاورزی در آن اجرایی می‌شود.

توسعه عملیات آبخوانداری و آبخیزداری، راهکار مقابله با کم آبی کشور

سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از اعمال هرگونه تغییر کاربری درعرصه های جنگلی درکشور بویژه جنگل های شمال جلوگیری می کند.

نرم‌افزار تخصصی فائو برای رصد جنگل‌ها طراحی شد

سازمان کشاورزی و خواروبار سازمان ملل (فائو) ابزارهای نرم‌افزاری رایگانی طراحی کرده که رصد وضعیت جنگل‌ها برای مبارزه با بیابان‌زایی و تغییر آب و هوا در بسیاری از کشورهای در حال توسعه را هموار می‌کند.
معاون امور جنگلی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور خبر داد:

جنگل‌های بیمار زاگرس و هیرکانی در انتظار پروژه اضطراری سازمان عمران ملل متحد

قرار است سازمان عمران ملل متحد پروژه‌های اضطراری برای پدیده خشکیدگی شمشادها و زغالی شدن بلوط‌های زاگرسی پیشنهاد کند.

قیمت نهاده‌های دامی اعلام شد

قیمت فروش نهاده‌های دامی شرکت پشتیبانی امور دام کاهش یافت.  
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشو اعلام کرد

ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی ملی متوقف می‌شود

خداکرم جلالی رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور طی بخشنامه ای به ادارات کل منابع طبیعی استان‌ها از یگان حفاظت منابع طبیعی خواست ضمن هماهنگی لازم با دادگستری و تقویت گشت و مراقبت، از هرگونه ساخت و ساز و تغییرکاربری غیرمجاز دراراضی ملی و به ویژه جنگل‌ها جلوگیری و همزمان با توقف عملیات تغییر کاربری نسبت به رفع تصرف واعاده به وضع سابق عرصه با انجام مراحل قانونی ذی ربط اقدام کنند.

جبران عبور از خط قرمز طبیعت، با رجوع به سنت پرستاری از محیط و میراث چندهزارساله

از زمین و ماه و ستارگان تا حیوانات و جانوران و تا انواع گیاهان و درختان انسان نگاره‌های ایرانی، زانوی ادب در برابر طبیعت به خاک زده است.