رئیس مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور خبر داد:

تشکیل هشت کارگروه راهبردی در مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها

هشت کارگروه در زمینه حل مسئله خشک شدن تالاب‌ها، ریزگردها، انقراض گونه‌های بومی و زاگرس و حل خشکیدگی درختان زاگرس در حال بررسی راهکارهای تخصصی هستند.

پلاستیک‌های سازگار با محیط زیست از ضایعات مواد غذایی ساخته شد

دانشمندان روشی ابداع کرده‌اند که با استفاده از ضایعات مواد غذایی و محصولات کشاورزی پلاستیک‌های سازگار با محیط زیست تولید کرده‌اند تا مشکل مربوط به ضایعات محصولات نفتی و همچنین سبوس برنج برطرف شود.

رئیس سازمان محیط زیست، عضو شورای عالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی شد

با موافقت هیئت دولت رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به ترکیب اعضای شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی و همچنین اعضای کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری دولت اضافه شد.

زیست‌پذیر‌ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۱۴ اعلام شد

فهرست سال ۲۰۱۴ بهترین شهرهای جهان برای زندگی منتشر شد که بر اساس آن شهر ملبورن در استرالیا برای چهارمین سال پیاپی به عنوان زیست‌پذیرترین شهر جهان انتخاب شد و در این فهرست، تهران پایتخت ایران هم با بهبود وضعیت طی یک سال گذشته ،برخلاف سقوط رتبه در سال های گذشته، به رده 129 صعود کرد.

همایش ملی مدیریت زمین اردیبهشت 94 برگزار می‌شود

"نخستین همایش ملی مدیریت زمین؛ چالش‌ها و راهکارها" اردیبهشت‌ماه سال 1394 در تهران برگزار خواهد شد.
کارشناس ارشد جنگل سازمان جنگل‌ها:

سازمان شهرداری برای مدیریت پارک‌های جنگلی پا پس کشید

مطابق آنچه که در بند (ج) ماده 147 برنامه پنجم توسعه آمده است، سازمان شهرداری‌ها برای مدیریت پارک‌های جنگلی و برخی دیگر از کمربندهای شهری باید وارد عمل شود، اما در حال حاضر با برخی از مفاد تفاهم‌نامه بین این سازمان و سازمان جنگل‌ها مخالف است.

آغاز به کار گشت‌های حفظ کاربری اراضی کشاورزی در 130شهر کشور

رئیس سازمان امور اراضی کشور از کاهش 40 درصدی تخلفات در بخش زمین در سال جاری نسبت به سال‌های گذشته خبر داد.

نابود کردن جنگل ها، مسبب شیوع بیماری ابولا

از آنجا که نابود کردن جنگل ها باعث شیوع ابولا می شود، بنابراین تغییری که انسان ها در روند طبیعی اکوسیستم به وجود می آورند، موجب بروز نگرانی دانشمندان در همه گیر شدن ویروس ها از جمله ابولا شده است.

بررسی موضوع آتش‌سوزی جنگل‌ها در فراکسیون محیط زیست

در جلسه فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس مقرر شد تا ستاد مرکزی جلوگیری از وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌ها با همکاری دولت ایجاد شود.
رئیس مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور خبر داد:

حل مشکل بلوط‌های زاگرسی با عزم ملی/ کارشناسان فائو وارد عمل شدند

در راستای حل مشکل بلوط‌های زاگرسی و شمشادهای شمال، کارشناسانی از فائو در کشور حضور دارند تا ضمن بررسی موضوع، راهکاری عملیاتی با همکاری محققان ایرانی پیدا کنند.