ساعتی که بوی گل یاس می‌دهد/ تصاویر

گل ساعتی گیاهی است زینتی از تیره‌ی موردی‌ها که دارای بوته‌ای بلند و برگ‌های بیضی شکل متصل بهم و شامل پنج تقسیم کامل است. گل‌های آن درشت و به شکل ساعت بوده رنگ گل‌ها قرمز، ارغوانی، آبی و بنفش است. ساقه آن چون به درختان مجاور می‌پیچد و بالا می‌رود. از این رو آن را پیچ‌ساعتی زیر می‌نامند. میوه‌اش سبز و زردرنگ است.
مدیر اداره کل منابع طبیعی استان تهران:

جنگل‌کاری دامنه جنوبی البرز متوقف نشده است/ جنگل‌کاری بیش از 1000 هکتار در سال جاری

با وجود آنکه اعتبارات مربوط به طرح توسعه جنگل‌کاری دامنه جنوبی البرز و اراضی شمالی تهران کند تخصیص پیدا می‌کند، اما این طرح متوقف نشده است.
مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگو با ایانا:

مردم نگران بیماری پرندگان نباشند/ فصل سرما فرصتی برای گذر در طبیعت زمستانی پرندگان

به‌دلیل آنکه نظارت‌ها از سوی سازمان دامپزشکی، حفاظت محیط زیست و سایر دست‌اندرکاران به‌صورت کامل انجام می‌شود، برای بازدیدکنندگان از باغ پرندگان هیچ مخاطره‌ای از لحاظ بیماری‌زایی وجود ندارد.

نجات دو قلاده گرگ‌ پس از 3 شبانه روز/عکس

مدیرکل محیط زیست استان قزوین از نجات دو قلاده گرگ خاکستری که 3 شبانه روز در داخل استخر و زیر برف مانده بود خبر داد.
گزارش فرانس 24 از حضور رستوران های زنجیره ای آمریکایی در ایران

دیپلماسی شکم میان ایران و آمریکا! +تصاویر

ظاهرا فعال شدن دیپلماسی ایران و تغییر رویکرد تدریجی سیاستمداران دولت اوباما نسبت به ایران حسابی برای فرانسوی ها قابل توجه بوده و همزمان با روزهایی که بسیاری از موافقان حل پرونده هسته ای ایران برای خوشحالی بازگشایی کامل گره های این پرونده خود را آماده کرده بودند، وزیرخارجه فرانسه کارشکنی کرد. اگرچه خوشبختانه این اقدام آن ها نیز کارگر نیفتاده و روند کار رو به حل می رود. خبرگزاری کشاورزی ایران(ایانا) پیرو انتشار گزارش خبرگزاری فرانسوی فرانس 24 این کشوراز حضور رستوران های زنجیره ای آمریکایی در ایران، به نظر می رسد تغییر مناسبات دو کشور حسادت برخی فرانسوی ها را برانگیخته است و از برخی کنایه ها در تنظیم نثر گزارش، می توان  به بروز این احساس در آن ها پی برد! به اتفاق متن این گزارش را می خوانید: