فرسایش خاک، ریزگردها، عوامل انسانی و دامی درصدر مشکلات مراتع کردستان

در حالی که مراتع کردستان جزء مرغوب‌ترین مراتع کشور بوده که گونه‌هایی گیاهی از این مراتع به استناد مجامع بین‌المللی جزء فلور جهانی شناخته شده است، عوامل انسانی و دامی مهمترین عامل تخریب یک میلیون و 400 هزار هکتار مراتع استان کردستان شده که این عوامل 80 درصد از مراتع را در معرض آسیب، فرسایش، آتش‌سوزی و تخریب قرار داده است.

لزوم فرهنگ سازي براي حفاظت از منابع طبيعي

مهرزاد خرد با بيان اينكه حفظ منابع طبيعي به عنوان يك سرمايه ملي زمينه ساز توسعه پايدار است، افزود: منابع طبيعي متعلق به مردم است و آنها بايد در حفظ و نگهداري آن مشاركت داشته باشند.

حفاظت از منابع طبیعی، پیش نیاز اصلی توسعه پایدار کشور

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با تاکید براینکه حفظ و حراست از منابع طبيعي و عرصه هاي ملي بر تمامی نهادهای اجتماعی لازم است افزود: براي توسعه پايدار كشور، نگهداري از منابع طبيعي به عنوان منابع خدادادي، پیش نیاز اصلی و مهم بشمار می آید.

ارائه روش‌های کاشت و نگهداری درختان مثمر به شهروندان کرجی

مسئول آموزش سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج از برگزاری دوره آموزشی روش‌های کاشت و نگهداری درختان مثمر در دومین روز از هفته درخت‌کاری خبر داد.

برگزاری سومین همایش ملی انرژی، سوخت و محیط زیست در کرج

دبیر سومین همایش ملی انرژی، سوخت و محیط زیست از برگزاری سومین همایش ملی انرژی، سوخت و محیط زیست در کرج در شهریورماه سال آینده خبر داد.

350 هزار درخت در کردستان کاشته می‌شوند

منابع طبیعی، سرمایه ملی شعار امسال هفته منابع طبیعی است و در این ایام 350 هزار اصله نهال به‌صورت رایگان توسط اداره کل منابع طبیعی استان کردستان توزیع می‌شوند.
استاندارخراسان رضوی:

موفقیت‌های جهاد کشاورزی الگویی برای توسعه فضای سبز است

استاندار خراسان رضوی موفقیت‌های جهاد کشاورزی را الگویی برای توسعه فضای سبز دانست.
مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان خبر داد:

سهم 80 درصدی انسان و دام در تخریب مراتع کردستان

یک میلیون و 400 هزار هکتار از مساحت استان کردستان را مراتع تشکیل می‌دهد که در مجموع 1.7 درصد از سطح کشور را شامل بوده و مهمترین عامل تخریب این مراتع عامل انسانی و دامی است.

گونه‌های گیاهی در حال انقراض نیازمند توجه فراملی

با توجه به اینکه اهمیت حفاظت از گونه‌های گیاهی و رویشگاه‌های منحصر به فرد، کلید تعادل چرخه اکولوژیک است پس صیانت از گونه‌های در حال انقراض نیز از اهمیت بسیار بالایی در تعادل چرخه محیط زیست برخوردار است، اما تعداد این گونه‌های گیاهی در حال انقراض و یا در خطر انقراض روزبه‌روز در حال افزایش است.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج:

بخش خصوصی به طرح‌های فضای سبز ورود پیدا کند

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج با اشاره به اهمیت توسعه فضای سبز شهری، بر ضرورت اقتصادی کردن موضوع فضای سبز تأکید کرد.

ممنوعیت خرید و فروش جانوارن در معرض انقراض

مجوزی برای خرید و فروش جانورانی که خطر انقراض آنها را تهدید می‌کند، صادر نمی‌شود و عرضه مار آبی، لاک‌پشت، سمندر و... در ایام نوروز غیرقانونی است.
به مناسبت هفته درخت‌کاری برگزار شد؛

برگزاری دوره آموزشی آشنایی با روش‌های کاشت و نگهداری درختان میوه در کرج

مسئول آموزش سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج از برگزاری دوره آموزشی آشنایی با روش کاشت و نگهداری درختان میوه در اولین روز از هفته درخت‌کاری خبر داد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران:

پنج پروژه آبخیزداری در استان تهران افتتاح و بهره‌برداری می‌شود

پنج پروژه آبخیزداری و مدیریت پایدار آب و خاک با هدف جلوگیری از فرسایش خاک، هدررفت آب، تقویت آب‌های زیرزمینی و کنترل سیل در شهرستان‌های استان تهران با اعتباری بیش از 30 میلیارد ریال افتتاح شده و به بهره‌برداری می‌رسد.
استاندار البرز:

تخریب فضای سبز،خط قرمز استان البرز است/ لزوم ایجاد محیط سبز و ایمن

استاندار البرز با تأکید بر توجه بیش از پیش به صیانت از فضای سبز استان، گفت: بی‌شک تخریب فضای سبز خط قرمزی برای استان و بروز مشکلات زیست محیطی در این منطقه می‌شود.
مدیر روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج خبر داد:

اعلام برنامه‌های تدوین‌شده هفته درخت‌کاری در کرج

مدیر روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج از اعلام برنامه تدوین‌شده در هفته درخت‌کاری از سوی این سازمان خبر داد.