رئیس اداره هواشناسی کشاورزی خبر داد:

احتمال بروز بیماری قارچی تریپس و آتشک در مزارع

با توجه به افزایش رطوبت نسبی هوا در مناطق جنوب شرقی، امکان بروز بیماری‌های قارچی در مزارع پیاز و جالیز وجود دارد.
برنامه‌های دومین جشنواره زیست فناوری کشور تشریح شد؛

برندسازی محصولات مهم زیست فناوری/ افتتاح هشت فناوری جدید با حضور ریاست ریاست جمهوری

دومین جشنواره زیست فناوری کشور با حضور معاون علمی فناوری اطلاعات ریاست جمهوری، معاونت آموزشی وزارت علوم، مرکز همکاری‌های ریاست جمهوری، دانشمندان و دانش‌پژوهان برجسته کشور صبح امروز (26 دی‌ماه) در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد.

خرس‌های سمیرم، تراژدی نقض حقوق حیوانات/ نماینده‌ای که اظهارات مدیرکل را رد کرد

دادرسی سلاخی خرس‌های سمیرم تنها نمونه‌ای از نقض حقوق حیوانات در حالی برگزار شد که حمزه‌علی انصاری متهم اصلی پرونده غایب و متهم ردیف دوم نیز همچنان با گذشت بیش از یک سال متواری است.

قاتل سیاه‌پوش همچنان بر فراز پایتخت/ تشکیل کمیته اضطراری آلودگی هوا و قامت خمیده چناران تهران

آلودگی هوا همچنان بر فراز آسمان پایتخت جولان می‌دهد و در این میان، فرمانداری استان تهران در حالی از تشکیل مجدد کمیته اضطراری آلودگی هوا خبر می‌دهد که تاکنون ساز و کار در پیش گرفته برای حل این معضل چندان مثمرثمر نبوده است.

پروژه‌های عملیاتی نجات دریاچه زریوار کلید خورد

برای نجات دریاچه زریوار که سال‌ها است با مشکلات بسیاری روبه‌رو بوده، 15 میلیارد ریال اعتبار مصوب و نهایی شده که در حال حاضر پروژه‌های عملیاتی نجات دریاچه زریوار آغاز شده است.
مدیرکل اداره حفاظت از محیط زیست استان کردستان:

پژوهش در محیط زیست کردستان نهادینه می‌شود

سالانه دو میلیون اطلاعاتی از دستاوردهای پژوهشی محیط زیست کردستان درباره وضعیت آب، خاک، هوا و زیستگاه‌های گیاهی و جانوری توسط کارشناسان اداره‌کل محیط زیست کردستان ثبت می‌شود.

گل‌های عمودی به کمک هوای کثیف تهران می‌آیند/ راه‌کارهایی برای کاهش آلودگی هوا

در شرایطی که هوای تهران و سایر کلان‌شهرها ناسالم گزارش می‌شوند، کاشت گل‌های عمودی راه‌کاری به مراتب تأثیرگذارتر از برگزاری جلسات و تشکیل کمیته‌های بدون فایده و نتیجه است.
رئیس اداره هواشناسی کشاورزی خبر داد:

یخ‌زدگی در کمین ادوات و ماشین‌آلات کشاورزی

به‌دلیل کاهش دمای هوا و یخ‌زدگی به‌ویژه در دامنه رشته‌کوه‌های البرز، ادوات و ماشین‌آلات کشاورزی جمع و در محل مناسبی نگهداری شود.

تعارضات آشکار در نمایشگاه صنایع چوب!

نمایشگاه MeDex در حالی به نمایشگاه‌های کوچک‌تر تجزیه شد که گفته می‌شود کالاهای همسان و مشابهی در حوزه فعالیت‌های نمایشگاه‌های تجزیه‌شده گنجانده شده است.

بنزین آلوده همچنان قربانی می‌گیرد/ بیش از 4000 شهروند تهرانی قربانی آلودگی هوا

بر اساس برآورد سازمان جهانی بهداشت، سالانه 500 هزار نفر بر اثر ذرات معلق هوا دچار مرگ زودرس می‌شوند؛ این در حالی است که در سال گذشته چهارهزار و 460 نفر قربانی آلودگی هوا در پایتخت شده‌اند که به گفته کارشناسان، یکی از دلایل آن را می‌توان درصد بالای بنزن و سرب موجود در بنزین دانست.

یوزپلنگ ایرانی در آستانه دچار شدن به سرنوشت شیر و ببر/ کمتر از 70 گونه تا انقراض در آسیا

کمتر از 70 گونه یوزپلنگ ایرانی، تنها بازمانده این گونه در آسیا باقی مانده که با تشدید کشتار و شکار وحوش احتمال ابقاء آن تنها در قاره آفریقا دور از ذهن به‌نظر نمی‌رسد.
با حضور پنج کشور خارجی؛

چهارمین نمایشگاه صنایع چوب، کاغذ و تجهیزات وابسته افتتاح شد

چهارمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع چوب، کاغذ و تجهیزات وابسته، صبح امروز 18 دی‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد.

سیاه‌نمایی چهره میراث فرهنگی با ثبت شکار در آثار ملی

در شرایط فعلی که جمعیت وحوش در تمامی زیستگاه‌های ایران به‌شدت کاهش یافته و شمار آنها روندی بسیار نگران‌کننده پیدا کرده است، ثبت شکار در فهرست آثار ملی و بازگشت به دوره ارج نهادن شکار به‌عنوان کاری اخلاقی و ارزشی از کج‌سلیقگی‌ها و ضعف مدیریت منابع زیستی و طبیعی کشور پرده برمی‌دارد.

قانون‌گریزی ماحصل ادغام مکرر لایحه جامع منابع طبیعی

ادغام‌های مکرر لایحه جامع منابع طبیعی و آبخیزداری هرچند مورد مخالفت بسیاری از کارشناسان قرار داشت، اما با ادامه روند بررسی این لایحه در مجلس، نگرانی‌های حاکی از قانون‌گریزی و از دست رفتن شفافیت مواد قانونی تشدید شده است.

دست‌اندازی به پارک ملی بمو با احداث خط لوله گاز!

عبور خطوط لوله انتقال گاز حدود پنج کیلومتر از پارک ملی بمو استان فارس را که از قدمت 40 ساله حفاظتی برخوردار است، تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد که این امر نابودی گونه‌های بومی این عرصه را به همراه خواهد داشت.