رئیس اداره هواشناسی کشاورزی خبر داد:

احتمال رشد بیماری‌های قارچی و آفات در گلخانه‌ها و مزارع

در مناطق شرق و جنوب شرقی کشور احتمال رشد بیماری‌های قارچی و آفات در مزارع گوجه‌فرنگی، پیاز و سیب‌زمینی به‌دلیل افزایش رطوبت هوا وجود دارد. لذا کشاورزان برای جلوگیری از بروز خسارت با کارشناسان گیاه‌پزشکی مشورت کنند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز خبر داد:

توزیع 150 هزار اصله نهال بین شهروندان البرزی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز از توزیع 150 هزار اصله نهال بین شهروندان استان البرز خبر داد.
هواشناسی به کشاورزان اخطار داد؛

احتمال آسیب دیدن محصولات کشاورزی در روزهای پایانی هفته

کاهش شدید دمای بیش از 15 درجه می‌تواند باعث آسیب رساندن به درختان شکوفه‌دار و محصولات زراعی شود.

برپایی نمایشگاه عکس خیابانی با محور فضای سبز در کرج

مدیر روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج از برگزاری نمایشگاه عکس با محوریت اعلام عملکرد و پروژه‌های فضای سبز این سازمان خبر داد.
به مناسبت پاسداشت هفته درخت‌کاری؛

طرح "باغچه کوچک منزل من" در کرج اجرا می‌شود

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج از اجرای طرح "باغچه کوچک منزل من" در این کلان‌شهر خبر داد.

آشنایی با دنیای گل و گیاه با برگزاری هرروزه کارگاه‌های آموزشی در کرج

سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج با هدف آشنایی علاقمندان به دنیای پررمز و راز گل‌ها و گیاهان نسبت به برگزاری "هر روز یک کارگاه آموزشی" در هفته درختکاری اقدام کرده است.
معاون مناطق مرطوب و نیمه‌مرطوب سازمان جنگل‌ها خبر داد:

آفت خشکیدگی شمشادها در دوهزار هکتار از رویشگاه‌های جنگلی

معاون مناطق مرطوب و نیمه‌مرطوب سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در حال حاضر دوهزار هکتار از رویشگاه‌های شمشاد به پدیده خشکیدگی دچار شده‌اند.
مدیرکل منابع طبیعی استان البرز خبر داد:

بیابان‌های البرز در وضعیت بحرانی نیستند/ شناسایی 530 هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی تصرفی

با توجه به اینکه بیابان‌های استان البرز در وضعیت بحرانی قرار ندارند، با اعمال مدیریت صحیح و دقیق، عرصه‌های بیابانی پس از احیاء در اختیار دامداران دارای پروانه چرا قرار می‌گیرد و ر این زمینه مشکل حادی وجود ندارد.
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری:

دولت هنوز لایحه جامع منابع طبیعی را به مجلس نداده است

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در حاشیه نشست امروز مسئولان منابع طبیعی با خبرنگاران گفت: دولت تاکنون لایحه جامع منابع طبیعی را به مجلس نداده است و چیزی که به‌عنوان لایحه از سوی مجلس منتشر شده، در واقع تلفیقی از لایحه جامع منابع خاک و طرح پیشنهادی خود است.

افتتاح 199 پروژه در هفته منابع طبیعی/ آیین درخت‌کاری ثبت ملی می‌شود

در هفته منابع طبیعی که از 15 تا 21 اسفندماه ادامه دارد، 199 پروژه با اعتبار 280 میلیارد ریال در حوزه‌های آبخیزداری، جنگل، مرتع، حفاظت و... در سراسر کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

حفظ منابع پایه با تدوین مقررات ملی کشاورزی

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی تهران با اشاره به افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی با حفظ منابع پایه گفت: صیانت و بهره‌وری از منابع پایه مانند خاک و آب از طریق تدوین مقررات ملی کشاورزی صورت می‌گیرد که باید دستگاه‌های دولتی ازجمله وزارت جهاد کشاورزی به تدوین این قوانین بپردازد.

واکنش تولیدکنندگان به کاهش تعرفه واردات چوب/ زنجیره‌های تولید MDF در حال گسستن

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت چوب در واکنش به تفاهم‌نامه معاون وزیر صنعت و انجمن مبلمان برای کاهش تعرفه واردات MDF و یراق‌آلات گفت: در حالی که مبلمات از تعرفه وارداتی 55 درصدی برخوردار است، نمی‌تواند تعرفه واردات اوراق فشرده چوبی را که یک‌سوم تعرفه خود است، غیرمنطقی تلقی کند که بر این اساس این تفاهم‌نامه امری ضدتولید و ضدصنعت محسوب می‌شود.

لایحه قانون جامع منابع طبیعی در تناقض با قانون اساسی

بر اساس لایحه قانون جامع منابع طبیعی متصرفان اراضی کشاورزی تا سال 65 صاحب سند مالکیت و با متجاوزان اراضی ملی و کشاورزی از سال 65 تا 89 اجاره‌نامه 99 ساله منعقد می‌شود که این مواد در تناقض با اصل 45 و 46 قانون اساسی است.

بیانیه انجمن‌های محیط زیستی چهارمحال و بختیاری در مخالفت با ثبت ملی شکار در فرهنگ بختیاری

ثبت دو مورد میراث شکار در فهرست آثار ملی کشور به نام فرهنگ بختیاری در سه‌ماهه چهارم سال جاری نگرانی انجمن‌های محیط زیستی چهارمحال و بختیاری را برانگیخته است که در همین رابطه بیانیه‌ای را منتشر کرده‌اند.
دبیر انجمن علوم خاک تشریح کرد:

اما و اگرهای واگذاری مراتع در لایحه جامع منابع طبیعی

دبیر انجمن علوم خاک با انتقاد از واگذاری مراتع به طرح‌های صنعتی گفت: با توجه به پویا بودن و تغییرپذیری سریع کیفیت مراتع، خطر اعمال سلیقه و حتی نابودی آن در واگذاری به بهره‌برداران با اجرای لایحه جامع منابع طبیعی وجود دارد.