دیگر چه کسی از حقوق حیوانات حمایت کند؟/ انفصال از خدمت در انتظار آل‌داوود

رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت از حیوانات به‌دلیل تحقیقات بر روی نجس بودن و یا نبودن سگ و همچنین مصاحبه با رسانه‌های جمعی درباره حقوق حیوانات به سه ماه انفصال از خدمت محکوم شد.

پایش مراکز غیرمجاز خرید، فروش و نگهداری حیوانات در استان تهران با قوت ادامه دارد

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران، از پایش مراکز غیرمجاز خرید، فروش و نگهداری حیوانات در این استان خبر داد و گفت: این روند با قوت تمام ادامه دارد.

دستگیری متخلف صید ماهی با دستگاه الکتروشوکر در دشت آزادگان

یک صیاد متخلف با تعداد 188 قطعه ماهی در دشت آزادگان دستگیر شد.

قایقرانان خوزستانی با شعار "حفاظت از محیط زیست" طول رودخانه کارون را پارو زدند

دو نفر از دوست‌داران محیط زیست به نام‌های مهدی شلاگه و حاتم چالوچی با شعار "حفاظت از محیط زیست وظیفه همگانی است" و برای سربلندی نام خلیج همیشه فارس، طول رودخانه کارون را در حوزه استان خوزستان با قایق پارو زدند.
رئیس اداره هواشناسی کشاورزی کشور:

شته سبز روسی و آفت سن مادری گندم در مزارع پایش شود

گندم‌کاران استان‌های شرق و جنوب کشور مزارع خود را پایش و در صورت مشاهده آفت سن مادری و شته سبز روسی با کارشناسان شبکه مراقبت مشورت کنند.

تسهیل صدور پروانه اکتشاف معدن با توافق رئیس سازمان جنگل‌ها/ معادن غیرقانونی بسته شوند

فرآیند صدور پروانه اکتشاف معدن در عرصه‌های منابع طبیعی در حالی از این پس با تفاهم‌نامه معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت و سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری تسهیل می‌شود که معادن غیرقانونی بسیاری در حوزه محیط زیست کشور همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.
معاون آبخیزداری سازمان جنگل‌ها خبر داد:

تهران میزبان اجلاس بازنگری برنامه اقدام ملی مقابله با بیابان‌زایی کشورهای آسیایی و اقیانوسیه

معاون آبخیزداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به عضویت ایران از سال 1994 در کنوانسیون جهانی مقابله با بیابان‌زایی گفت: کارگاه بازنگری برنامه اقدام ملی مقابله با بیابان‌زایی منطقه آسیا از 22 تا 24 اسفند در تهران برگزار می‌شود.

دفن زباله در حوزه کلان‌شهرها و آلودگی‌های زیست محیطی/ لایحه جامع منابع طبیعی چاره‌ساز یا مشکل‌ساز؟

به‌نظر بسیاری از کارشناسان محیط زیست بررسی‌ها و کارشناسی‌های لازم برای تعبیه اماکن مناسب دفن زباله در حوزه‌های کلان‌شهرها و مناطق اطراف آن انجام نشده است که این امر موجب شده تا مشکلات متعدد زیست محیطی از قبیل آلودگی‌های خاک، منابع آب و... به بار آید.

21 گونه گیاهی کشور در لیست قرمز IUCN/ لزوم اصلاح لایحه جامع منابع طبیعی

با توجه به اینکه 21 گونه گیاهی در کشور به‌عنوان گونه‌های در حال انقراض در لیست IUCN قرار دارند، باید هرگونه عمل بوته‌کنی و از بین بردن این گونه‌ها در لایحه جامع منابع طبیعی ممنوع اعلام شود.

وضعیت جنگل‌های زاگرسی بحرانی است/ تأمین 45 درصد آب کشور از رویشگاه‌های زاگرسی

با وجود اینکه مساحت جنگل‌های زاگرسی شش میلیون هکتار اعلام می‌شود، اما این عرصه‌ها دائماً مورد تخریب قرار می‌گیرند و امکان احیاء و تجدید حیات نمی‌یابند.
مدیرکل مدیریت بحران گلستان:

آتش‌سوزی‌های نقطه‌ای در جنگل‌های کشور طبیعی است!

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: عمده آتش‌سوزی‌های سال جاری در سطح زیر یک هکتار بوده است که عموماً وقوع این‌گونه آتش‌سوزی‌ها در جنگل‌ها طبیعی است.

حمایت از تولید با طرح بهینه‌سازی مصرف سوخت

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی تهران گفت: با به اجرا درآمدن قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و به تبع آن بالا رفتن هزینه‌های برخی از حامل‌های انرژی، طرح بهینه‌سازی مصرف سوخت گامی در راستای حمایت از فعالیت واحدهای تولیدی است.
دبیر انجمن علوم خاک:

مدیریت واحدی بر منابع خاکی کشور وجود ندارد

دبیر انجمن علوم خاک با بیان اینکه منابع خاک یکی از ذخایر و جزئی از منابع طبیعی کشور است، گفت: در حال حاضر عملاً مدیریت واحدی بر منابع خاک وجود ندارد.
با ساماندهی رودخانه قشلاق سنندج؛

200 هکتار اراضی شهری سنندج قابل کشت می‌شود

طرح ساماندهی رودخانه قشلاق سنندج در حال حاضر 94 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با انجام کامل این طرح 200 هکتار از اراضی شهری مرغوب سنندج قابل کشت و استحصال می‌شود.

پارک ملی بمو را دریابید/ خط لوله نفت سروستان بالاخره از پارک عبور کرد

انتقال خط لوله نفت سروستان از پارک ملی بمو پس از توقف چهارماهه عملیات در حالی از سر گرفته شد که طول مسیر این خط لوله از داخل پارک ملی بمو حدود هفت کیلومتر است و می‌توانست به جای عبور از داخل پارک از بیرون آن انتقال یابد.