ارائه روش‌های کاشت و نگهداری درختان مثمر به شهروندان کرجی

مسئول آموزش سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج از برگزاری دوره آموزشی روش‌های کاشت و نگهداری درختان مثمر در دومین روز از هفته درخت‌کاری خبر داد.

برگزاری سومین همایش ملی انرژی، سوخت و محیط زیست در کرج

دبیر سومین همایش ملی انرژی، سوخت و محیط زیست از برگزاری سومین همایش ملی انرژی، سوخت و محیط زیست در کرج در شهریورماه سال آینده خبر داد.

350 هزار درخت در کردستان کاشته می‌شوند

منابع طبیعی، سرمایه ملی شعار امسال هفته منابع طبیعی است و در این ایام 350 هزار اصله نهال به‌صورت رایگان توسط اداره کل منابع طبیعی استان کردستان توزیع می‌شوند.
استاندارخراسان رضوی:

موفقیت‌های جهاد کشاورزی الگویی برای توسعه فضای سبز است

استاندار خراسان رضوی موفقیت‌های جهاد کشاورزی را الگویی برای توسعه فضای سبز دانست.
مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان خبر داد:

سهم 80 درصدی انسان و دام در تخریب مراتع کردستان

یک میلیون و 400 هزار هکتار از مساحت استان کردستان را مراتع تشکیل می‌دهد که در مجموع 1.7 درصد از سطح کشور را شامل بوده و مهمترین عامل تخریب این مراتع عامل انسانی و دامی است.

گونه‌های گیاهی در حال انقراض نیازمند توجه فراملی

با توجه به اینکه اهمیت حفاظت از گونه‌های گیاهی و رویشگاه‌های منحصر به فرد، کلید تعادل چرخه اکولوژیک است پس صیانت از گونه‌های در حال انقراض نیز از اهمیت بسیار بالایی در تعادل چرخه محیط زیست برخوردار است، اما تعداد این گونه‌های گیاهی در حال انقراض و یا در خطر انقراض روزبه‌روز در حال افزایش است.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج:

بخش خصوصی به طرح‌های فضای سبز ورود پیدا کند

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج با اشاره به اهمیت توسعه فضای سبز شهری، بر ضرورت اقتصادی کردن موضوع فضای سبز تأکید کرد.

ممنوعیت خرید و فروش جانوارن در معرض انقراض

مجوزی برای خرید و فروش جانورانی که خطر انقراض آنها را تهدید می‌کند، صادر نمی‌شود و عرضه مار آبی، لاک‌پشت، سمندر و... در ایام نوروز غیرقانونی است.
به مناسبت هفته درخت‌کاری برگزار شد؛

برگزاری دوره آموزشی آشنایی با روش‌های کاشت و نگهداری درختان میوه در کرج

مسئول آموزش سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج از برگزاری دوره آموزشی آشنایی با روش کاشت و نگهداری درختان میوه در اولین روز از هفته درخت‌کاری خبر داد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران:

پنج پروژه آبخیزداری در استان تهران افتتاح و بهره‌برداری می‌شود

پنج پروژه آبخیزداری و مدیریت پایدار آب و خاک با هدف جلوگیری از فرسایش خاک، هدررفت آب، تقویت آب‌های زیرزمینی و کنترل سیل در شهرستان‌های استان تهران با اعتباری بیش از 30 میلیارد ریال افتتاح شده و به بهره‌برداری می‌رسد.
استاندار البرز:

تخریب فضای سبز،خط قرمز استان البرز است/ لزوم ایجاد محیط سبز و ایمن

استاندار البرز با تأکید بر توجه بیش از پیش به صیانت از فضای سبز استان، گفت: بی‌شک تخریب فضای سبز خط قرمزی برای استان و بروز مشکلات زیست محیطی در این منطقه می‌شود.
مدیر روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج خبر داد:

اعلام برنامه‌های تدوین‌شده هفته درخت‌کاری در کرج

مدیر روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج از اعلام برنامه تدوین‌شده در هفته درخت‌کاری از سوی این سازمان خبر داد.

آغاز ممنوعیت صید ماهی همزمان با فصل تکثیر در خوزستان

ممنوعیت صید ماهی همزمان با فصل تکثیر و تخم‌ریزی ماهیان در استان خوزستان آغاز شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز خبر داد:

دست‌اندازی بی‌رویه انسان بر طبیعت چالش‌برانگیز است/ تغییر اقلیم در کشور

هم‌اکنون دست‌اندازی بی‌رویه و یک‌سویه به طبیعت از سوی انسان معضلات بزرگی را در بحث محیط زیست به‌وجود آورده که با گسترش و توسعه فضای سبز باید به سمت رفع این مشکل حرکت کرد.

شهروندان در کاشت درخت منزل خود حق انتخاب دارند

شهروندان طی هفته درخت‌کاری در کاشت درخت منزل خود که در راستای اجرای طرح "هر خانه یک درخت" انجام می‌شود، حق انتخاب دارند.