هیچ بالگردی برای اطفای حریق در اختیار سازمان جنگل‌ها نیست

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها با بیان اینکه در حال حاضر هیچ بالگردی یا هواپیمایی برای اطفاء حریق در اختیار سازمان جنگل‌ها نیست، از تغییر کاربری تعدادی هواپیمای داخلی ازجمله ایلوشین و توپولوف و تجهیز یگان به سیستم بالگرد و هواپیماهای آتش‌نشان برای اطفا حریق خبر داد.
در حاشیه چهارمین نمایشگاه گل‌های پاییزی؛

بهبود بازار تولیدی گل و گیاه در کشور

با وجود اینکه در حال حاضر هشت‌هزار واحد تولید گل و گیاه در کشور وجود دارد که سالانه یک میلیارد و 344 شاخه انواع گل تولید می‌کند و سالانه بیش از 18 میلیون اصله درخت و درختچه‌های زینتی نیز در کشور تولید می‌شود، اما بازار گل ایران هنوز نتوانسته جایگاه اصلی خود را پیدا کند.

پایان بحران صنایع بسته‌بندی با تحقق طرح زراعت چوب

قیمت بالای کاغذ، پوشال و مواد اولیه بسته‌بندی محصولات کشاورزی که عمدتاً به‌صورت وارداتی مورد استفاده قرار می‌گیرند، موجب شده تا هزینه بسته‌بندی بر قیمت محصولات غالب شود و این در حالی است که توسعه زراعت چوب و جایگزینی جعبه‌های چوبی راهکاری مؤثر برای پایان بحران صنایع بسته‌بندی به‌نظر می‌رسد.

هویت‌دار شدن کشاورزان با صدور کارت‌های الکترونیکی

بر اساس طرح شناسنامه‌دار کردن بهره‌برداران و کشاورزان از سوی وزارت جهاد کشاورزی از این پس با اجرایی شدن این طرح، تمامی امور کشاورزان با کارت‌های الکترونیکی انجام می‌گیرد.
احتمال انقراض گونه بومی شمشاد در کشور؛

نابودی پایداری جنگل با مرگ و میر دسته‌جمعی گونه‌های شمشاد

هنوز پدیده خشکیدگی و طغیان آفات گریبان 300 هزار هکتار از بلوط‌زارهای غرب را رها نکرده است که آفت خشکیدگی گونه‌های بومی و نادر شمشاد دامان رویشگاه‌های شمال را هم گرفت.

رفع تصرف سه هکتار از اراضی ملی حفاظت شده در بخش آسارای استان البرز

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرج از رفع تصرف سه هکتار از اراضی ملی حفاظت شده در بخش آسارا خبر داد.

واردات چوب ضدعفونی شده در انتظار ابلاغیه سازمان حفظ نباتات

علی‌رغم آزاد بودن واردات چوب با پوست و ضدعفونی شده به کشور، هنوز دستورالعمل و ابلاغیه ورود آن توسط سازمان متولی صادر نشده است.

توجه ویژه به طبیعت موجب کاهش اثرات بلایای طبیعی می‌شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز توجه ویژه به طبیعت را زمینه‌ساز کاهش اثرات بلایای طبیعی اعلام کرد و خواهان توجه ویژه مسئولان به این مهم شد.

رهاسازی 20 بهله سارگپه به دامان طبیعت ساوجبلاغ

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ساوجبلاغ از رهاسازی 20 بهله سارگپه به دامان طبیعت در این شهرستان خبر داد.

چهارمین نمایشگاه گل‌های پاییزی در بوستان گفتگو افتتاح شد

سازمان پارک‌ها و فضای سبز تهران چهارمین نمایشگاه فصلی گل و گیاه و جشنواره گل‌های پاییزی را از 23 تا 28 مهر سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران (بوستان گفتگو) برگزار می‌کند.

دستگیری 20 متخلف شکار غیرمجاز پرندگان شکاری در خوزستان

20 متخلف شکار غیرمجاز پرندگان شکاری در خوزستان دستگیر شدند.
قوایی در گفتگو با ایانا:

شکارچی متخلف در منطقه حفاظت شده البرز جنوبی دستگیر شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرج از دستگیری شکارچی متخلفی که اقدام به شکار کبک به‌صورت غیرقانونی در منطقه حفاظت شده البرز جنوبی کرده بود، خبر داد.

پیش‌بینی افزایش 30 درصدی بودجه منابع جنگلی در سال 92

بر اساس طرح توسعه فضای سبز سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری و قانون افزایش بهره‌وری در مدت دو تا پنج سال، شش میلیون هکتار به سرانه فضای سبز کشور افزوده می‌شود.

غرفه عرضه گیاهان دارویی در میادین میوه و تره‌بار تعبیه می‌شود

امروزه بخش قابل توجهی از دانش‌آموختگان بخش کشاورزی را فارغ‌التحصیلان تولیدات گیاهان دارویی تشکیل می‌دهند که سازمان نظام مهندسی کشاورزی تهران در راستای طرح ساماندهی عرضه‌کنندگان این بخش از ماه آینده غرفه‌های عرضه گیاهان دارویی در میادین میوه و تره‌بار را به‌صورت پایلوت در سطح استان به مرحله اجرا درمی‌آورد.
به‌دنبال افزایش اعتراضات نسبت به بهره‌برداری از تونل بهشت‌آباد، استاندار چهارمحال و بختیاری مطرح کرد:

انتقال آب تا رفع دغدغه مردم منتفی است

اجرای پروژه انتقال آب استان چهارمحال و بختیاری از طریق تونل بهشت‌آباد به فلات مرکزی ایران 100 هزار میلیارد ریال هزینه در بر خواهد داشت.