دستگیری 20 متخلف شکار غیرمجاز پرندگان شکاری در خوزستان

20 متخلف شکار غیرمجاز پرندگان شکاری در خوزستان دستگیر شدند.
قوایی در گفتگو با ایانا:

شکارچی متخلف در منطقه حفاظت شده البرز جنوبی دستگیر شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرج از دستگیری شکارچی متخلفی که اقدام به شکار کبک به‌صورت غیرقانونی در منطقه حفاظت شده البرز جنوبی کرده بود، خبر داد.

پیش‌بینی افزایش 30 درصدی بودجه منابع جنگلی در سال 92

بر اساس طرح توسعه فضای سبز سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری و قانون افزایش بهره‌وری در مدت دو تا پنج سال، شش میلیون هکتار به سرانه فضای سبز کشور افزوده می‌شود.

غرفه عرضه گیاهان دارویی در میادین میوه و تره‌بار تعبیه می‌شود

امروزه بخش قابل توجهی از دانش‌آموختگان بخش کشاورزی را فارغ‌التحصیلان تولیدات گیاهان دارویی تشکیل می‌دهند که سازمان نظام مهندسی کشاورزی تهران در راستای طرح ساماندهی عرضه‌کنندگان این بخش از ماه آینده غرفه‌های عرضه گیاهان دارویی در میادین میوه و تره‌بار را به‌صورت پایلوت در سطح استان به مرحله اجرا درمی‌آورد.
به‌دنبال افزایش اعتراضات نسبت به بهره‌برداری از تونل بهشت‌آباد، استاندار چهارمحال و بختیاری مطرح کرد:

انتقال آب تا رفع دغدغه مردم منتفی است

اجرای پروژه انتقال آب استان چهارمحال و بختیاری از طریق تونل بهشت‌آباد به فلات مرکزی ایران 100 هزار میلیارد ریال هزینه در بر خواهد داشت.

نبود حمایت‌های لازم از محافظان منابع طبیعی/ افزایش استفاده از سوخت‌های فسیلی با حذف یارانه‌های انرژی

دبیر انجمن مرتعداری با انتقاد از نبود سیستم پرداخت و هزینه برای حفاظت از اکوسیستم‌ها در کشور گفت: برای حفاظت از عرصه‌های طبیعی باید سیستم پرداختی وجود داشته باشد تا از افرادی که از این منابع محافظت می‌کنند، حمایت صورت گیرد.
مدیرعامل اتحادیه فرآورده‌های لبنی:

هر لیتر شیر 600 تومان هزینه بسته‌بندی دارد

در شرایطی که بسته‌بندی هر لیتر شیر بیش از 600 تومان هزینه دارد، قیمت شیر خام نقشی در افزایش قیمت فرآورده های لبنی ندارد.

حباب بازار ارز واردات چوب را هم کساد کرد

با توجه به بالا بودن نرخ ارز و نوسانات پیش‌بینی نشده آن، تمامی توجیهات واردات چوب وضعیت منطقی و گذشته خود را از دست داده است.

ایجاد 15 پایگاه اطفاء حریق تا پایان برنامه پنجم توسعه/ کاهش پرونده‌های قضایی و افزایش تصرفات منابع طبیعی

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها و مراتع از افزایش میزان تصرفات به منابع طبیعی با افزایش تعداد جمعیت و سیر صعودی قیمت زمین در کشور و کاهش تعداد پرونده‌های تشکیل شده در این رابطه در مراجع قضایی خبر داد.

ترسیم نقشه راه مدیریت بهینه جنگل‌های کشور با برنامه اقدام ملی جنگل

سرپرست دفتر امور منابع جنگلی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از پایان فاز نخست برنامه اقدام ملی جنگل که از مهم‌ترین برنامه‌های پیش روی سازمان جنگل‌ها است، خبر داد و نقشه را برای مدیریت و استفاده بهینه از جنگل‌های کشور توصیف کرد.
آبان‌ماه؛

نخستین همایش علمی تنش‌های گیاهی در اصفهان برگزار می‌شود

قطب علمی تنش‌های گیاهی دانشگاه اصفهان و انجمن فیزیولوژی گیاهان ایران نخستین همایش علمی تنش‌های گیاهی را با هدف بررسی فیزیولوژی و اکوفیزیولوژی تنش‌های گیاهی 10 و 11 آبان‌ماه در اصفهان برگزار می‌کند.

ادامه روند تخریب دماوند با بهره‌برداری معادن

بهره‌برداری معادن در کنار سایر عوامل تخریب قله دماوند بیش از پیش نگرانی دوستداران محیط زیست را برانگیخته است و در حال حاضر دو معدن به‌صورت فعال بدون در نظر گرفتن تبعات نابودی دماوند و با چشم‌پوشی مسئولان امر به فعالیت خود در دامنه این کوه ادامه می‌دهند.

همایش ملی محیط زیست و تولیدات گیاهی برگزار شد

نخستین همایش ملی محیط زیست و تولیدات گیاهی با حضور بیش از 300 نفر از پژوهشگران، محققان و فعالان حوزه محیط زیست و تولیدات گیاهی، 15 و 16 مهرماه در دانشگاه آزاد دامغان برگزار شد.
معاونت بهداشت و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور در گفتگو با ایانا:

شناسایی سه نوع آفت چوب‌خوار جدید در جنگل‌های زاگرسی

استان‌های فارس، ایلام و کرمانشاه ازجمله استان‌های زاگرسی به‌شمار می‌روند که به کانون بحران آفات و خشکیدگی بلوط تبدیل شده‌اند و سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری در همین راستا طرح‌هایی را به‌صورت آزمایشی و پایلوت برای جلوگیری از خشکیدگی بلوط جنگل‌های زاگرسی به‌کار بسته است.

دستگیری 28 متخلف شکار و صید در شهرستان مسجد سلیمان

در سه ماه دوم سال 1391 تعداد 28 متخلف شکار و صید در شهرستان مسجد سلیمان دستگیر و به مراجع قضایی استان معرفی شدند.