دانش فنی استفاده کارخانه‌های فرآورده‌های گوشتی ایران از خمیر مرغ فراهم شد

در صورت تصویب استاندارد خمیرمرغ، کارخانه‌های فرآورده‌های گوشتی قادرند خمیر مرغ کاملاً سالم و بهداشتی تولید کنند.

شناسایی خانوارهای دچار مشکل تغذیه ای و توزیع بسته جدید حمایت غذایی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تا پایان سال دو بسته دیگر حمایت غذایی میان افرادی که دچار فقر کالری دریافتی هستند، توزیع خواهد شد. نوبت دیگر دریافت این بسته حمایتی در هفته جاری اعلام خواهد شد.

صادرات فله‌ای و بی‌نام و نشان 70 درصد خرمای امسال ایران

به‌دلیل مشکلاتی که برای بازاریابی محصولات خود در سایر کشورها به‌ویژه اروپا داریم، کماکان 70 درصد خرمای ما در بسته‌بندی‌های پنج تا 10 کیلوگرمی و بدون نام و نشان صادر می‌شود.

استانداردهای فرآیند تولید محصول سالم تدوین و تصویب شد

استانداردهای فرآیند تولید محصول سالم توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و سازمان ملی استاندارد، تدوین و تصویب شد.

بازنگری استانداردهای ملی فرآورده های غذایی کلید خورد

با امضای تفاهم نامه همکاری سازمان غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد ایران زمینه هم افزایی در امر نظارت، شاهد نظارت های جدی تر و گسترده تر در رعایت استانداردهای ملی به ویژه در حوزه سلامت فراهم شد.

پیشنهاد مشروط کاهش قیمت لبنیات

در صورت برداشته شدن هزینه‌های سر بار صنایع لبنی از سوی وزارت بهداشت و سازمان ملی استاندارد، نرخ تمام‌شده فرآورده‌های لبنی متعادل و کاهش می‌شود.

عرضه پوره گوجه‌فرنگی برای مصارف خانگی ممنوع

مدیرکل استاندارد استان بوشهر از غیرقانونی بودن عرضه فرآورده‌های پوره گوجه‌فرنگی و رب گوجه‌فرنگی رقیق برای مصارف خانگی خبر داد.

کمک غذایی کره جنوبی به پناهندگان افغان در ایران

کره جنوبی نخستین کمک میلیون‌ها دلاری خود را در راستای برنامه راه‌حل‌های راهبردی برای پناهندگان افغان (SSAR) به کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و برنامه جهانی غذا ارائه کرده است.

ممنوعیت واردات شکر کماکان پابرجاست

بنا بر اعلام وزارت جهاد کشاورزی، ممنوعیت ثبت سفارش شکر در سال جاری بنا بر ابلاغیه فروردین‌ماه این وزارتخانه، کماکان پابرجاست.

کنسرو ماهی قزل‌آلا به تولید انبوه رسید

پس از ورود کنسرو ماهی تن، کیلکا و ساردین، تولید تجاری کنسرو قزل‌آلا با عنوان سالمون پرورشی آغاز شد.

زیان 10 هزار میلیارد تومانی دولت از زنجیره تولید آرد و نان

زیانی که دولت در زنجیره تولید آرد و نان متحمل می‌شود، حدود 10 هزار میلیارد تومان بوده که شش‌هزار میلیارد تومان آن یارانه خرید گندم و چهارهزار میلیارد تومان یارانه نقدی نان است.

صنایع لبنی خواستار تغییر نظام اقتصادی قیمت‌گذاری‌ها شدند

واحدهای تولیدی تحت پوشش انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران در یک گردهمایی اقتصادی، به همفکری و تبادل نظر درباره راهکارهای خروج صنایع لبنی از شرایط رکود تورمی و رویکردهای تحکیم ساخت درونی با تأکید بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در صنعت لبنیات پرداختند.

بررسی قیمت نان و معافیت صنعت غذا از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده

دهمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان تهران، موضوع‌های متنوعی از لایحه بودجه سال 1394 خورشیدی گرفته تا بررسی مقوله سلامت و غذا را مورد بررسی قرار دادند.

کمک صنایع شیر ایران به توسعه دامپروری صنعتی در لرستان

استاندار لرستان در ملاقات با مدیرعامل جدید صنایع شیر ایران خواستار همکاری شرکت پگاه در توسعه استان لرستان شد.