گروه‌های سنی مختلف از مسابقه پوستری روز جهانی غذا استقبال کردند + تصاویر

مسابقه پوستری روز جهانی غذا 2015 با شعار "حفاظت اجتماعی و کشاورزی: شکستن چرخه فقر در مناطق روستایی" در حال برگزاری است.

واردات مواد غذایی به کشور 9 درصد کاهش و تولید شکر 20 درصد رشد داشت

رئیس دفتر رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری گفت: برنامه دولت همچنان تدبیر و تعامل و ادامه مسیر اقتصاد مقاومتی است زیرا یکی از اصلی ترین نکات اجرای این سیاست کاهش آسیب پذیری اقتصاد است.

توزیع شیرخشک بین کم‌درآمدها ایده پخته و جالبی نیست

قیمت تمام‌شده شیرخام در کشور، در مقایسه با سایر کشورها بسیار بالا بوده و لازم است به جای آنکه دیگری را متهم به قیمت دستوری یک‌هزار و 440 تومانی کنیم، در این بخش برای کاهش نرخ تمام‌شده فکری اساسی انجام شود.

صنایع لبنی لج‌بازی نمی‌کنند، دولت 1500 میلیارد تومان یارانه شیر ندارد

در حالی دولت از لج‌بازی صنایع لبنی سخن می‌گوید که به‌نظر می‌رسد به جای آنکه داوری کند، باید به‌عنوان مجری برای تأمین یک‌هزار و 500 میلیارد تومان یارانه و خرید تضمینی شیر اقدام عاجل کند.

راه اندازي سامانه فروش غيرحضوري آرد براي نانوايان

رئیس اداره کل خدمات فن آوری اطلاعات و توسعه بانکداری نوین بانک سپه از راه اندازی سامانه فروش غیرحضوری آرد برای نانوایان خبر داد.

شرکت لبنی "Bonsoy"، کشاورزان را شریک سود فروش کرد

"بون‌سوی"، یکی از تولیدکنندگان بزرگ لبنیات در جهان که ژاپنی است، برای گسترش تولید محصولات ارگانیک و افزایش هرچه بیشتر کیفیت آنها، به سراغ کشاورزان رفته و در نظر دارد با آنها فعالیت‌های مشارکتی داشته باشد.

کاهش نرخ های قهوه، شکر خام، کاکائو و آب پرتقال و ثبات قیمت پنبه در بورس نیویورک

نرخ قهوه روز جمعه 21 اوت در بورس کالایی نیویورک با افت شدید مواجه شد و به پایین ترین سطح در سه هفته گذشته رسید، زیرا ارزهای کشورهای تولیدکننده این محصول در مقابل دلار تضعیف گردید.

کمبود غذا برای ۷ میلیون نفر در افغانستان

سازمان جهانی غذا (WFP) اعلام کرده است که بیشتر از ۷ میلیون نفر در سراسر افغانستان به کمک‌های غذایی نیاز دارند، ولی این سازمان با کمبود شدید بودجه روبروست و احتمالا نمی‌تواند پیش از فرا رسیدن فصل زمستان مواد امدادی را به همه نیازمندان برساند.

شرکت آبمیوه سازی "Hemp"، رستوران‌داری هم می‌کند

کمپانی "Hemp" که یکی از تولیدکنندگان شاخص انواع آبمیوه و نوشیدنی‌های سرد به‌شمار می‌رود، برای نخستین‌بار مشارکت خود را با رستوران‌های مطرح اروپا آغاز کرده و در نظر دارد به نوعی رستوران‌داری را نیز تجربه کند.

40 درصد نوشیدنی های سرد خاورمیانه به تسخیر کوکاکولا در می آید

کمپانی "کوکاکولا" آبمیوه‌های جدید رانی را در پاکستان تولید و در این بازار عرضه کرده که کاملاً از میوه‌های طبیعی و تازه تولید شده و دانه‌های میوه موجود در آن حاکی از همین امر است.

اعجاز نوشیدن آب گرم بعد از هر وعده غذا

یافته‌های پژوهش جدید محققان نشان داد، نوشیدن آب گرم بعد از هر وعده غذایی به هضم و عملکرد بهتر دستگاه گوارش کمک می‌کند.

تقدیر از 36 برگزیده صنعت غذا در 12 گروه کالایی به انتخاب مصرف کنندگان

سومین جشنواره برترین برندهای صنایع غذایی ایران در اتاق بازرگانی تهران برگزار و در آن از ۳۶ برگزیده این صنعت در دوازده گروه کالایی تقدیر شد.

تاثیر 60 درصدی سوء تغذیه بر مرگ و میر بیماران بستری در بیمارستان ها/ سوء تغذیه یک بیمار بستری ایرانی، از هر 3 بیمار

در حال حاضر شیوع سوء تغذیه در بین بیماران بستری در بیمارستان ها در سطح ایران 32 درصد است که وضعیت نسبتا مطلوبی است، یعنی به طور متوسط از هر سه بیمار بستری یک نفر به سوء تغذیه مبتلاست.

سومین جشنواره تقدیر از برترین‌های صنایع غذایی برگزار می‌شود

سومین جشنواره تقدیر از برترین‌های صنایع غذایی سه‌شنبه 27 مرداد در محل اتاق تهران با حضور جمع کثیری از مدیران تشکل‌های بخش خصوصی صنایع غذایی برگزار می‌شود.

دهمین جشنواره ملی آش ایرانی و نخستین جشنواره بین‌المللی غذای جاده ابریشم برگزار می‌شود

دهمین جشنواره ملی آش ایرانی و نخستین جشنواره بین‌المللی غذای کشورهای اکو جاده ابریشم 9 تا 13 شهریورماه سال جاری در استان زنجان برگزار می‌شود.