اعجاز نوشیدن آب گرم بعد از هر وعده غذا

یافته‌های پژوهش جدید محققان نشان داد، نوشیدن آب گرم بعد از هر وعده غذایی به هضم و عملکرد بهتر دستگاه گوارش کمک می‌کند.

تقدیر از 36 برگزیده صنعت غذا در 12 گروه کالایی به انتخاب مصرف کنندگان

سومین جشنواره برترین برندهای صنایع غذایی ایران در اتاق بازرگانی تهران برگزار و در آن از ۳۶ برگزیده این صنعت در دوازده گروه کالایی تقدیر شد.

تاثیر 60 درصدی سوء تغذیه بر مرگ و میر بیماران بستری در بیمارستان ها/ سوء تغذیه یک بیمار بستری ایرانی، از هر 3 بیمار

در حال حاضر شیوع سوء تغذیه در بین بیماران بستری در بیمارستان ها در سطح ایران 32 درصد است که وضعیت نسبتا مطلوبی است، یعنی به طور متوسط از هر سه بیمار بستری یک نفر به سوء تغذیه مبتلاست.

سومین جشنواره تقدیر از برترین‌های صنایع غذایی برگزار می‌شود

سومین جشنواره تقدیر از برترین‌های صنایع غذایی سه‌شنبه 27 مرداد در محل اتاق تهران با حضور جمع کثیری از مدیران تشکل‌های بخش خصوصی صنایع غذایی برگزار می‌شود.

دهمین جشنواره ملی آش ایرانی و نخستین جشنواره بین‌المللی غذای جاده ابریشم برگزار می‌شود

دهمین جشنواره ملی آش ایرانی و نخستین جشنواره بین‌المللی غذای کشورهای اکو جاده ابریشم 9 تا 13 شهریورماه سال جاری در استان زنجان برگزار می‌شود.

شهروندان اروپایی ۱۶ درصد مواد غذایی را هدر می‌دهند

مرکز مشترک پژوهش های کمیسیون اروپا اعلام کرد: تحقیقات نشان می دهد، هر یک از شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا به طور متوسط سالانه ۱۲۳ کیلوگرم مواد غذایی را هدر می دهند.

بروز اختلال در تغذیه ناشی از مصرف مکمل های بدنسازی

تحقیقات جدید هشدار می دهد که مصرف گسترده و بیش از اندازه مکمل های بدنسازی می تواند باعث ایجاد اختلال در خوردن و تغذیه شود.

صادرات نخستین محموله روغن تصفیه شده به عراق/ نخستین محموله شکر تصفیه شده نیز صادر می‌شود

در حالی نخستین محموله روغن تصفیه شده ایران به وزن 690 تن به عراق صادر شد که انتظار می رود بر اساس مذاکرات و هماهنگی های صورت گرفته، به زودی اولین محموله شکر تصفیه شده نیز به عراق صادر شود.

کوکاکولا برای اثبات چاق نکردن نوشابه، به دانشمندان پول پرداخت می کند

کوکاکولا بزرگترین فروشنده نوشابه در جهان، از یک پروژه علمی حمایت می کند تا بگوید دلیل چاقی، ورزش نکردن است، نه رژیم غذایی.

تورهای حشره خوری از جاذبه های تازه گردشگری + تصاویر

جیرجیرک، مورچه، عنکبوت، ملخ، سوسک و سایر حشراتی که همگی با سیر و فلفل تند در روغن سرخ شده اند، از میان وعده های محبوب مردم کامبوج به شمار می آیند که حال به عنوان یک جاذبه گردشگری در دستورکار تورهای مسافرتی دنیا قرار گرفته است.

هزینه تولید مواد غذایی در جهان به پایین ترین حد خود رسید

سازمان خواروبار وکشاورزی سازمان ملل (فائو) درگزارش ماهانه خود اعلام کرد که میانگین هزینه تولید مواد غذایی در جهان در ماه ژوئیه با 7 و 2 دهم درصد کاهش نسبت به ماه پیش از آن به پایین ترین حد خود در شش سال گذشته رسید.  

ایران سومین کشور در فرآوری شیر گاومیش است/ عوارض 35 درصدی، بازار صادراتی لبنیات را به مخاطره انداخت

دولت تصمیماتی که برای پرداخت معوقات برای تجار می‌گیرد، در بخش تولید و صنعت نیز اجرا می‌کند، این در حالی است که تاجر به‌راحتی می‌تواند سرمایه خود در کوتاه‌ترین زمان ممکن از کشور خارج کند و چند کارمند بیشتر ندارد، اما تولیدکننده نمی‌تواند کارخانه خود را به خارج از کشور انتقال دهد و همچنین صدها خانوار از طریق همان کارخانه ارتزاق می‌کنند.

پرونده روغن پالم رسما به دادگاه رفت

پرونده روغن پالم، یک مرحله بسیار مهم را در دستگاه قضایی پشت سر گذاشت و برای تصمیم‌گیری نهایی راهی دادگاه شد.

55درصد نوزادان کشور از شیر مادر تغذیه می کنند

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آمارها نشان می دهد طی سال های اخیر در کشور تغذیه نوزادان با شیر مادر از 51 به 55 درصد افزایش یافته است.