قادر به پاسخگویی سهامداران صنایع لبنی نیستیم

انجمن صنایع لبنی ایران امروز با نگارش نامه‌ای خطاب به معاون اجرایی رئیس جمهوری، خواستار انصراف دولت از الزام کارخانه‌ها به خرید مواد اولیه با قیمتی بالاتر از قیمت تعادلی از دامداران شد.

زیان ۱۲۰۰ میلیارد تومانی صنایع لبنی از خرید دستوری شیرخام/ احتساب هزینه شیر مراکز آموزشی روی قبوض آب و برق

مدیران انجمن صنفی صنایع لبنی پاستوریزه ایران به اجبار کارخانه‌ها مبنی بر افزایش قیمت خرید شیرخام از دامداران واکنش نشان دادند و آن را باعث وارد شدن زیان یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی به صنایع لبنی دانستند.

سومین همایش ملی پروبیوتیک­ ها و غذاهای فراسودمند با حضور پزشکان برگزار می شود

سومین همایش ملی پروبیوتیک­ ها و غذاهای فراسودمند با شعار اصلی ارتقا آگاهی عمومی، توسط انجمن پروبیوتیک و غذاهای فراسودمند ایران و با حمایت سازمان غذا و دارو، سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان دامپزشکی کشور برگزار می‌ گردد.

محدودیت به جای ممنوعیت؛ ما حرف عجیب و غریبی نمی زنیم

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: سیاست تشویق تولیدکنندگان محصولات و فرآورده های سلامت محور تداوم می یابد و از تبلیغات کالاهای آسیب رسان جلوگیری می شود.

بزرگ ترین واحد صنایع غذایی خراسان شمالی کلنگ زنی شد

بزرگ ترین واحد صنایع غذایی خراسان شمالی در روستای برگرد از توابع شهرستان فاروج کلنگ زنی شد.

ارایه فرمولی برای جلوگیری از آلودگی مواد غذایی با استفاده از نانو

محققان دانشگاه ایالتی واین درآمریکا با استفاده از نانوآمولوسیون روغن های طبیعی موفق به ارائه فرمولاسیونی برای محافظت از مواد غذایی در برابر آلودگی شدند.

درمان کمرویی با مصرف پرو بیوتیک ها و انواع ترشی

نتایج مطالعه محققان دانشگاه مریلند آمریکا نشان می دهد که مصرف خوراکی های تخمیر شده مانند ماست، شیر سویا، برخی انواع شکلات تیره و ترشی ها به درمان کمرویی کمک می کند.

دو برند زعفران‌ غیر استاندارد اعلام شد

بر اساس بازرسی های اداره کل تهران، بیش از 3400 بسته انواع زعفران که از نظر استاندارد دارای مشکل بوده‌اند، از بازار تهران جمع آوری و توقیف شدند.

صادرات 23 میلیون دلاری چیپس و اسنک در سالی که گذشت

سال گذشته بیش از 23 میلیون دلار چیپس و اسنک به کشورهای منطقه صادر شد.

آزمایشگاه های کنترل مواد غذایی به تجهیزات دقیق تری مجهز می شود

معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو گفت: تقویت زیر ساخت های آزمایشگاهی برای شناسایی، کنترل آلاینده ها و تقلب غذایی از برنامه های مهم این سازمان است و آزمایشگاه های موجود در این زمینه به تجهیزات دقیق تری مجهز می شود.

آغاز صادرات محموله 100 هزار تنی غلات روسیه به ایران

روسیه با ارسال یک محموله 100 هزار تنی، صادرات غلات به ایران را آغاز کرده است.

فائو دستاورد های ایران در کاهش سوء تغذیه را به رسمیت شناخت

گزارش جدید فائو نشان می دهد ایران در جمع 72 کشوری قرار دارد که موفق به تحقق اولین هدف توسعه هزاره ملل متحد مبنی بر به نصف رساندن نسبت جمعیتی افراد دارای گرسنگی شدید و یا سو تغذیه شده اند.

کیک 40 میلیون تومانی برای جشن ستاره بوکس!

«فلوید می‌ودر» قهرمان بوکس سبک‌وزن جهان در جشن خود حسابی ولخرجی کرد و تنها معادل 40 میلیون تومان را به خرید کیک کریستالی اختصاص داد.

شامپانزه ها استعداد سرآشپز خوب شدن را دارند

تحقیقات تازه نشان داده است که شامپانزه ها بیشتر توانایی های ذهنی لازم برای پختن غذا را دارند، به جز دو عنصر مهم که در انسان پیدا می شود؛ آن هم کنترل آتش و اعتماد اجتماعی است.