الزام نانوایی‌ها و صنایع غذایی به استفاده از نمک تصفیه‌شده

با الزام نانوایی‌ها و صنایع غذایی به استفاده از نمک تصفیه‌شده و افزایش ظرفیت تولید کارخانه‌های تولیدکننده این نوع نمک، ظرفیت تولیدنمک تصفیه‌شده از 500 تن در روز به یک‌هزار و 200 تن افزایش یافت.

روحانی: رسانه‌های همگانی، مردم را به مصرف فرآورده‌های شیری تشویق کنند

رئیس جمهوری همزمان با اربعین حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، با حضور در شرکت صنایع شیر ایران (پگاه)، همراه با کارکنان این شرکت تولید فرآورده‌های لبنی کشور، به عزاداری برای سالار شهیدان کربلا پرداخت.

ماندگاری سرمایه 310 میلیارد ریالی شیر مدارس خوزستان با تولیدات پگاه

عبدالحسن مقتدایی، استاندار خوزستان در بازدید از شرکت "شیر پگاه" در شوش، روند کار این شرکت را عالی ارزیابی کرد و سهمیه تأمین تمام شیر مدارس استان خوزستان را به این شرکت سپرد.

افزایش 30 درصدی نرخ شکر به بهای 1200 تومان

افزایش قیمت شکر به هر کیلوگرم دوهزار و ۱۰۰ تومان، به‌علاوه ۲۰۰ تومان یارانه رسماً توسط معاون اجرایی رئیس جمهوری ابلاغ شد.

تشکیل 2046 پرونده برای صنوف لبنی متخلف، در شش ماهه نخست سال

طی شش ماهه اول سال، حدود 81 هزار و 239 مورد بازرسی توسط 1400 بازرس از واحدهای تولید، عرضه و پخش اقلام لبنی در سراسر کشور انجام شد که منجر به تشکیل 2 هزار و 46 پرونده تخلف صاحبان این واحدها شده است.

انتصاب مدیرعامل جدید صنایع شیر ایران

علی رومی، به‌عنوان مدیرعامل جدید و نایب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت صنایع شیر ایران (پگاه) منصوب و معرفی شد.

کیفیت محصولات غذایی و ترویج فرهنگ سودجویی در برنامه امشب "مصیر" بررسی می‌شود

برنامه تلویزیونی "مصیر"، امشب با حضور کارشناسان و مسئولان مرتبط با کیفیت و استاندارد، "کیفیت محصولات غذایی و ترویج فرهنگ سودجویی در کشور" را بررسی می‌کند.
دبیر کانون سراسری انجمن‌های صنفی پرورش‌دهندگان مرغ تخم‌گذار ایران خبر داد:

افزایش صادرات تخم‌مرغ ایران به افغانستان با دلیل سیاسی

به‌دلیل اختلافات سیاسی افغانستان با هند و پاکستان، این کشور واردات تخم‌مرغ خود را از ایران افزایش داد.

حجتی: گلستان قطب صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی خواهد شد

وزیر جهاد کشاورزی در سفر به گلستان از تبدیل شدن این استان در آینده ای نزدیک به عنوان قطب صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی خبر داد.

ابلاغ دستورالعمل اجرایی پایگاه تغذیه سالم به کلیه مدارس سراسر کشور

با همکاری و مشارکت وزارت خانه های آموزش وپرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دستورالعمل اجرایی پایگاه تغذیه سالم به کلیه مدارس سراسر کشور ابلاغ شد.

جدول قیمت انواع نان در استان تهران

بر اساس توافق شب گذشته استانداری تهران با اتحادیه‌های نان، مقرر شد از امروز قیمت نان سنگک ۸۰۰ تومان، بربری ۷۰۰ تومان، تافتون سنتی ۴۲۵ تومان، تافتون گردون ۲۲۵ تومان و نان لواش ۲۲۵ تومان در تهران، ری، شمیرانات و پردیس به فروش برسد.

دستورالعمل جدی وزارت بهداشت برای کاهش اسیدچرب ترانس روغن مصرفی خانوار از 5 درصد به زیر 2 درصد تا سال 96

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو در نخستین کنگره بین‌المللی و سیزدهمین کنگره تغذیه ایران از افزایش بیماری‌های غیرواگیر در ایران خبر داد.

دولت مجوز افزایش قیمت نان تا سقف 30 درصد را صادر کرد

دولت همچنان پرداخت یارانه گندم به قیمت هر کیلو 665 تومان را در اختیار کارخانه های آرد سازی و نانوایی ها قرار خواهد داد، اما این اجازه را به نانواهایی‌ها در استان های مختلف خواهد داد تا بر اساس اقتضائات هر استان به منظور جبران مابه التفاوت افزایش هزینه های جانبی، قیمت نان را تا حداکثر 30 درصد افزایش دهند.

نام "نان لواش"در تنور دعوای مدعیان ثبت یونسکو سوخت!

با اعتراض نماینده آذربایجان در سازمان یونسکو نسبت به درج نام «نان لواش» در فهرست میراث فرهنگی ارمنستان، نام این نان از فهرست میراث جهانی یونسکو حذف شد.

تصویب دو طرح پژوهشی آسیب شناسی کارخانجات نان صنعتی و آثار هدفمندی قانون یارانه ها در حوزه گندم، آرد و نان

دو طرح‌ پژوهشي با عناوين "بررسي و آسيب‌شناسي وضعيت كارخانجات نان صنعتي" و "بررسي آثار و اجراي قانون هدفمندكردن يارانه ها در حوزه‌ي گندم، آرد و نان" در نشست شوراي پژوهشي شركت بازرگاني دولتي ايران به تصويب رسيد.