وابستگی ریشه‌کنی گرسنگی در دنیا به آگاهی کودکان و نوجوانان امروز

روزی خواهد رسید که با آگاه‌سازی و درگیر شدن کودکان و نوجوانان سرتاسر جهان برای مبارزه علیه گرسنگی، جهانی عاری از گرسنگی و سوءتغذیه خواهیم داشت.

سوء تغذیه در کره شمالی به مرز فاجعه رسید/ ابتلای یک سوم کودکان کره شمالی به راشیتیسم

برنامه جهانی غذا اعلام کرد این نهاد برای کمک‌رسانی به مردم کره شمالی که از سوءتغذیه رنج می برند، از منابع مالی کافی برخوردار نیست.

خستگی مصرف کنندگان ایرانی از یکنواختی بسته بندی ها/ توزیع صنایع غذایی ایرانی با برند چینی

به دلیل افزایش هزینه تمام شده تولید در کشور، محصولات غذایی خارجی از جمله چینی وارد می‌شود و پس از بسته‌بندی با برندهای ایرانی توزیع می‌شود.

تشخیص عسل اصل از تقلبی با روش تصویربرداری فراطیفی

محققان دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس در یک پژوهش برای نخستین بار با استفاده از سامانه ماشین بینایی موفق به اندازه گیری رنگ عسل و تشخیص منشاء گیاهی عسل و تقلب با شیرین کننده ها توسط تصویربرداری فراطیفی و طیف سنجی NIR شدند.

مسابقه پوستری روز جهانی غذا 2015 برگزار می‌شود + تصاویر

مسابقه پوستری روز جهانی غذا 2015 با شعار "حفاظت اجتماعی و کشاورزی: شکستن چرخه فقر در مناطق روستایی" برگزار می‌شود.

پیدا شدن مارمولک در نان سنگک + عکس

در چند روز گذشته مشاهده مارمولکی در یک قرص نان تعجب همگان را در زاهدان برانگیخت.

برند ایرانی در کنار 50 برند غذایی درجه اول جهان

برند کاله در کنار برندهایی شناخته‌شده و جهانی چون دنون، نستله، مگی، ام و ام، کلاگز، لییز، ریگلیز، کنور، نوتلا و... در ردیف پنجاه برند تعیین‌کننده صنعت غذای جهان قرارگرفته و در بین این رقبای قدرتمند، جایگاه 48 ام را به خود اختصاص داده است.

ممنوعیت استفاده از هرگونه شیرین‌کننده و طعم‌دهنده‌ مصنوعی، رنگ و نگهدارنده در آبمیوه‌ها و نکتارها

اداره کل استاندارد تهران بر ممنوعیت استفاده از هرگونه شیرین‌کننده مصنوعی، طعم‌دهنده‌های طبیعی و مصنوعی، رنگ و نگهدارنده در آبمیوه‌ها و نکتارها تاکید کرد.

کارگروه حمایت از سرمایه گذاران غذایی در آمل فعال شد

معاون برنامه ریزی فرماندار ویژه شهرستان آمل، از تشکیل کارگروه حمایت از سرمایه گذاران غذایی در این شهرستان به منظور حمایت از واحدهای دارای مشکل و واحدهای متقاضی جدید دراین بخش خبر داد.

بازتاب فعالیت­ پژوهشکده علوم و صنایع غذایی مشهد در رسانه­ های خارجی

انتشار دستاوردهای علمی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی مشهد در مجله 'هیدروکلوییدهای غذایی' توجه رسانه های خارجی را به خود جلب کرد.

ایران و ایتالیا در الجزایر شراکتی کارخانه فراوری خرما می سازند

در راستای تلاش برای حضور ایران در بازارهای جهانی قراردادی با حضور رضا عامری سفیر ایران در الجزایر و عماره بن یونس وزیر بازرگانی این کشور به امضاء رسید.

قادر به پاسخگویی سهامداران صنایع لبنی نیستیم

انجمن صنایع لبنی ایران امروز با نگارش نامه‌ای خطاب به معاون اجرایی رئیس جمهوری، خواستار انصراف دولت از الزام کارخانه‌ها به خرید مواد اولیه با قیمتی بالاتر از قیمت تعادلی از دامداران شد.

زیان ۱۲۰۰ میلیارد تومانی صنایع لبنی از خرید دستوری شیرخام/ احتساب هزینه شیر مراکز آموزشی روی قبوض آب و برق

مدیران انجمن صنفی صنایع لبنی پاستوریزه ایران به اجبار کارخانه‌ها مبنی بر افزایش قیمت خرید شیرخام از دامداران واکنش نشان دادند و آن را باعث وارد شدن زیان یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی به صنایع لبنی دانستند.

سومین همایش ملی پروبیوتیک­ ها و غذاهای فراسودمند با حضور پزشکان برگزار می شود

سومین همایش ملی پروبیوتیک­ ها و غذاهای فراسودمند با شعار اصلی ارتقا آگاهی عمومی، توسط انجمن پروبیوتیک و غذاهای فراسودمند ایران و با حمایت سازمان غذا و دارو، سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان دامپزشکی کشور برگزار می‌ گردد.

محدودیت به جای ممنوعیت؛ ما حرف عجیب و غریبی نمی زنیم

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: سیاست تشویق تولیدکنندگان محصولات و فرآورده های سلامت محور تداوم می یابد و از تبلیغات کالاهای آسیب رسان جلوگیری می شود.