مذاکره روسیه با 16 کشور برای جایگزینی مواد غذایی وارداتی از غرب

«دمیتری راگوزین» معاون نخست وزیر روسیه ضمن دیدار و گفت و گو با «یعقوب ایوبوف» نخست وزیر جمهوری آذربایجان، موضوع افزایش واردات محصولات کشاورزی از جمهوری آذربایجان را مورد بررسی قرار داد.

مرگ جوان 28 ساله‌ پس از خوردن تن ماهی

مصرف تن ماهی جان جوان 28ساله‌ای را در بجنورد گرفت.

نامه سرگشاده بهروز فروتن به رییس جمهوری برای برون رفت از معضل بیکاری و رونق تولید غذا

بهروز فروتن، چهره سرشناس صنایع غذایی ایران و کارآفرین نمونه کشور که مشاور دبیر کل کانون انجمن های صنایع غذایی نیز هست، در نامه ای سرگشاده خطاب به حسن روحانی، رئیس جمهوری، پیشنهاداتی در خصوص تحول در مدیریت و همدلی و حفظ فعالیت های سازنده جهت تداوم تولید و رفع معضل بیکاری را ارائه کرد.

دانشگاه "کمبریج" به عاشقان شکلات، مدرک "دکترا" می‌دهد

دانشگاه کمبریج این فرصت را برای محققان و عاشقان شکلات فراهم کرده که بتوانند از این دانشگاه 'دکترای شکلات' بگیرند.

سیستم ردیاب مواد غذایی روی موبایل کاربران رونمایی شد

سیستم ردیاب مواد غذایی (Food Tracker) با هدف کمک به کاربران موبایل برای درج انواع غذاهایی که طی روز مصرف می‌کنند و اطلاع از میزان کالری دریافتی و مقدار کالری که طی روز مصرف کرده‌اند طراحی شده است که این نرم افزار مناسب کسانی است که از اضافه وزن گلایه می‌کنند و هیچ‌گاه به خاطر نمی‌آورند خوردن چه غذاهایی باعث چاقی آنها شده است.

توليد روغن‌هاي آلوده از استخوان‌ حيوانات در روستای قلعه‌نو

عضو هيئت رئيسه مجمع نمايندگان استان تهران از توليد روغن آلوده با استفاده از استخوان‌هاي حيوانات در يكي از روستاهاي قلعه‌نو انتقاد كرد و خواستار پيگيري اين پديده ناهنجار زيست محيطي و بهداشتي از طرف وزارت بهداشت، محيط زيست و شهرداري شد.

تغییرات گسترده در هیات مدیره انجمن روغن نباتی

مجمع عمومی عادی سالانه انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران به منظور انتخاب اعضای هیات مدیره و بازرس برگزار شد.

پلمپ 5 کارخانه متخلف لبنی

رییس سازمان ملی استاندارد از پلمپ 5 کارخانه متخلف تولید لبنیات که از روغن پالم استفاده می کردند، خبر داد و گفت: مردم نگران نباشند، زیرا سازمان استاندارد با متخلفان برخورد کرده و روغن‌های موجود را جمع‌آوری کرده است.

انتخاب هیات مدیره انجمن واردکنندگان مواد غذایی و آشامیدنی

مجمع عمومی موسسین انجمن واردکنندگان مواد غذائی و آشامیدنی به منظور تصویب اساسنامه و انتخاب اعضای هیات مدیره و بازرس برگزار شد.

اطلاعیه صنایع شیر ایران بابت هجمه های اخیر به شیر

شرکت صنایع شیر ایران بابت هجمه وسیع روز های اخیر علیه شیر بیانیه ای صادر کرد.

مصرف روغن پالم در تمام محصولات لبنی ممنوع شد + متن بخشنامه

طبق جدیدترین توافق وزارت بهداشت و انجمن فرآورده‌های لبنی، مصرف روغن نباتی ازجمله پالم در تمام محصولات لبنی به‌جز بستنی از ابتدای مهرماه ممنوع است.