دانشگاه "کمبریج" به عاشقان شکلات، مدرک "دکترا" می‌دهد

دانشگاه کمبریج این فرصت را برای محققان و عاشقان شکلات فراهم کرده که بتوانند از این دانشگاه 'دکترای شکلات' بگیرند.

سیستم ردیاب مواد غذایی روی موبایل کاربران رونمایی شد

سیستم ردیاب مواد غذایی (Food Tracker) با هدف کمک به کاربران موبایل برای درج انواع غذاهایی که طی روز مصرف می‌کنند و اطلاع از میزان کالری دریافتی و مقدار کالری که طی روز مصرف کرده‌اند طراحی شده است که این نرم افزار مناسب کسانی است که از اضافه وزن گلایه می‌کنند و هیچ‌گاه به خاطر نمی‌آورند خوردن چه غذاهایی باعث چاقی آنها شده است.

توليد روغن‌هاي آلوده از استخوان‌ حيوانات در روستای قلعه‌نو

عضو هيئت رئيسه مجمع نمايندگان استان تهران از توليد روغن آلوده با استفاده از استخوان‌هاي حيوانات در يكي از روستاهاي قلعه‌نو انتقاد كرد و خواستار پيگيري اين پديده ناهنجار زيست محيطي و بهداشتي از طرف وزارت بهداشت، محيط زيست و شهرداري شد.

تغییرات گسترده در هیات مدیره انجمن روغن نباتی

مجمع عمومی عادی سالانه انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران به منظور انتخاب اعضای هیات مدیره و بازرس برگزار شد.

پلمپ 5 کارخانه متخلف لبنی

رییس سازمان ملی استاندارد از پلمپ 5 کارخانه متخلف تولید لبنیات که از روغن پالم استفاده می کردند، خبر داد و گفت: مردم نگران نباشند، زیرا سازمان استاندارد با متخلفان برخورد کرده و روغن‌های موجود را جمع‌آوری کرده است.

انتخاب هیات مدیره انجمن واردکنندگان مواد غذایی و آشامیدنی

مجمع عمومی موسسین انجمن واردکنندگان مواد غذائی و آشامیدنی به منظور تصویب اساسنامه و انتخاب اعضای هیات مدیره و بازرس برگزار شد.

اطلاعیه صنایع شیر ایران بابت هجمه های اخیر به شیر

شرکت صنایع شیر ایران بابت هجمه وسیع روز های اخیر علیه شیر بیانیه ای صادر کرد.

مصرف روغن پالم در تمام محصولات لبنی ممنوع شد + متن بخشنامه

طبق جدیدترین توافق وزارت بهداشت و انجمن فرآورده‌های لبنی، مصرف روغن نباتی ازجمله پالم در تمام محصولات لبنی به‌جز بستنی از ابتدای مهرماه ممنوع است.

پای «روغن پالم» به مجلس هم باز شد

معاون بهداشتی و رئیس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت هفته آینده درباره استفاده روغن پالم در صنایع لبنی به خصوص شیر و ماست به کمیسیون بهداشت مجلس گزارش می‌دهند.

تاکنون تخلف یک شرکت لبنی در زمینه استفاده از روغن پالم در تولید محصولاتش محرز شده است

از 124 نمونه گرفته شده از محصولات لبنی در حدود 20 درصد محصولات از چربی نباتی استفاده کرده بودند که تنها یک مورد غیر مجاز تشخیص داده شد.

استفاده از روغن پالم فقط در پنیرهای خامه ای و پیتزا، شیر خشک و بستنی مجاز است

رییس سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کرد: تولیدکنندگان محصولات لبنی مجاز به استفاده روغن پالم در شیر و ماست نیستند و بهره گیری از این روغن فقط در تولید هشت فرآورده لبنی مجاز است.

اعلام تخلفات احتمالی صنایع لبنی خاطی تا هفته آینده

سال گذشته یک مورد تخلف در زمینه استفاده از چربی نباتی (روغن پالم) در تولید محصولات لبنی کشف و برخورد شد و قرار است اواخر هفته آینده نیز نتایج تازه‌ترین نمونه‌گیری انجام شده از محصولات لبنی اعلام شود.