دوست داران قارچ خوراکی در قاب تصویر

یکی از اتفاق های خوب نشست خبری امروز صبح اعضای هیات مدیره انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی کشور با خبرگزاری های کشور،قدرشناسی و سپاسگزاری دکتر محمد حسن افشار، رییس هیات مدیره انجمن از رسانه ها بابت ارتقای محسوس مصرف سرانه قارچ طی سال های اخیر در کشور بوده است. رسانه هایی که با انتشار اخبار و درد دل های مدیران واحدهای پرورش قارچ،نقطه نظرات آن ها را به مسوولان و مزایای تغذیه قارچ را به مردم انتقال داده اند. خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) به این بهانه تصاویری از این نشست که با حضور هیات مدیره انجمن قارچ و چند همکار رسانه ای برگزار شد، را منتشر می کند.

گزارش تصویری بازدید پاپی‌زاده، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از ایانا

عضو رسانه ای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ساعتی پیش در جریان روند تولید و انتشار اخبار در خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) قرار گرفت و با صبر و حوصله از تمام قسمت های تنها خبرگزاری بخش کشاورزی بازدید کرد و در عین حال پیشنهادهای خود را برای بهره برداری بیشتر بخش کشاورزی از اخبار و داده های اطلاعاتی خبرگزاری ارائه داد. البته وی در حاشیه این بازدید،دفتر یادبود خبرگزاری را نیز با دستخط خود آراست تا یادگاری باشد برای کارکنان امروز خبرگزاری و نسل های آینده که قلم را برای دفاع از بخش کشاورزی در دست خواهند گرفت. نکاتی که حاوی ابراز لطف وی به این خبرگزاری و در کل اهمیت حمایت از رسانه های تاثیرگذار برای این بخش است. وی پس از اینکه سردبیر خبرگزاری، پروسه تولید و نشر اخبار را به وی شرح داد، آیکون انتشار خبری که همزمان با وی تحریر شده بود را کلیک کرد تا روی خروجی خبرگزاری قرار گیرد.  

گزارش تصویری ایانا از جلسه کمیسیون کشاورزی با مدیران بانکی

دیروز جلسه مهمی برای بخش کشاورزی کشور در کمیسیون تخصصی مجلس شورای اسلامی ایران بود. جلسه ای که خبرنگار پارلمانی خبرگزاری کشاورزی ایران( ایانا) در آن حضور داشت که دستاوردهای خبری وی از مذاکرات طرفین که دغدغه بخش است،هم اکنون در خروجی خبری خبرگزاری قابل مطالعه است.

نشست فعالان کشاورزی در اتاق بازرگانی ایران برای بررسی کشاورزی چین

فعالان کشاورزی اتاق بازرگانی طی همایشی که به میزبانی کمیسیون کشاورزی اتاق ایران در طبقه هشتم ساختمان اتاق ایران برگزار شد، در جریان جزییات جالبی از شاخص  کشاورزی و توسعه روستایی و همچنین شاخص آب در چین قرار گرفتند. البته در ارتباط با این همایش که با عنوان همایش تحولات توسعه کشاورزی، آب و روستایی کشور چین و عوامل موثر بر آن برگزار شد، خبر اولیه ای به نقل از مشاور عالی وزیر جهادکشاورزی منتشر شده است، اما اطلاعات تکمیلی این همایش تخصصی متعاقبا در خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) منتشر خواهد شد.  

حواشی تصویری مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان جنگل ها،مراتع و آبخیزداری کشور

مراسم جداگانه  تودیع و معارفه ریاست سازمان جنگل ها در داخل سازمان یکی از اتفاق های مهم خبری امروز در بخش کشاورزی بود که استقبال دست اندرکاران داخل سازمان و حتی بیرون سازمان، نشان دهنده اهمیت این مراسم بود. آیینی که با چنان استقبالی مواجه شد که جا برای ایستادن نبود و بسیاری از افراد، همان طور که در یکی از تصاویر می بینید، ایستاده نظاره گر سخنرانی ها و اهدای لوح تقدیر بودند. تصاویری که البته روبوسی های صمیمانه پایان برنامه نیز حکایتی دیگر داشت از همدلی ویژه شرکت کنندگان.  

حواشی صمیمانه نخستین نشست حجتی با مدیران مطبوعات

نخستین نشست وزیرجهادکشاورزی با مسوولان ارشد مطبوعات تخصصی بخش کشاورزی، در حالی برگزار شد که در کنار اظهارات مدیران مطبوعات و اصحاب رسانه مدعو به این نشست (به ویژه در پایان برنامه) حاوی حواشی جالبی نیز بود که بیانگر ارتباط صمیمی اصحاب رسانه ها با وزیرجهادکشاورزی و معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر جهادکشاورزی است. ارتباطی که یکی از غافلگیرانه ترین و تحت تاثیر قرار دهنده ترین صحنه های آن -که متاسفانه از دست عکاس خبرگزاری کشاورزی ایران(ایانا) نیز در رفت- بوسه متواضعانه دکتر عبدالمهدی بخشنده بر دست دکتر قریب مدیر مسوول ماهنامه"دهاتی"بود که در سال های دور گذشته، از اساتید کشاورزی و مدیران وزارت کشاورزی سابق بوده است. جالب اینکه بخشنده به قدری این عمل را سریع انجام داد که تلاش دکتر قریب برای پس کشیدن دستش دیگر دیر شده بود.