گشایش دومین کنگره ملی پژوهشگران ایمنی غذا

دومین کنگره پژوهشگران ایمنی غذا در حالی صبح امروز دوشنبه گشایش یافت که بر اساس اعلام برنامه برگزارکننده به کسانی که از نبودن چهره های مطرح در روز افتتاحیه متعجب بودند، این کنگره برخلاف رویه سایر کنگره ها و همایش ها،مراسم اختتامیه باشکوه خواهد داشت. با این وجود عکاس خبرگزاری به محل برگزاری کنگره دو روزه یادشده اعزام شد تا تصاویری را از کلیات برگزاری این کنگره تهیه کند. کنگره ای که قرار است ضمن اجرای پانل هایی با موضوع بهداشت غذا وبیماری ها به ریاست دکتر ربابه شیخ الاسلام و همچنین پانل آلاینده های زیست محیطی به ریاست دکتر عباسعلی مطلبی، نشستی تخصصی با موضوع شیرخام،کیفیت وسلامت مردم را نیز برگزار کند. این درحالی است که از ساعت 14:30 نیز تا 16:30 سخنرانی های اختتامیه توسط رییس سازمان ملی استاندارد، معاون بهداشتی وزارت بهداشت، رییس سازمان دامپزشکی، نماینده سازمان فائو در ایران و ...اجرا می شود.

کتابخانه روستایی و جهانی شده "فاطمه ها" به روایت تصویر

کتابخانه فاطمه ها به برکت باور فرهنگی سه دختر نوجوان روستایی در روستایی محروم در سی کیلومتری شهرستان کهنوج استان کرمان، امروز به شهرتی جهانی رسیده است و اگرچه با سرعتی کند اما به هر حال در مسیر افزایش شعبات مشابه در سایر روستاهای محروم است. کتابخانه ای که چنان به شهرت رسیده است که امروز خرمای تولیدی منطقه هم بازاریابی بهتری نسبت به گذشته پیدا کرده است. درکنار این گزارش تصویری درددل ها و نکته های جالب و جدیدی از وضعیت این کتابخانه را می توانید در مصاحبه اختصاصی امروز ایانا با فرزاد میرشکاری به آدرس لینک اینجا بخوانید. کما اینکه علاقه مندان می توانند در این امر خیر یا مشابه آن در اقدام فرهنگی نذورات فرهنگی پیش قدم شوند.

تکامل بسیار عجیب نوعی مگس میوه /عکس

این مگس را نخستین بار دکتر بریجیت هوارث در دانشگاه زاید امارات کشف کرد.

استفاده نادرست از نذورات عاشورای حسینی!(گزارش تصویری)

فرهنگ روز عاشورا، اجرای امر به معروف و نهی از منکر اعلام شده است، واقعیتی که بدون تردید همه به آن اذعان داریم. اما هزار دریغ که به روایت عکس های گزارش تصویری عکاس خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) از آیین های ظهر عاشورا و همچنین عکس های گرفته نشده اما مشهود بر همگان در سطح شهر، بازهم -به رغم توصیه های مسوولان ارشد دامپزشکی و وزارت بهداشت - رعایت اصول بهداشتی و حتی حرمت اخلاقی  نذورات و دام های قربانی، نادیده گرفته شده است! بگذریم از برخی بداخلاقی ها که قطعا در مرام یک عزادار پر شور و شعور حسینی و بانیان خیر نذورات نمی گنجد. از ربودن گوی سبقت برای گرفتن شیرهای تتراپک یک شرکت صنایع لبنی مشهور گرفته تا گرفتن وعده های بیش از نیاز و اسراف آن ها در حالی که گرسنگان زیادی چشم انتظار این نذورات ماندند و هستند! داوری را می سپاریم به شما...امید آن که آیین عاشورایی را به گونه ای برگزار کنیم که شان گرامیداشت این واقعه تاریخی حفظ شود. عکس ها: محمد یوسفی-ظهر عاشورا 1392 خورشیدی