نشست فعالان کشاورزی در اتاق بازرگانی ایران برای بررسی کشاورزی چین

فعالان کشاورزی اتاق بازرگانی طی همایشی که به میزبانی کمیسیون کشاورزی اتاق ایران در طبقه هشتم ساختمان اتاق ایران برگزار شد، در جریان جزییات جالبی از شاخص  کشاورزی و توسعه روستایی و همچنین شاخص آب در چین قرار گرفتند. البته در ارتباط با این همایش که با عنوان همایش تحولات توسعه کشاورزی، آب و روستایی کشور چین و عوامل موثر بر آن برگزار شد، خبر اولیه ای به نقل از مشاور عالی وزیر جهادکشاورزی منتشر شده است، اما اطلاعات تکمیلی این همایش تخصصی متعاقبا در خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) منتشر خواهد شد.  

حواشی تصویری مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان جنگل ها،مراتع و آبخیزداری کشور

مراسم جداگانه  تودیع و معارفه ریاست سازمان جنگل ها در داخل سازمان یکی از اتفاق های مهم خبری امروز در بخش کشاورزی بود که استقبال دست اندرکاران داخل سازمان و حتی بیرون سازمان، نشان دهنده اهمیت این مراسم بود. آیینی که با چنان استقبالی مواجه شد که جا برای ایستادن نبود و بسیاری از افراد، همان طور که در یکی از تصاویر می بینید، ایستاده نظاره گر سخنرانی ها و اهدای لوح تقدیر بودند. تصاویری که البته روبوسی های صمیمانه پایان برنامه نیز حکایتی دیگر داشت از همدلی ویژه شرکت کنندگان.  

حواشی صمیمانه نخستین نشست حجتی با مدیران مطبوعات

نخستین نشست وزیرجهادکشاورزی با مسوولان ارشد مطبوعات تخصصی بخش کشاورزی، در حالی برگزار شد که در کنار اظهارات مدیران مطبوعات و اصحاب رسانه مدعو به این نشست (به ویژه در پایان برنامه) حاوی حواشی جالبی نیز بود که بیانگر ارتباط صمیمی اصحاب رسانه ها با وزیرجهادکشاورزی و معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر جهادکشاورزی است. ارتباطی که یکی از غافلگیرانه ترین و تحت تاثیر قرار دهنده ترین صحنه های آن -که متاسفانه از دست عکاس خبرگزاری کشاورزی ایران(ایانا) نیز در رفت- بوسه متواضعانه دکتر عبدالمهدی بخشنده بر دست دکتر قریب مدیر مسوول ماهنامه"دهاتی"بود که در سال های دور گذشته، از اساتید کشاورزی و مدیران وزارت کشاورزی سابق بوده است. جالب اینکه بخشنده به قدری این عمل را سریع انجام داد که تلاش دکتر قریب برای پس کشیدن دستش دیگر دیر شده بود.