جشن شکرگزاری برداشت انار در روستای زردویی پاوه

جشن شکرگزاری برداشت انار در روستای زردویی پاوه

مراسم جشن شکرگزاری برداشت انار روز جمعه با حضور گردشگران و مردم استان کرمانشاه در روستای زردویی پاوه برگزار شد. در این مراسم مردم روستا تولیدات خود را برای فروش به نمایش گذاشتند و از کشاورزان برتر برداشت این محصول تقدیر شد.
گزارش تصویری جشن

گزارش تصویری جشن "سرآشپز طلایی" گلدن شف، به روایت دوربین

نخستین جشن فارغ التحصیلی جشن سرآشپز طلایی گلدن شف، در نوع خود بی همتاترین جشن صنعت غذا در یکی دو دهه اخیر بود. هم از این رو که صنعت آشپزی به عنوان هنر ماکول کننده محصولات خام کشاورزی و استفاده اصولی تولیدات واحدهای صنایع غذایی در تهیه محصول نهایی تناول از جایگاه بیشتر در منظر اجتماعی، اقتصادی و گردشگری برخوردار شود و هم از این رو که با تاکید بر لزوم آموزش تخصصی و یادگیری استانداردهای تدوین شده فرهنگ تهیه غذا و نحوه عرضه آن در سفره به شکل اصولی در زمانه پساتحریم - که روند ورود توریست ها به هتل ها و رستوران ها رو به فزونی است - خاطرات نیکی از فرهنگ غذای ایرانی در ذهن آن ها منقوش شود. لذا خبرگزاری ایانا به عنوان رسانه پیشتاز تخصصی حوزه غذا و کشاورزی، در گزارش تصویری زیر فقط بخشی از حاشیه های دیدنی این جشن کرده که انصافا نظم اولین دوره و ابتکارات پیش بینی شده در آن، با وجود برخی کاستی های طبیعی در نخستین تجربه های هر مراسمی ستودنی بود را به همراه توضیحات لازم برای هر برخی تصاویر می بینید:
برترین های عکاسی در سفر جشنواره سینا (Siena) در ایتالیا

برترین های عکاسی در سفر جشنواره سینا (Siena) در ایتالیا

گاردین عکس‌های برگزیده دومین سال جشنواره هنری عکاسی در سفر، در جشنواره سینا (Siena) ایتالیا را که یکی از معتبرترین جشنواره‌های عکاسی جهان محسوب می‌شود، منتشر کرد.
گربه هایی که بال دارند! / تصاویر

گربه هایی که بال دارند! / تصاویر

در یکی از روستاهای چین، مردم دسته ای از گربه های بالدار را در آسمان و در حال پرواز دیدند. گروهی از ساکنان روستا معتقد بودند که گربه ها فرشتگانی هستند که نیروی جادویی دارند و گروهی دیگر آنها را موجوداتی مسخ شده و مورد خشم و غضب می دانستند.
جشنواره هالووین سگ ها 
گزارش تصویری

جشنواره هالووین سگ ها 

هر ساله مراسمی وجود دارد که مردم سگ های خود را آرایش کرده و لباس های با مزه برای آنها درست می کنند و به پارک Tompkins Square می آورند که به این مراسم هالووین سگ ها گفته می شود که CNN این مراسم را بزرگ ترین رژه سگ ها می نامد.
پاستا؛ فرآورده ای بین المللی با طعمی محبوب برای مردمان 5 قاره جهان/ گزارش تصویری
ایانا به مناسبت 25 اکتبر روز جهانی پاستا منتشر می کند:

پاستا؛ فرآورده ای بین المللی با طعمی محبوب برای مردمان 5 قاره جهان/ گزارش تصویری

روز جهانی پاستا، روزی است که به مناسبت آن در 25 اکتبر هر سال جشن می گیرند. هدف اصلی برپایی روز جهانی پاستا، بر شمردن فواید مغذی پاستاست. خوردن غذاهای ایتالیایی در سفر به ایتالیا لذت بخش است .شهرها ومناطق مختلف ایتالیا، هرکدام پاستای فوق العاده و مختص به خود را دارند...
آتليه‌ای به وسعت يک روستا
گزارش تصویری از روستاي تاريخي ابيانه و آماده شدن براي ثبت جهاني

آتليه‌ای به وسعت يک روستا

سكوت، حياط و ايوان‌هاي امامزاده را پر كرده، دو توريست فرانسوي گوشه ايوان مشرف به باغ‌هاي روستا ايستاده‌اند و در مورد سقف چوبي ايوان صحبت مي‌كنند، متوليان امامزاده هم در گوشه‌اي از حياط كوچك و مصفاي آن نشسته‌اند و آرام گپ مي‌زنند. ناگهان همهمه‌اي دالان امامزاده را پر مي‌كند، عده‌اي با سرو صداي زياد وارد مي‌شوند، با صداي بلند مي‌خندند و در مورد درخت ميان حياط صحبت مي‌كنند، در آن شلوغي كسي كه قبلا ابيانه را ديده شروع به قصه‌پردازي مي‌كند، به ايوان جنوبي كه مي‌رسند مونا پادها به آسمان مي‌رود و لبخندهاي كشدار قاب دوربين‌ها را پر مي‌كند، عكس‌هاي دسته‌جمعي و تكي و سلفي و... چند دقيقه بعد حياط باز خلوت مي‌شود، دو توريست هنوز گوشه ايوان ايستاده‌اند و رفتن دوربين به دستان را تماشا مي‌كنند.
جشنواره مهاجرت گوسفندان در خیابان‌های مادرید اسپانیا/تصاویر

جشنواره مهاجرت گوسفندان در خیابان‌های مادرید اسپانیا/تصاویر

هزاران گوسفند روز گذشته به مناسب جشنواره سالانه مهاجرت دام توسط دامداران اسپانیایی به خیابان‌های مرکزی شهر مادرید اسپانیا آورده شدند. در این جشنواره که از سال ۱۹۹۴ در پایتخت اسپانیا اجرا می‌شود و قدمتی طولانی دارد، چوپانان برای حفظ منابع طبیعی و مراتع در طول زمستان و تابستان با دام‌های خود مهاجرت می‌کنند.
برترین‌های مسابقه عکاسی حیات وحش 2016  انتخاب شدند
گزارش تصویری

برترین‌های مسابقه عکاسی حیات وحش 2016 انتخاب شدند

موزه تاریخ طبیعی بریتانیا که بیش از 50 سال قدمت دارد و هر سال در هجده بخش اقدام به انتخاب برترین‌ها می‌کند امسال نیز از عکس های ارسالی در حوزه عکاسی حیات وحش برترین های حیات وحش را معرفی کرد؛ تیم لامان عکاس امریکایی با مجموعه عکس هایش از زندگی گونه در حال انقراض اورانگوتان "بورنئویی" که در جنگل های اندونزی زندگی می کند موفق شد جایزه بهترین عکس حیات وحش 2016 را به دست آورد.
پالنگان؛ روستایی پلکانی با قدمتی هزار ساله

پالنگان؛ روستایی پلکانی با قدمتی هزار ساله

پالنگان یکی از روستاهای دهستان ژاورود از توابع شهرستان کامیاران در استان کردستان است. این روستا در ۴۷ کیلومتری شمال غرب کامیاران و در دره تنگی‌ور قرار دارد. این روستا در دامنه کوه و در دو طرف دره قرار گرفته و خانه‌های آن با سنگ و عموماً به حالت پلکانی ساخته شده است و پشت‌بام منزل پایین حیاط منزل بالا محسوب می‌شود. خانه‌های اینجا به‌طور کلی با مصالح بومی به‌ویژه سنگ بنا نهاده شده است.رسمی است که از کهن تا به امروز نسل در نسل دانش آن منتقل شده است. تمام خانه‌های این روستا به طریق سنگ‌چین ساخته شده‌اند.
تصاویری از مجسمه‌های دیدنی و عجیب از سراسر جهان

تصاویری از مجسمه‌های دیدنی و عجیب از سراسر جهان

در سراسر جهان می‌توان بناهای یادبود و تاریخی و مجسمه‌های افراد مشهور که منافع آنها به آن کشورها می‌رسد، دیده می‌شود اما مجسمه‌های طراحی‌شده غیرمعمولی نیز وجود دارند که دارای ایده‌ای خلاقانه هستند و اشیا، انسان‌ها و حیوانات را در بر گرفته و مفهوم خاصی را دنبال می‌کنند.
روستای مرگ در روسیه/ تصاویر

روستای مرگ در روسیه/ تصاویر

این روستا بیش از صد دخمه دارد و بنا بر شواهد، ۴۰۰ سال پیش طاعون وحشتناکی در آن شایع شد و به همین دلیل، مردم روستا نمی توانستند برای مدت زمان طولانی از خانه های خود بیرون بیایند و اگر کسی از دنیا می رفت، او را در همانجا دفن می کردند تا ...
تزئین خانه با سطل آب‌پاش!

تزئین خانه با سطل آب‌پاش!

مغازه برونو با گل‌های رنگارنگ و آب‌پاش‌های آویزان از در و دیوارش به خوبی مشخص هستند و درست مانند این است که وارد سرزمین عجایبی شده‌اید که هر روز یک نفر از آن مراقبت می‌کند.
اینجا پایتخت آلوی ایران
گزارش تصویری

اینجا پایتخت آلوی ایران

از مهر ماه تا پایان آبان ماه هر سال از دیزباد بالا تاگرینه و درود و باغشن و قدمگاه زبرخان گرفته تا بوژان و کلیدر و بار و همینطور اردوغش تا خرو همه و همه در کار تولید آلو فعال هستند و هر ساله از حدود هرساله از ۱۸۰۰ هکتار اراضی زیر کشت آلو در نیشابور حدود 24 هزار تن انواع آلو برداشت می شود.
مراسم سنتی

مراسم سنتی "چهل‌منبر" در لاهیجان

در مراسم چهل‌منبر لاهیجان که چند ساعت قبل از اذان مغرب در محلات قدیمی این شهر برگزار می‌شود، خانه‌هایی که طی سال گذشته مراسم روضه برپا کرده بوده‌اند، منبر آن را در جلوی خانه قرار داده و مقداری برنج، مجمری از آتش و دو ظرف خالی کنارش می‌گذارند.