غمگین‌ترین عروسی جهان / تصاویر

غمگین‌ترین عروسی جهان / تصاویر

پزشکان به این مرد اعلام کرده‌اند به دلیل بیماری سختی که دارد زیاد زنده نمی‌ماند؛ به همین علت برای دخترش در کالیفرنیا یک عروسی نمادین گرفت تا در جشن عروسی دخترش شرکت کند و به آرزوی قلبی‌اش برسد.
مراسم آیینی قوچ‌گذار
گزارش تصویری

مراسم آیینی قوچ‌گذار

مراسم قوچ‌‌گذار جشنی ریشه‌دار و کهن است که با ساز و دهل محلی در روستای برده از توابع کلات در استان خراسان رضوی آغاز می‌شود. گله‌داران در این مراسم از چوپان خود تقدیر و تشکر می‌کنند و در صورت به توافق رسیدن، همان چوپان مجدداً گله را به‌ مدت یک سال دیگر محافظت می‌کند و در صورتی که به توافق نرسند چوپان جدیدی این مسئولیت را عهده‌دار می‌شود.
آغاز عملیات سم‌پاشی مالاریا در 78 روستا ومناطق حاشیه شهر چابهار

آغاز عملیات سم‌پاشی مالاریا در 78 روستا ومناطق حاشیه شهر چابهار

ایرنا - چابهار - عملیات سم‌پاشی مالاریا از امروز در 78 روستا ومناطق حاشیه شهر چابهار به مدت ۸۰۰ روز کاری با ۶۰ نفر کارگر، ۲۷ خودرو و ۳۰ نفر کادر پزشکی برای حذف بیماری مالاریا آغاز شد.
ریزگردها در اصفهان

ریزگردها در اصفهان

با ورود ریزگردها به شهر اصفهان و پایداری جو، شاخص آلودگی هوای شهر اصفهان به مرز 260 رسیده و هوای نصف جهان در وضعیت ناسالم قرار گرفت.
آشغال‌آباد

آشغال‌آباد

یک طرفِ رودخانه و جاده، زمین‌های سرسبز برنج است و طرف دیگر کوه. کوهی که اگر پیچ کوتاهی را رد کنی، در می‌یابی نه از خاک و سنگ که از زباله ساخته شده است؛ زباله‌ای که شیرابه‌اش زمین‌های برنج را آبیاری می‌کند و می‌ریزد توی رودخانه و می‌رود تا دریا، که مردمی از همه جای کشور آمده و در آن تن به آب زده‌اند. به گفته مسئولان یک چهارم پسماند کل کشور در استان های شمالی تولید شده و از این میزان تنها سه درصد به صورت بهداشتی دفن می شود. موضوعی که باعث شده در اماکن دفن زباله فعالیت های اقتصادی تعطیل شود و رستوران‌هایی که زمانی میزبان انبوه گردشگران بود اکنون به مخروبه بدل شود.
گلیم
گزارش تصویری

گلیم "شیریکی پیچ" سیرجان در آستانه جهانی شدن

گلیم "شیریکی ‌پیچ" از شاخص‌‌ترین دست‌‌بافته‌های زنان روستایی و عشایری شهرستان سیرجان است که خاستگاه اصلی آن روستای دارستان در ۲۵ کیلومتری این شهر است...
جشنی ملی، شیرین‌تر از شکر...
گزارش تصویری

جشنی ملی، شیرین‌تر از شکر...

جشن ملی تولید شکر اگرچه از جنس خوداتکایی گندم نبود، اما به مراتب شیرین تر از آن بود. از این رو که تدبیر یک وزیر و همکاری تیمی متحد و همسو برای نیل به خوداتکایی اصولی، منجر به تولیدی شد محصول تغییر زمان کشت و مدیریت تعرفه واردات. اتفاقی که در ابتدای امر خالی از ترکش های مافیای واردات شکر نبود. بازاری که در هنگامه دولت مدعی مردم گرایی،به رایگان و دربست در خدمت واردکنندگان بزرگی بود که شیرینی سود شکر وارداتی را به شهد تولید ملی ترجیح می دادند و می دهند ... با این وجود امید می رود با تداوم این دست تدابیر، هم خوداتکایی به محصولات استراتژیک افزایش یابد و هم بهره وری استفاده از محصولات به ویژه در زمینه آب ارتقا یابد. گزارش تصویری زیر نگاهی دارد به جشن ملی تولید شکر که دیروز در اتاق ایران برگزار شد.
دهکده تلقین؛ روستایی توریستی در قالب ماکت های تو در تو ...
گزارش تصویری

دهکده تلقین؛ روستایی توریستی در قالب ماکت های تو در تو ...

در انگلستان دهکده‌ای به نام Inception (تلقین) وجود دارد که در این دهکده ماکتی از دهکده، داخل ماکتی کوچک‌تر از دهکده قرار گرفته که داخل آن ماکت هم ماکتی کوچک‌تر از آن قرار گرفته است!
ایران زیباست...

ایران زیباست...

مشهد کلانشهری در شمال شرقی ایران و دومین شهر پرجمعیت این کشور است. این شهر در زمان سلسه افشاریان پایتخت ایران بود. مشهد سالانه پذیرای بیش از ۲۷ میلیون زائر از داخل و دو میلیون زائر از خارج از کشور است. در کنار حرم مطهر امام رضا(ع)، این منطقه جاذبه‌های گردشگری مختلفی را در خود جای داده است.
برداشت گندم در روستای تاریخی

برداشت گندم در روستای تاریخی "سُه"

روستای "سُه" از توابع شهرستان شاهین‌شهر و میمه در استان اصفهان واقع است. این روستا در ۹۴ کیلومتری شمال شهر اصفهان و جنوب شهر کاشان قرار دارد. به‌علت قرار گرفتن روستا در دامنه رشته‌کوه‌های کرکس، راه‌های دستیابی به روستا محدود است...
نگاهی به تولید کلاه و پوست قره‌قل در افغانستان
گزارش تصویری

نگاهی به تولید کلاه و پوست قره‌قل در افغانستان

قره‌قل نام گوسفندی است که دارای پوست مرغوب است. این پوست از بره تازه متولدشده گوسفند قره‌قل به دست می‌آید. بازرگانان افغانستان یک پوست بره قره‌قول را از مالدار به قیمت 10 تا 50 دلار می‌خرند.
آبرسانی به روستاهای هبک و علی‌آباد

آبرسانی به روستاهای هبک و علی‌آباد

روستاهای ترکمن‌نشین هبک و علی‌آباد در بخش جرگلان با بیش از 100 خانوار جمعیت با بحران آب روبه‌رو هستند. این روستاها فاقد آب لوله‌کشی هستند و آب مورد نیاز مردم هر دو روز یک‌بار توسط تانکرهای حمل آب شرکت آبفای روستایی خراسان شمالی به این روستاها منتقل می‌شود. این دو روستا در 160 کیلومتری بجنورد مرکز استان خراسان شمالی قرار دارند.
جشن نوروز صیاد در روستای سلخ قشم
گزارش تصویری

جشن نوروز صیاد در روستای سلخ قشم

آیین بومی محلی و جشن نوروز صیاد یک‌شنبه یکم مردادماه همراه با برگزاری مسابقات دو و میدانی ساحلی، طناب‌کشی، غواصی و قایق‌های چوبی در روستای سلخ جزیره قشم برگزار شد. ساحل‌نشینان خلیج‌فارس معتقدند در نوروز صیاد همه ماهی‌ها آزادند تا نسل خود را افزایش دهند، از این رو در این روز از هرگونه صید ماهی خودداری کرده و به برگزاری جشن می‌پردازند.
آب‌تنی کودکان در چشمه‌علی

آب‌تنی کودکان در چشمه‌علی

منطقه تفریحی چشمه‌علی در تعطیلات آخر هفته روزهای گرم تابستان میزبان کودکانی است که به همراه خانواده‌هایشان برای آب‌تنی و تفریح به این مکان می‌آیند. این چشمه پایین برج تاریخی ری قرار دارد.
تصاوير باورنکردني از نيويورک در 250 سال پيش

تصاوير باورنکردني از نيويورک در 250 سال پيش

بیشتر نيويورکي‌ها اکنون روي زمين‌هايي زندگي مي‌کنند که زماني مزارع و کشتزار بودند. در اوايل قرن هفدهم، پيش از آنکه شبکه خيابان‌هاي عمود بر هم مشهور منهتن شکل بگيرد، اين جزيره شامل مزارعي از محله ميد تاون تا شمال غرب بود. تصويرسازي‌ها و عکس‌هاي موجود در موزه شهر نيويورک نشان مي‌دهد که اين شهر در آن زمان چه ظاهري داشته است. در ادامه اين تصاوير را مي بينيد.