جشنواره هالووین سگ ها 
گزارش تصویری

جشنواره هالووین سگ ها 

هر ساله مراسمی وجود دارد که مردم سگ های خود را آرایش کرده و لباس های با مزه برای آنها درست می کنند و به پارک Tompkins Square می آورند که به این مراسم هالووین سگ ها گفته می شود که CNN این مراسم را بزرگ ترین رژه سگ ها می نامد.
پاستا؛ فرآورده ای بین المللی با طعمی محبوب برای مردمان 5 قاره جهان/ گزارش تصویری
ایانا به مناسبت 25 اکتبر روز جهانی پاستا منتشر می کند:

پاستا؛ فرآورده ای بین المللی با طعمی محبوب برای مردمان 5 قاره جهان/ گزارش تصویری

روز جهانی پاستا، روزی است که به مناسبت آن در 25 اکتبر هر سال جشن می گیرند. هدف اصلی برپایی روز جهانی پاستا، بر شمردن فواید مغذی پاستاست. خوردن غذاهای ایتالیایی در سفر به ایتالیا لذت بخش است .شهرها ومناطق مختلف ایتالیا، هرکدام پاستای فوق العاده و مختص به خود را دارند...
آتليه‌ای به وسعت يک روستا
گزارش تصویری از روستاي تاريخي ابيانه و آماده شدن براي ثبت جهاني

آتليه‌ای به وسعت يک روستا

سكوت، حياط و ايوان‌هاي امامزاده را پر كرده، دو توريست فرانسوي گوشه ايوان مشرف به باغ‌هاي روستا ايستاده‌اند و در مورد سقف چوبي ايوان صحبت مي‌كنند، متوليان امامزاده هم در گوشه‌اي از حياط كوچك و مصفاي آن نشسته‌اند و آرام گپ مي‌زنند. ناگهان همهمه‌اي دالان امامزاده را پر مي‌كند، عده‌اي با سرو صداي زياد وارد مي‌شوند، با صداي بلند مي‌خندند و در مورد درخت ميان حياط صحبت مي‌كنند، در آن شلوغي كسي كه قبلا ابيانه را ديده شروع به قصه‌پردازي مي‌كند، به ايوان جنوبي كه مي‌رسند مونا پادها به آسمان مي‌رود و لبخندهاي كشدار قاب دوربين‌ها را پر مي‌كند، عكس‌هاي دسته‌جمعي و تكي و سلفي و... چند دقيقه بعد حياط باز خلوت مي‌شود، دو توريست هنوز گوشه ايوان ايستاده‌اند و رفتن دوربين به دستان را تماشا مي‌كنند.
جشنواره مهاجرت گوسفندان در خیابان‌های مادرید اسپانیا/تصاویر

جشنواره مهاجرت گوسفندان در خیابان‌های مادرید اسپانیا/تصاویر

هزاران گوسفند روز گذشته به مناسب جشنواره سالانه مهاجرت دام توسط دامداران اسپانیایی به خیابان‌های مرکزی شهر مادرید اسپانیا آورده شدند. در این جشنواره که از سال ۱۹۹۴ در پایتخت اسپانیا اجرا می‌شود و قدمتی طولانی دارد، چوپانان برای حفظ منابع طبیعی و مراتع در طول زمستان و تابستان با دام‌های خود مهاجرت می‌کنند.
برترین‌های مسابقه عکاسی حیات وحش 2016  انتخاب شدند
گزارش تصویری

برترین‌های مسابقه عکاسی حیات وحش 2016 انتخاب شدند

موزه تاریخ طبیعی بریتانیا که بیش از 50 سال قدمت دارد و هر سال در هجده بخش اقدام به انتخاب برترین‌ها می‌کند امسال نیز از عکس های ارسالی در حوزه عکاسی حیات وحش برترین های حیات وحش را معرفی کرد؛ تیم لامان عکاس امریکایی با مجموعه عکس هایش از زندگی گونه در حال انقراض اورانگوتان "بورنئویی" که در جنگل های اندونزی زندگی می کند موفق شد جایزه بهترین عکس حیات وحش 2016 را به دست آورد.
پالنگان؛ روستایی پلکانی با قدمتی هزار ساله

پالنگان؛ روستایی پلکانی با قدمتی هزار ساله

پالنگان یکی از روستاهای دهستان ژاورود از توابع شهرستان کامیاران در استان کردستان است. این روستا در ۴۷ کیلومتری شمال غرب کامیاران و در دره تنگی‌ور قرار دارد. این روستا در دامنه کوه و در دو طرف دره قرار گرفته و خانه‌های آن با سنگ و عموماً به حالت پلکانی ساخته شده است و پشت‌بام منزل پایین حیاط منزل بالا محسوب می‌شود. خانه‌های اینجا به‌طور کلی با مصالح بومی به‌ویژه سنگ بنا نهاده شده است.رسمی است که از کهن تا به امروز نسل در نسل دانش آن منتقل شده است. تمام خانه‌های این روستا به طریق سنگ‌چین ساخته شده‌اند.
تصاویری از مجسمه‌های دیدنی و عجیب از سراسر جهان

تصاویری از مجسمه‌های دیدنی و عجیب از سراسر جهان

در سراسر جهان می‌توان بناهای یادبود و تاریخی و مجسمه‌های افراد مشهور که منافع آنها به آن کشورها می‌رسد، دیده می‌شود اما مجسمه‌های طراحی‌شده غیرمعمولی نیز وجود دارند که دارای ایده‌ای خلاقانه هستند و اشیا، انسان‌ها و حیوانات را در بر گرفته و مفهوم خاصی را دنبال می‌کنند.
روستای مرگ در روسیه/ تصاویر

روستای مرگ در روسیه/ تصاویر

این روستا بیش از صد دخمه دارد و بنا بر شواهد، ۴۰۰ سال پیش طاعون وحشتناکی در آن شایع شد و به همین دلیل، مردم روستا نمی توانستند برای مدت زمان طولانی از خانه های خود بیرون بیایند و اگر کسی از دنیا می رفت، او را در همانجا دفن می کردند تا ...
تزئین خانه با سطل آب‌پاش!

تزئین خانه با سطل آب‌پاش!

مغازه برونو با گل‌های رنگارنگ و آب‌پاش‌های آویزان از در و دیوارش به خوبی مشخص هستند و درست مانند این است که وارد سرزمین عجایبی شده‌اید که هر روز یک نفر از آن مراقبت می‌کند.
اینجا پایتخت آلوی ایران
گزارش تصویری

اینجا پایتخت آلوی ایران

از مهر ماه تا پایان آبان ماه هر سال از دیزباد بالا تاگرینه و درود و باغشن و قدمگاه زبرخان گرفته تا بوژان و کلیدر و بار و همینطور اردوغش تا خرو همه و همه در کار تولید آلو فعال هستند و هر ساله از حدود هرساله از ۱۸۰۰ هکتار اراضی زیر کشت آلو در نیشابور حدود 24 هزار تن انواع آلو برداشت می شود.
مراسم سنتی

مراسم سنتی "چهل‌منبر" در لاهیجان

در مراسم چهل‌منبر لاهیجان که چند ساعت قبل از اذان مغرب در محلات قدیمی این شهر برگزار می‌شود، خانه‌هایی که طی سال گذشته مراسم روضه برپا کرده بوده‌اند، منبر آن را در جلوی خانه قرار داده و مقداری برنج، مجمری از آتش و دو ظرف خالی کنارش می‌گذارند.
انواع میوه، گل و سبزیجات در دیوار ساختمان‌های پاریس/تصاویر

انواع میوه، گل و سبزیجات در دیوار ساختمان‌های پاریس/تصاویر

پاریسی‌ها اجازه پیدا کرده‌اند تا انواع میوه، گل و سبزیجات را در دیوارهای ساختمان‌ها رشد دهند تا پاریس تبدیل به باغ شهرهای عمودی شود. راه‌های نگهداری از گیاهان به طوری که آسیبی به ساختمان‌ها وارد نکند به ساکنان آموزش داده خواهد شد.
ستاره های هالیوود در لباس روستاییان مصر

ستاره های هالیوود در لباس روستاییان مصر

به تازگی در شبکه های اجتماعی مصر تصاویری از مشهورترین ستاره های هالیوود منتشر شده است. در این تصاویر ساختگی مشاهیر هالیوود لباس سنتی روستاییان صعید مصر را به تن کرده اند.این تصاویر جنبه طنز دارند و هدف از آن معرفی لباس های سنتی روستاییان مصر بوده است.
44 نقاشی کودکان و نوجوانان جهان برای گرامیداشت شعار فائو در روز جهانی غذا/ تصاویر

44 نقاشی کودکان و نوجوانان جهان برای گرامیداشت شعار فائو در روز جهانی غذا/ تصاویر

سازمان خواروبار ملل متحد (فائو) خرداد ماه امسال بود که طی فراخوانی به تمام کودکان و نوجوانان جهان، به مناسبت شعار امسال روز جهانی غذا فراخوانی منتشر کرد تا طی مسابقه ای توجهات عمومی بیشتر به این شعار و اهداف فائو جلب شود. اقدامی که منجر به این شد تا هزاران طرح به آدرس این سازمان ارسال شود که از میان آن ها 44 اثر که در گزارش تصویری زیر می بینید، مورد داوری نهایی قرار گرفت که در سه رده سنی 8-5سال؛ 13-9 سال و 19- 13 سال هر رده سه اثر حایز جوایز اول تا سوم شدند.
برندگان مسابقه بین المللی فائو معرفی شدند / تصاویر
در آستانه روز جهانی غذا

برندگان مسابقه بین المللی فائو معرفی شدند / تصاویر

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) آثاز کودکان و نوجوانان خلاق جهان در حوزه نقاشی که در مسابقه بین المللی طراحی پوستر و ویدئوی روز جهانی غذا در سال ۲۰۱۶ با شعار «آب و هوا در حال تغییر است، غذا و کشاورزی نیز باید تغییر کند» شرکت کرده بودند، برگزید.