اهدای حکم بازنشستگی پیش از موعد به روستاییان
گزارش تصویری

اهدای حکم بازنشستگی پیش از موعد به روستاییان

اعطای نخستین احکام بازنشستگی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در مازندران از جمله اقداماتی بود که در راستای سیاست‌های رفاهی دولت تدبیر و امید محقق شد. سیاست‌های رفاهی ای که برخلاف رویکرد سیاست صدقه‌ای که در دولت احمدی نژاد با ایجاد رضایت کوتاه‌مدت و بدون اثر میان مدت و بلندمدت انجام می‌شد، در راس فعالیت‌های مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفت و نخستین مورد آن در بابلسر استان مازندران به منصه ظهور رسید. گزارش تصویری زیر نگاهی دارد به لحاظات شادی که اهدای این احکام به بازنشستگان کشاورزی بخشیده و نور امید را در دل جوانان کشاورز مقیم روستاها برانگیخته است.
دوباره ایران، دوباره روحانی ...
گزارش تصویری شور انتخاباتی دوزادهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران

دوباره ایران، دوباره روحانی ...

لحظه به لحظه به روز انتخابات سرنوشت ساز 29 اردیبهشت نزدیک تر می شویم و حال و هوا پرشورتر می شود در گوشه کنار شهرهای دور و نزدیک میهن مان. شهرهایی که در شب های اخیر، کانون گردهمایی میلیون ها ایرانی روستایی و شهری هوادار کاندیداهایی شده که راه و مرزهایی متفاوتی را برای آینده کشور نمایندگی می کنند. ایرانیانی که هفته هاست فکر و ذکر آن ها برگزاری مناظره های زنده تلویزیونی و رقابت کاندیداهایی است که خود را در معرض انتخاب مردم قرار داده اند. مردمی که آرامش و ثبات را می جویند و از تزویر و دروغ به نیت کسب قدرت بیزار هستند....
گردهمایی طرفداران روحانی در ورزشگاه آزادی (عکس)

گردهمایی طرفداران روحانی در ورزشگاه آزادی (عکس)

همایش انتخاباتی حسن روحانی عصر روز شنبه بیست و سوم اردیبهشت در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی برگزار شد.
قدرت‌نمایی عشایر ورزشکار آذری در روستای نجف تراکمه/ تصاویر
جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر آذربایجان شرقی برگزار شد

قدرت‌نمایی عشایر ورزشکار آذری در روستای نجف تراکمه/ تصاویر

بیست و چهارمین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر منطقه قره قیه استان آذربایجان شرقی در رشته های سوارکاری، دومیدانی و تیراندازی با کمان در روستای نجف تراکمه بخش آبش احمد شهرستان کلیبر برگزار شد.
عطر گل های بهشتی در دل کویر ایران پیچید
گزارش تصویری از آیینی هزار ساله

عطر گل های بهشتی در دل کویر ایران پیچید

آیین‌های گل چینی و گلاب گیری در قمصر و سایر نقاط گل خیز کاشان هرسال از اوایل اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و تا اواخر خرداد ماه ادامه دارد.در اين ايام، اكثر مناطق گل محمدي و گلاب‌گيري سنتي و صنعتی كاشان پذيراي گردشگران بي شمار است. قدمت این آیین نزدیک به هزار سال است.
ماهیگیران روستایی فوتبال دوست
گزارش تصویری

ماهیگیران روستایی فوتبال دوست

هنینگزویر(henningsvær) روستایی با مردمان ماهی گیر متشکل از چندین جزیره کوچک در جنوب منطقه Lofoten archipelago نروژ است که استادیوم فوتبال خاص آن مهم ترین جاذبه آن است.در گزارش تصویری زیر گزیده ای از تصاویر این روستا از جمله تصاویر استادیوم ورزشی جذاب آن را از فریم های مختلف می بینید:
فراخوان برگزاری مسابقه عکس با موضوع کشت دانه‌های روغنی برای تمام گروه‌های سنی

فراخوان برگزاری مسابقه عکس با موضوع کشت دانه‌های روغنی برای تمام گروه‌های سنی

وزارت جهاد کشاورزی با توجه به اینکه برنامه راهبردی توسعه کشت دانه‌های روغنی به‌عنوان یکی از طرح‌های اقتصاد مقاومتی است که تصویب و از سوی جهاد کشاورزی اجرا شده است، فراخوانی را موضوع با موضوع "توسعه کشت دانه‌های روغنی: ظرفیتی جدید در اقتصاد مقاومتی، تولید - اشتغال" برگزار می‌کند.
برندگان جایزه عکس‌های برتر غذا 2017 معرفی شدند/ تصاویر

برندگان جایزه عکس‌های برتر غذا 2017 معرفی شدند/ تصاویر

برندگان جایزه عکاس برتر "پینک لیدی"، هفته گذشته در "مال گالری" لندن شناخته شدند. امسال بیش از هشت‌هزار و 400 عکس و تصویر از 60 کشور جهان وارد مسابقه شد که از سوی یک هیأت مورد داوری قرار گرفت. در گزارش تصویری زیر به استثنای سه تصویر، 21 تصویر از 24 عکس برنده را که با موضوع‌های مختلف که یکی از آن ها منتخب در مقطع سنی 11 تا 14 سال و یک عکس هم در مقطع سنی زیر 10 سال است، مشاهده می‌کنید:
قتل‌عام پرندگان نادر برای خوردن + عکس و فیلم
سالانه نزدیک به 2 میلیون پرنده در قبرس کشته می‌شود

قتل‌عام پرندگان نادر برای خوردن + عکس و فیلم

هر روزه صدها و یا شاید هزاران پرنده در قبرس در تورهایی که در ایران نیز از آن ها برای گرفتن پرندگان مهاجر استفاده می‌شود، گیر می‌افتند. به تازگی چندین ویدئو از این شیوه شکار پرندگان از قبرس منتشر شده است. ویدئوهایی جدید که نشانی از مشکلی قدیمی در قبرس هستند. سالانه صدها هزار پرنده در قبرس به این شکل کشته می‌شوند. این پرندگان بیش تر برای فروش غیرقانونی به رستوران‌ها شکار می‌شوند
ماسوله‌ای در قلب کویر ایران
گزارش تصویری

ماسوله‌ای در قلب کویر ایران

روستاهای ایران جزء شگفت انگیزترین سکونتگاه‌هایی هستند که در اقلیم‌های متفاوتی شکل گرفته و محل امنی را برای زندگی ایجاد کرده‌اند. یکی از انواع معماری‌هایی که به وفور در ایران وجود دارد و در روستاها نمود پیدا کرده، معماری پلکانی است که با شنیدن نامش همه به یاد روستای ماسوله در گیلان می‌افتند؛ روستایی که خانه‌هایش بر دوش یکدیگر سوار شده و جلوه‌ای متفاوت را به آن بخشیده‌اند.
خسارات سیل در روستای «بیرق»
گزارش تصویری

خسارات سیل در روستای «بیرق»

در پی جاری شدن سیل روز گذشته و امروزشنبه در آذربایجان شرقی روستاهای استان دچار خسارت شدند.تصاویر خسارت سیل به روستای بیرق را نشان می دهد. بیرق یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان میدان‌چای بخش مرکزی شهرستان تبریز واقع شده است.
بوی مرگ سرمایه‌های سوخته در آتش خشکسالی/ تصاویر

بوی مرگ سرمایه‌های سوخته در آتش خشکسالی/ تصاویر

بوی مرگ به شدت در اطراف دریاچه تورکانا (چهارمین دریاچه بزرگ شرق آفریقا) به همراه منظره لاشه‌های خشک شده حیوانات، خاک ترک خورده و قایق‌های به گل نشسته پیچیده و حس غریبی را به بیننده القا می‌کند. تمام پس‌انداز جوامع عشایری که در آنجا زندگی می‌کنند، همین حیواناتی است که اکنون لاشه بسیاری از آن ها روی خاک افتاده است. عشایر، سرمایه‌های اصلی خود را از دست داده‌اند و روستاییان کنیای شمالی، برای جلوگیری از شیوع بیماری، مقدار بسیار زیادی از لاشه دام‌های خود را آتش زدند. دام‌هایی که به‌دلیل شدت خشکسالی که در پنج سال گذشته بی‌سابقه است، تلف شده‌اند. در گزارش تصویری زیر گزیده ای از تصاویر تکان دهنده این فاجعه در کنیا را که خبرگزاری "رویترز" منتشر کرده است، می بینید:
انتخاب پادشاه بُزها در چین
گزارش تصویری

انتخاب پادشاه بُزها در چین

هرساله در شهر نانتونگ چین مسابقه‌ای با عنوان «انتخاب پادشاه بزها» برگزار می شود که در آن، بزها به نبرد یک دیگر می روند. در پایان بُزی که بیشترین نبردهارا پیروز شده باشد به مقام پادشاه بزهای چین می رسد.
دیدار نوروزی بزرگان صنعت غذا در اتاق تهران/ تصاویر

دیدار نوروزی بزرگان صنعت غذا در اتاق تهران/ تصاویر

کانون انجمن های صنایع غذایی ایران، امروز دوشنبه 21 فروردین به رسم هر سال، مراسم دیدار نوروزی فعالان صنعت غذا را با حضور جمعی از هیات مدیره اتحادیه های صنایع غذایی، کارآفرینان و بزرگان این صنعت، در طبقه دوم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار کرد. دیداری که در آن بیش از 100 تن از مدیران ارشد این صنعت در حوزه های مختلف، ضمن تازه کردن دیدارها در یک محفل اقتصادی، شعار سال "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" را فرصت مغتنمی برشمردند برای توسعه صنایع غذایی که تکمیل کننده اصلی زنجیره بخش کشاورزی برای افزایش ارزش افزوده تولیدات جامعه کشاورزی و رساندن آن به سفره مصرف کنندگان است. در گزارش تصویری زیر گزیده ای از تصاویر این دیدار منتشر شده است:
دانستنی‌های جالب درباره برخی میوه‌ها
از مهندسی هندوانه تا هویج بنفش ...

دانستنی‌های جالب درباره برخی میوه‌ها

میوه موز قبل از دهه 50 میلادی با موزهایی که امروز می‌شناسیم متفاوت بود. موزها بزرگ‌تر و لذیذتر بودند و در اصطلاح علمی به آنها Gros Michel می‌گفتند. آنها دچار یک بیماری بسیار خطرناک به نام (پاناما) شدند که منجر به از بین رفتن گروس میشل‌ها شد. موزهایی که امروز در بازار وجود دارد از نوع کاوندیش Cavendish در برابر بیماری پاناما مقاوم هستند. با این حال، دانشمندان هنوز نگران هستند که مبادا بیماری پاناما این دسته از موزها را هم از بین ببرد و به تعبیری دیگر موزها برای همیشه از زندگی انسان‌ها محو شوند.