کشت کاهو بدون خاک در دانشگاه

جمعی از محققان دانشگاه شهرکرد طی یک کار تحقیقاتی شش ماهه موفق به کشت کاهو در محیط بدون خاک شدند.

بودجه شهرک‌های کشاورزی وطرح گندم در کمیسیون کشاورزی تصویب شد

کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز ضمن بررسی لایحه بودجه 93 در بخش کشاورزی بودجه مربوط به شهرک‌های کشاورزی و طرح محوری گندم را تصویب کرد.

یک استادتمام کشاورزی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد شد

رئیس جدید دانشگاه فردوسی مشهد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران از پویایی، شکوفایی و شادابی در دانشگاه، اجرای اسناد بالادستی آموزش عالی کشور، جذب دانشجو از کشورهای همسایه و جهان و تحقیق برای افزایش بهره‌وری آب در بخش کشاورزی از اولویت‌های کاری خود در ریاست این دانشگاه اعلام کرد.
معاون آب و خاک و صنایع وزارت جهاد کشاورزی:

افزایش سطح آبیاری تحت فشار کشور در لیست انتظار قرار گرفت/ فرصت استفاده از تسهیلات به شرط عقد قرارداد تا 29 اسفند

با وجود آنکه طرح‌های مربوط به آب و خاک در اولویت دریافت تسهیلات قرار گرفته است، افزایش سطح آبیاری تحت فشار در کشور بستگی به اجرای طرح‌هایی دارد که منجر به عقد قرارداد شود.
نایب‌رئیس کمیسیون کشاورزی در گفتگو با ایانا:

دولت یازدهم بدهی 3500 میلیارد تومانی خود به صندوق بیمه کشاورزی را پرداخت کرد

هرچند بودجه بخش کشاورزی نتوانست در مقیاس انتظارات از دولت جدید ارائه شود، اما رویکرد دولت یازدهم در پرداخت بدهی خود به صندوق بیمه محصولات کشاورزی و ساماندهی وضعیت گندم، افق روشنی در اذهان نمایندگان به‌وجود آورده است.

امروز نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی و هواشناسی از بودجه پیشنهادی دفاع می‌کنند

نماینده وزارت جهاد کشاورزی و سازمان هواشناسی امروز به کمیسیون کشاورزی می‌آیند تا از لایحه ارائه‌شده دولت در دستگاه‌های مربوطه دفاع کنند.
عضو هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور خبر داد:

احیای دوباره مراکز خرید تضمینی گندم توسط تعاون روستایی/ برنامه تعاون روستایی برای استفاده از ظرفیت میادین میوه و تره‌بار جهت بازاررسانی محصولات کشاورزی

با اجرایی شدن طرح تمرکز، سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور برای احیای مراکز خرید تضمینی محصول گندم برنامه دارد.

مهرداد غضنفری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان شد

مهندس مهرداد غضنفری، رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان، فردا با حضور برخی از مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و استانی معارفه می‌شود.

سینکی استعفا کرد و رفت

حسن یونس سینکی، معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز استعفای خود را به وزیر صنعت، معدن و تجارت تقدیم کرد.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مرکزی:

ایران می‌تواند همچون هلند، هاب توزیع گل در جهان شود/ احداث دو مجتمع بزرگ گل در محلات و خمین

دولت دو مجتمع بزرگ گلخانه‌ای در شهرستان‌های محلات و خمین برای تولید گل و گیاه احداث کرده است که هزینه زیرساختی آن هشت میلیارد تومان شده است، به‌طوری که برای 904 نفر اشتغال دائم ایجاد می‌شود.
عضو کمیسیون کشاورزی در گفتگو با ایانا:

آمار جدید و شفاف بخش، با راه‌اندازی IT کشاورزی ارائه می‌شود/ تجربه درخشان حجتی در حوزه ساماندهی آمار، باعث خوش‌بینی ماست

نبود آمار شفاف در حوزه کشاورزی به‌صورت سنواتی از مهم‌ترین مشکلات بستری برنامه‌ریزی در حوزه کشاورزی است که در دولت جدید نیز هنوز راه حلی برای آن اتخاذ نشده است.

آغاز بررسی بودجه کشاورزی در کمیسیون تخصصی

بررسی بودجه بخش کشاورزی در سال 93 از هفته جاری در کمیسیون کشاورزی مجلس آغاز می‌شود.