معاون وزیر جهاد کشاورزی شنبه در مجلس حضور می یابد

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:شنبه معاون وزیر جهاد کشاورزی در مجلس حضور یابد و با نمایندگان امضا کننده استیضاح تعداد امضاها را باز شماری کنند.    

حضور معاونان سازمان بازرسی کشور در کمیسیون کشاورزی

کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، این هفته ادامه رسیدگی به طرح جامع منابع طبیعی و آبخیزداری کشور را در دستور کار خود دارد.
نماینده مردم اردبیل در گفتگو با ایانا:

وزیر جهاد کشاورزی مسئولیتی در قبال واردات محصولات کشاورزی ندارد

تمام نمایندگان استان اردبیل از وزیر جهاد کشاورزی حمایت کرده و نظر مثبتی دارند و با رایزنی‌هایی که در حال انجام است، جلوی استیضاح وی گرفته می‌شود.

آغاز برداشت ذرت علوفه‌ای از800 هکتار اراضی پایاب سد ارسباران کلیبر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کلیبر از آغاز برداشت ذرت علوفه‌ای در 800 هکتار از اراضی پایاب سد ارسباران در کشت دوم امسال خبر داد.

توسعه صنعت پرورش شترمرغ در آذرشهر

توسعه صنعت پرورش شترمرغ در شهرستان آذرشهر می‌تواند بخشی از نیازهای پروتئینی جامعه را تأمین کند.

خشکسالی در آمریکا، وزیر جهاد کشاورزی را به ایتالیا کشاند

اجلاس اضطراری فائو در رم باعث شد تا وزیر جهاد کشاورزی ایران درست در هنگامی که به کمیسیون اقتصادی مجلس فراخوانده شد و عده‌ای از نمایندگان نیز طرح استیضاح وی را در دستور کار خود قرار داده‌اند، بی‌توجه به پیامدهای آن ایران را به مقصد ایتالیا ترک کند.

احداث موزه ملی فرش بیجار گروس

شهرستان بیجار با قدمت هفت‌هزار ساله دارای آثار باستانی و تاریخی متعددی است که قلعه تاریخی قمچقای را می‌توان به‌عنوان مهمترین و تاریخی‌ترین منطقه باستانی بیجار گروس نام برد که هرساله تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی از آن بازدید می‌کنند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی تهران خبر داد:

پرداخت 122 میلیارد تومان تسهیلات طرح توسعه بخش کشاورزی

122 میلیارد تومان نیاز تسهیلاتی طرح توسعه بخش کشاورزی استان تهران از طریق بانک کشاورزی در اختیار بهره‌برداران این بخش قرار می‌گیرد.
مدیرکل امور عشایر استان گیلان خبر داد:

تعاونی‌های تولیدی زنان عشایری گامی بلند در احیاء و ساماندهی صنایع دستی عشایر

ساماندهی، حمایت و خدمات‌رسانی به جامعه عشایری در عرصه صنایع دستی در کنار هویت‌مند کردن زنان به رشد اقتصاد خانواده‌های عشایری کمک می‌کند.
در گفتگو با مدیرکل امور عشایر استان بوشهر مطرح شد؛

تأسیس هنرستان‌های شبانه‌روزی کشاورزی، ضرورت امروز جامعه عشایری

تشکیل هنرستان‌های شبانه‌روزی کشاورزی ضمن ارتقاء شاخص‌های توسعه در جامعه عشایری کوچنده، باعث تنوع‌بخشی به اقتصاد عشایر می‌شود.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

استیضاح وزیر، ضربه جبران‌ناپذیر به بخش کشاورزی است

موارد 36 گانه‌ای که برای استیضاح وزیر جهاد کشاورزی مطرح شده است مواردی است که به‌طور مستقیم وزیر در اجرای آنها اختیار نداشته زیرا وزیر نیز عضوی از کابینه دولت است و باید از هر فردی به اندازه اختیاراتش انتظار داشت نه فراتر از آن.

صادرات هلو، شلیل و آلو به کشورهای ترکیه، عراق و آسیای میانه

آذربایجان غربی با تولید یک میلیون و 500 هزار تن محصولات باغی، بخش قابل توجهی از این محصولات را به خارج از کشور صادر می‌کند.

استیضاح وزیر جهاد کشاورزی به نتیجه نمی‌رسد/ لزوم حل مشکلات با تعامل و صحبت

اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس معتقدند بحران به‌وجودآمده در بخش اقتصادی ناشی از سیاست‌گذاری‌های کلان و تصمیم‌گیری‌ها در سایر بخش‌های دولت نظیر وزارت اقتصاد و دارایی، صنعت، معدن و تجارت است و بخش کشاورزی عامل ایجاد چنین شرایطی نیست.