میزان بهره‌وري آب در ايران

بانك جهاني آماري از ميزان بهره‌وري آب در كشورهاي مختلف منتشر كرده است. كشور فرانسه بالاترين ميزان بهره‌وري آب را در اختيار دارد. متوسط بهره‌وري آب در فرانسه معادل ١/٧١ دلار به ازاي هر مترمكعب بوده است،  

صرفه جویی 39 میلیون متر مکعب آب کشاورزی در آذرماه امسال

از ابتدای سال 94 تا آذرماه امسال 56 هزار و 372 هکتار از اراضی کشاورزی به سیستم های آبیاری تحت فشار مجهز شده اند.

جبران کمبود آب استان گلستان با اصلاح شیوه آبیاری و کشت

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: اصلاح شیوه آبیاری و الگوی مصرف آب در بخش کشاورزی و اصلاح الگوی کشت متناسب با استان گلستان، می‌تواند  بخشی از کمبود آب این استان را جبران کند.

اعلام آمادگی اسپانیا برای کمک به ایران در مدیریت بحران آب

مدیر کل بین الملل مؤسسه تجارت خارجی اسپانیا با معاون بین الملل اتاق بازرگانی ایران در محل اتاق ایران دیدار کرد و راه کارهای گسترش همکاری های اقتصادی بین دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.

بزرگداشت روز ملی آب/ اولین مسابقه سراسری عکس آب

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با همکاری کمیسیون ملی یونسکو به منظور بزرگداشت روز ملی آب، مسابقه سراسری عکس با موضوع " بحران آب " را در تاریخ 12 اسفندماه 94 برگزار می کند.

نماینده فائو در ایران: پروژه های آب در ایران از ابتدای ژانویه کلید خورد/ برای توسعه روستایی راهکارهای تازه باید اندیشید

نماینده مستقر فائو درایران گفت: پروژهای مشترک "کانون ابتکار منطقه ای کمبود آب" فائو، از ابتدای سال میلادی جاری در ایران آغاز شد.

گزارش جدید از وضعیت بارش‌ها در کشور / حجم بارش ها به 119 میلیمتر رسید

حجم بارش های کشور با وقوع 41 میلیمتر بارش در حوضه آبریز خلیج فارس در هفته گذشته به 119 میلیمتر رسید و میزان همسنجی بارش ها ،نشانه افزایش داشت.  
میزگرد آبخیزداری و نقش آن در مدیریت بحران آب برگزار شد؛

جای خالی نگاه کلان مدیریتی در بحران آب/ دفاع از دیپلماسی آب

آب و چالش های فراوان آن پدیده­ای است که تقریبا همه مردم، به فراخور حال با آن آشنایی دارند. "بحران جهانی آب و تغییر اقلیم خشک و نیمه خشک ایران" یا "مشکلات مدیریتی"؟ کدام یک باعث ایجاد مشکلات آب و آبخیزداری در کشور ما شده است؟

تخصیص 500 میلیارد تومان به آبرسانی روستایی

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: در یک ماه گذشته با تصویب هیات دولت حدود 500 میلیارد تومان از اعتبارات صندوق توسعه ملی به منظور تامین آب مجتمع های روستایی اختصاص یافت تا از طریق بانک کشاورزی به عنوان بانک عامل پرداخت شود.

مصرف سالانه 60 میلیون متر مکعب آب برای فولاد مبارکه

در شرایطی که تیر پیکان خشکسالی ایرانیان را هدف قرار داده، همچنان این آب اندک و با ارزش، صرف تولیدات کشاورزی و صنعتی آب بر و بعضا کم ضروری می‌شود.

هشدارهای هواشناسی کشاورزی به کشاورزان سراسر کشور تا پایان هفته جاری

سازمان هواشناسی کشاورزی ایران با توجه به شرایط اقلیمی هفته جاری توصیه‌های هواشناسی کشاورزی را برای مقطع زمانی تاریخ 14  تا 19 دی ماه سال 1394 خورشیدی به شرح ذیل اعلام کرد.

مدیرکل پیش‌بینی آب و هوای کشور: زمستان ملایمی خواهیم داشت

هیچ سازمان جهانی، پیش‌بینی قطعی درباره آب و هوای ایران و سرمای سخت نکرده و معتقدیم همچنان ایران با زمستان ملایمی روبه‌رو خواهد بود.
در واکنش به اعلام مصرف کم کود در کشور؛

بازرگان: مخالفان را به مناظره دعوت می‌کنم/ ادعای خود را با مستندات ثابت می‌نمایم

با توجه به سطح زیر کشت محصولات کشاورزی، میزان تولید و نیاز خاکی مقدار کود مصرفی کشور کم است و تمامی مخالفان این ادعا را به مناظره دعوت می‌کنم.
با افزایش فراوانی سال‌های خشکسالی؛

افزایش دوبرابری عملکرد حبوبات با تغییر کشت بهاره به پاییزه

تحقیق منابع آب از یک‌سو و عدم رعایت اصول کشاورزی حفاظتی از سوی دیگر با کاهش ماده آلی در خاک، افت حاصلخیزی خاک و افزایش روند فرسایش همراه بوده که در نهایت پایداری تولید در اراضی دیم را با خطر روبه‌رو کرده است.
رئیس مؤسسه تحقیقات خاک و آب کشور خبر داد:

ثبت مواد کودی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، بدون هیچ استثنایی

برای ثبت مواد کودی هیچ استثنایی برای اشخاص حقیقی و حقوقی قائل نیستیم و هیچ تماسی مبنی بر کوتاه آمدن برای شرکت خاصی نیز نداشته‌ایم و تمامی تولیدکنندگان و واردکنندگان از هر جا، حتی از درون وزارت جهاد کشاورزی، باید مسیر طبیعی ثبت را بگذرانند.