استفاده نابجا از «بحران آب» به جای «مشکل آب»
گزارش یک نشست با عنوان «خرافات آب»

استفاده نابجا از «بحران آب» به جای «مشکل آب»

دانشگاه شریف میزبان سمیناری با عنوان «خرافات آب» بود که سخنران اصلی آن دکتر کاوه مدنی از متخصصان جوان و سرشناس مدیریت منابع آب در دنیا بود. مدنی دکترای خود را در رشته مدیریت آب و محیط‌ زیست از دانشگاه دیویس آمریکا گرفته و چندی‌پیش جایزه دانشمند جوان علوم زمین در سال ٢٠١٥ را گرفت. او هم‌اکنون استاد مدیریت محیط ‌زیست در دانشگاه امپریال‌کالج لندن است. محور سخنان مدنی در این سمینار به باورهای غلطی که در سیستم مدیریت منابع آب کشور وجود دارد و بین مردم نیز رسوخ کرده است، اختصاص داشت.
جای خالی نگاه کلان مدیریتی در بحران آب/ دفاع از دیپلماسی آب
میزگرد آبخیزداری و نقش آن در مدیریت بحران آب برگزار شد؛

جای خالی نگاه کلان مدیریتی در بحران آب/ دفاع از دیپلماسی آب

آب و چالش های فراوان آن پدیده­ای است که تقریبا همه مردم، به فراخور حال با آن آشنایی دارند. "بحران جهانی آب و تغییر اقلیم خشک و نیمه خشک ایران" یا "مشکلات مدیریتی"؟ کدام یک باعث ایجاد مشکلات آب و آبخیزداری در کشور ما شده است؟
نماینده فائو در ایران: پروژه های آب در ایران از ابتدای ژانویه کلید خورد

نماینده فائو در ایران: پروژه های آب در ایران از ابتدای ژانویه کلید خورد

نماینده مستقر فائو درایران گفت: پروژهای مشترک "کانون ابتکار منطقه ای کمبود آب" فائو، از ابتدای سال میلادی جاری در ایران آغاز شد.
بزرگداشت روز ملی آب/ اولین مسابقه سراسری عکس آب

بزرگداشت روز ملی آب/ اولین مسابقه سراسری عکس آب

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با همکاری کمیسیون ملی یونسکو به منظور بزرگداشت روز ملی آب، مسابقه سراسری عکس با موضوع " بحران آب " را در تاریخ 12 اسفندماه 94 برگزار می کند.
اعلام آمادگی اسپانیا برای کمک به ایران در مدیریت بحران آب

اعلام آمادگی اسپانیا برای کمک به ایران در مدیریت بحران آب

مدیر کل بین الملل مؤسسه تجارت خارجی اسپانیا با معاون بین الملل اتاق بازرگانی ایران در محل اتاق ایران دیدار کرد و راه کارهای گسترش همکاری های اقتصادی بین دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.
صرفه‌جویی 6.6 میلیارد مترمکعبی آب با روش‌های نوین آبیاری/ مخالفت قاطع جهاد کشاورزی با نصب کنتورهای الکتریکی
جزييات لايحه برنامه ششم توسعه / برنامه‌ريزي براي كاهش مصرف آب
قيمت آب و حامل‌هاي انرژي تا سال ١٣٩٩ واقعي مي‌شود

جزييات لايحه برنامه ششم توسعه / برنامه‌ريزي براي كاهش مصرف آب

پوشش بيمه سلامت براي تمام آحاد جامعه اجرايي است و برخورداري از يارانه دولت جهت حق سرانه بيمه از طريق وسع ارزيابي و بر اساس آيين نامه مصوب هيات وزيران پرداخت مي‌شود.
مساله آب، يك چالش جهاني است
گزارش كارگاه تبادل دانش در حوزه مديريت منابع آب ايران و انگليس

مساله آب، يك چالش جهاني است

 برانگيختن گفت‌وگوهاي علمي تحقيقاتي راه بسيار مهم براي تبادل دانش و ايجاد يك سطح بالاتري از اعتماد بين ايران و انگليس است. مشاركت و همكاري آموزشي يك راه قدرتمند براي ساختن يك دانش و درك عميق‌تر و دوستانه‌تر از فرهنگ‌ها و ملل مختلف است.
در ستايش گفت‌و‌گو درباره تراژدي آب
آنچه بر سر آب و منابع آن در ایران آمده

در ستايش گفت‌و‌گو درباره تراژدي آب

آنچه بر سر آب و منابع آن در ایران آمده، با روایت‌های مختلفی بیان شده است. گاهی مقالات مطبوعاتی و گاهی برنامه‌های تلویزیونی و مختصری و نیز فیلم‌های مستند در بیان این روایت نقش داشته‌اند؛ روایتی غم‌بار از سرنوشت حیاتی‌ترین مایع روی زمین. 
هیئت وزیران تصویب کرد:

اختصاص 800 میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت خشکسالی در مناطق عشایری

با تصویب هیئت وزیران، مبلغ هشتصد میلیارد ریال بابت جبران خسارات وارده به عشایر ناشی از خشکسالی و پیشگیری از حوادث غیرمترقبه اختصاص یافت.

کمک بلاعوض ۱۲۸ میلیون دلاری بانک جهانی به بخش کشاورزی و انرژی افغانستان

وزارت مالیه( دارایی) افغانستان اعلام کرد که بانک جهانی ۱۲۸ میلیون دلار (کمک بالاعوض و جدید) را به بخش کشاورزی و انرژی برق افغانستان کمک کرده است.

افزایش 85 درصدی راندمان آبیاری در بخش کشاورزی هرمزگان طی دو سال اخیر

طی دو سال اخیر، 8 هزار و 100 هکتار از اراضی کشاورزی هرمزگان به سیستم‌های آبیاری نوین مجهز شده است که این امر باعث صرفه‌جویی 86.58 میلیون متر مکعب آب و افزایش 85 درصدی راندمان آب در بخش کشاورزی شده است.

کاهش 20 درصدی مصرف آب در مزارع نیشکر با اعمال مدیریت زمان آبیاری

نتایج پژوهشی جدید نشان می دهد که با اعمال برخی گزینه های ساده مدیریتی، امکان کاهش 20 درصد مصرف آب آبیاری در مزارع نیشکر وجود دارد.

میزان بهره‌وري آب در ايران

بانك جهاني آماري از ميزان بهره‌وري آب در كشورهاي مختلف منتشر كرده است. كشور فرانسه بالاترين ميزان بهره‌وري آب را در اختيار دارد. متوسط بهره‌وري آب در فرانسه معادل ١/٧١ دلار به ازاي هر مترمكعب بوده است،  

صرفه جویی 39 میلیون متر مکعب آب کشاورزی در آذرماه امسال

از ابتدای سال 94 تا آذرماه امسال 56 هزار و 372 هکتار از اراضی کشاورزی به سیستم های آبیاری تحت فشار مجهز شده اند.