هشدارهای هواشناسی کشاورزی به کشاورزان سراسر کشور تا پایان هفته جاری

سازمان هواشناسی کشاورزی ایران با توجه به شرایط اقلیمی هفته جاری توصیه‌های هواشناسی کشاورزی را برای مقطع زمانی تاریخ 30 آذر ماه تا 4 دی ماه سال 1394 خورشیدی به شرح ذیل اعلام کرد.
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با ایانا:

مناقصه‌های بزرگ پروژه‌های آبیاری نوین در راه است/ خسارت خاک برابر درآمد نفتی کشور است

در برنامه ششم توسعه، سالانه 500 هزار هکتار از اراضی به سیستم‌های نوین آبیاری تحت فشار تجهیز می‌شود.
بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی از پروژه‌های شاخص سامانه‌های نوین آبیاری شهرستان ری در استان تهران:

20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران به سامانه‌های آبیاری میکرو مجهز می‌شود

با مصوبات ریاست جمهوری مقرر شد تا پایان سال 95 خورشیدی به میزان 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران، تحت پوشش سامانه‌های نوین آبیاری میکرو قرار گیرد.

افتتاح هشتمین نمایشگاه ملی تخصصی تکنولوژی زیرساخت‌های کشاورزی

هشتمین نمایشگاه ملی تخصصی تکنولوژی زیرساخت‌های کشاورزی با هدف توسعه سامانه‌های نوین آبیاری و ایجاد رقابت بین تولیدکنندگان و واردکنندگان تجهیزات این بخش صبح امروز با حضور عباس کشاورز، معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی و مسئولان استانداری البرز افتتاح شد.

ذخیره‌سازی 3.5 میلیون مترمکعب آب با خاموشی 98 حلقه چاه در بافت کرمان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بافت از خاموشی 98 حلقه چاه به مدت 45 روز در منطقه دشتاب شهرستان بافت کرمان برای ذخیره‌سازی آب‌ خبر داد.

هشدارهای هواشناسی کشاورزی به کشاورزان سراسر کشور تا پایان هفته جاری

سازمان هواشناسی کشاورزی ایران با توجه به شرایط اقلیمی هفته جاری توصیه‌های هواشناسی کشاورزی را برای مقطع زمانی تاریخ 23 تا 27 آذرماه سال 1394 خورشیدی به شرح ذیل اعلام کرد.

هشتمین نمایشگاه تکنولوژی زیرساخت‌های کشاورزی، رهیافتی برای مقابله با بحران کمبود آب است

دبیر ستاد اجرایی هشتمین "نمایشگاه تکنولوژی زیرساخت‌های کشاورزی"، به جزئیات تازه فراهم شدن تمهیدات لازم برای برگزاری این نمایشگاه در پایتخت کشاورزی ایران که قرار است از 24 تا 27 آذرماه جاری در کرج برگزار شود، اشاره کرد.

توصیه های هواشناسی کشاورزی به کشاورزان سراسر کشور در روزی برفی + تفکیک حوزه ها

سازمان هواشناسی کشاورزی ایران با توجه به شرایط اقلیمی هفته جاری توصیه‌های هواشناسی کشاورزی را برای مقطع زمانی تاریخ شانزدهم تا بیستم آذرماه سال 1394 خورشیدی به شرح ذیل اعلام کرد.

هشدار فائو نسبت به تخریب 33 درصدی اراضی جهان

تازه ترین گزارش سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) به مناسبت روز جهانی خاک، نشان می دهد که 33 درصد از اراضی جهان به طور متوسط تا شدید دچار تخریب شده است و هر ساله به دلیل فرسایش خاک 7.6 میلیون تن از میزان تولیدات بین المللی غلات کاسته می شود.

پروژه‌های خاک کشاورزی در برنامه ششم توسعه اعلام شد

مدیرکل دفتر امور آب و خاک معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی پروژه‌های برنامه خاک کشاورزی در برنامه ششم توسعه و طرح جامع 10 ساله خاک کشور را اعلام کرد.
رئیس مؤسسه تحقیقات خاک و آب خبر داد:

گرامیداشت خاک در ایران در واپسین روزهای سال جهانی خاک/ رونمایی از پورتال بانک اطلاعات منابع خاک کشور

آیین گرامیداشت روز جهانی خاک در ایران در واپسین روزهای سال جهانی خاک در دوم دی‌ماه 1394 با همکاری مؤسسه تحقیقات خاک و آب کشور و سازمان حفظ محیط زیست برگزار می‌شود.

هشدار به کشاورزان آذربایجان شرقی با افت 15 درجه‌ای دما

جوی ناپایداری که از پنج‌شنبه آغاز شده تا فردا یک‌شنبه ادامه خواهد داشت که شامل افزایش ابر، وزش باد در برخی نواحی بارش باران و برف و گاهی غبار یا مه است.

اعلام برنامه زمان بندی دهمین آزمون طراحی و اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار

برنامه زمان بندی دهمین آزمون طراحی و اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار اعلام شد.

کاهش 50 درصدی هدررفت آب در فضای سبز با سیستم آبیاری هوشمند

به‌تازگی شرکت Ewater به یک راه‌حل اتوماتیک دست پیدا کرده است و آن استفاده از آب‌فشان‌های هوشمند است که تنها زمانی به چمن‌ها آب داده می‌شود که تشنه هستند.

دفاع از پرونده قنات ایرانی در اجلاس پاریس

محمد حسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی سازمان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سید محمد بهشتی، رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برای شرکت در جلسه دفاع از پرونده قنات ایرانی راهی پاریس شدند.