افتتاح هشتمین نمایشگاه ملی تخصصی تکنولوژی زیرساخت‌های کشاورزی

هشتمین نمایشگاه ملی تخصصی تکنولوژی زیرساخت‌های کشاورزی با هدف توسعه سامانه‌های نوین آبیاری و ایجاد رقابت بین تولیدکنندگان و واردکنندگان تجهیزات این بخش صبح امروز با حضور عباس کشاورز، معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی و مسئولان استانداری البرز افتتاح شد.

ذخیره‌سازی 3.5 میلیون مترمکعب آب با خاموشی 98 حلقه چاه در بافت کرمان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بافت از خاموشی 98 حلقه چاه به مدت 45 روز در منطقه دشتاب شهرستان بافت کرمان برای ذخیره‌سازی آب‌ خبر داد.

هشدارهای هواشناسی کشاورزی به کشاورزان سراسر کشور تا پایان هفته جاری

سازمان هواشناسی کشاورزی ایران با توجه به شرایط اقلیمی هفته جاری توصیه‌های هواشناسی کشاورزی را برای مقطع زمانی تاریخ 23 تا 27 آذرماه سال 1394 خورشیدی به شرح ذیل اعلام کرد.

هشتمین نمایشگاه تکنولوژی زیرساخت‌های کشاورزی، رهیافتی برای مقابله با بحران کمبود آب است

دبیر ستاد اجرایی هشتمین "نمایشگاه تکنولوژی زیرساخت‌های کشاورزی"، به جزئیات تازه فراهم شدن تمهیدات لازم برای برگزاری این نمایشگاه در پایتخت کشاورزی ایران که قرار است از 24 تا 27 آذرماه جاری در کرج برگزار شود، اشاره کرد.

توصیه های هواشناسی کشاورزی به کشاورزان سراسر کشور در روزی برفی + تفکیک حوزه ها

سازمان هواشناسی کشاورزی ایران با توجه به شرایط اقلیمی هفته جاری توصیه‌های هواشناسی کشاورزی را برای مقطع زمانی تاریخ شانزدهم تا بیستم آذرماه سال 1394 خورشیدی به شرح ذیل اعلام کرد.

هشدار فائو نسبت به تخریب 33 درصدی اراضی جهان

تازه ترین گزارش سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) به مناسبت روز جهانی خاک، نشان می دهد که 33 درصد از اراضی جهان به طور متوسط تا شدید دچار تخریب شده است و هر ساله به دلیل فرسایش خاک 7.6 میلیون تن از میزان تولیدات بین المللی غلات کاسته می شود.

پروژه‌های خاک کشاورزی در برنامه ششم توسعه اعلام شد

مدیرکل دفتر امور آب و خاک معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی پروژه‌های برنامه خاک کشاورزی در برنامه ششم توسعه و طرح جامع 10 ساله خاک کشور را اعلام کرد.
رئیس مؤسسه تحقیقات خاک و آب خبر داد:

گرامیداشت خاک در ایران در واپسین روزهای سال جهانی خاک/ رونمایی از پورتال بانک اطلاعات منابع خاک کشور

آیین گرامیداشت روز جهانی خاک در ایران در واپسین روزهای سال جهانی خاک در دوم دی‌ماه 1394 با همکاری مؤسسه تحقیقات خاک و آب کشور و سازمان حفظ محیط زیست برگزار می‌شود.

هشدار به کشاورزان آذربایجان شرقی با افت 15 درجه‌ای دما

جوی ناپایداری که از پنج‌شنبه آغاز شده تا فردا یک‌شنبه ادامه خواهد داشت که شامل افزایش ابر، وزش باد در برخی نواحی بارش باران و برف و گاهی غبار یا مه است.

اعلام برنامه زمان بندی دهمین آزمون طراحی و اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار

برنامه زمان بندی دهمین آزمون طراحی و اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار اعلام شد.

کاهش 50 درصدی هدررفت آب در فضای سبز با سیستم آبیاری هوشمند

به‌تازگی شرکت Ewater به یک راه‌حل اتوماتیک دست پیدا کرده است و آن استفاده از آب‌فشان‌های هوشمند است که تنها زمانی به چمن‌ها آب داده می‌شود که تشنه هستند.

دفاع از پرونده قنات ایرانی در اجلاس پاریس

محمد حسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی سازمان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سید محمد بهشتی، رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برای شرکت در جلسه دفاع از پرونده قنات ایرانی راهی پاریس شدند.

رودخانه‌هایی که از بین رفتند، روستاهایی که تخلیه شدند.../ گزارشی از سدهای پرحاشیه کشور

شادی خوشکار| مسابقه شده است. مسابقه ساختن بزرگترین سدهای خاکی، بزرگترین سدهای بتنی. در کشور بی‌آبی که سفره‌های زیرزمینی‌اش از بین رفته‌اند، کشوری که تبخیر بالای آن آب‌های رو زمینی را می‌خشکاند و ٢٤ استان آن با مشکل کم‌آبی مواجه است. مسابقه است برای دولتمردان و بین استان‌ها که کار کدام‌شان کارستان‌تر است و حتی با خشک‌شدن دریاچه ارومیه و کم‌آب شدن کارون بزرگ نیز دست از سدسازی برنداشته‌اند. مسابقه‌ای که جنگل‌ها را ویران می‌کند، گونه‌های نادر جانوری و گیاهی را از بین می‌برد، چشمه‌ها و رودها را می‌خشکاند، خانه‌های مردم را زیر آب می‌برد و آنها را آواره روستاهای دیگر یا حاشیه‌نشین شهرها می‌کند. حالا دیگر تنها محیط‌زیست مطرح نیست، سدها امنیت اجتماعی و اقتصادی مردم را تهدید می‌کنند، زمین‌هایشان را می‌گیرند و منابع درآمدی‌شان بر آب می‌رود. شهروند در این گزارش به تعدادی از سدهای پرحاشیه و معضلاتی که ایجاد کرده‌اند، پرداخته است .  

چرای مازاد دام ها، مشکل اصلی مرتفع ترین حوزه آبخیز کشور اعلام شد

دام مازاد بر ظرفیت چرا، مشکل اصلی مدیریت مراتع حوزه سد لار است.

نمایشگاه تکنولوژی زیرساخت‌های کشاورزی با محوریت آبیاری برگزار می‌شود

هشتمين نمايشگاه ملي تخصصي تكنولوژي زير ساخت هاي كشاورزي 24 تا 27 آذر ماه در كرج برگزار می شود.