کد خبر: ۳۹۲۰۵
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵- ۱۵:۲۷
وزیر دارایی هند:
وزیر دارایی هند گفت: "افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی از طریق استفاده از آخرین فناوری و ارقام پربازده می‌تواند به دو برابر شدن درآمد کشاورزان تا سال 2022 بینجامد."


وزیر دارایی هند گفت: "افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی از طریق استفاده از آخرین فناوری و ارقام پربازده می‌تواند به دو برابر شدن درآمد کشاورزان تا سال 2022 بینجامد."

به گزارش ایانا از وب‌سایت businesstoday، وزیر دارایی هند در ابتدای نشست مشورتی بودجه با نمایندگان گروه‌های کشاورزی گفت و گو کرد.

به گفته آرون جایتلی "Arun Jaitley"، وزیر دارایی هند، یک ساختار انگیزشی در بخش کشاورزی، همراه با تمرکز بر کاهش ضایعات و بهبود بازاریابی محصولات کشاورزی مورد نیاز است.

وی همچنین بر ارقام و بذرهای مقاوم و پربازده، استفاده کارآمد از آب برای آبیاری، بهره بردن از آخرین دستاوردهای در حوزه IT برای افزایش انعطاف پذیری تاکید کرد.

وزیر افزود: "به منظور افزایش سود دآوری کشاورزان، لازم است که کشاورزان از اطلاعات بازار به موقع آگاه شوند. او همچنین بر توسعه برنامه های کاربردی مبتنی بر کامپیوتر و گوشی همراه برای ارتباط میان مصرف کنندگان و کشاورزان تاکید کرد."

این مقام مسئول گفت: "باید بر کاهش ضایعات و افزایش درآمد کشاورزان و همچنین بهبود بازاریابی محصولات کشاورزی تمرکز شود."

در این نشست، بسیاری از پیشنهادها از سوی نمایندگان گروه های مختلف کشاورزی دریافت شد. یکی از پیشنهادات این بود؛ "ارائه منابع مالی کافی برای بانک های تعاونی منطقه که در آن بسیاری از کشاورزان حساب بانکی دارند."

گروه های کشاورزی همچنین به دنبال تخصیص بیشتر بودجه برای کشاورزی و طرح های جدید برای بدهی های کشاورزان بودند. همچنین از دیگر پیشنهادها دادن جوایز برای نوآوری ها در بخش کشاورزی و ارائه زنجیره سرد " cold chai" برای باغداری و سبزیجات بود./

ترجمه: فرحناز سپهری

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار