کد خبر: ۴۲۸۲۳
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۶- ۰۸:۰۹
استفاده از ماهواره و سنجش از راه دور برای کشاورزی در هند
"دامنه های نامحدود برای توسعه در بخش کشاورزی با استفاده از فناوری های ماهواره ای و سنجش از راه دور وجود دارد."

"دامنه های نامحدود برای توسعه در بخش کشاورزی با استفاده از فناوری های ماهواره ای و سنجش از راه دور وجود دارد."

به گزارش ایانا از وب سایت economictimes، وزیر کشاورزی هند، رادا موهان سینگ، با اعلام مطلب بالا افزود: " به زودی ما شاهد این خواهیم بود که از فناوری ماهواره ای برای نقشه برداری از منابع زمین، مدیریت آفت کش ها، نقشه برداری سلامت خاک، برآورد عملکرد محصول و همچنین ارزیابی بلایای طبیعی استفاده شود. از طریق فن آوری فضایی ما قادر به افزایش 100 درصدی تولید گندم خواهیم بود."

وزیر به تازگی ، در حاشیه مراسم برچسب گذاری زیرساخت های جغرافیایی کشاورزی که تحت برنامه Rashtriya Krishi Vikas Yojana (1) و مرکز ملی سنجش از راه دور برگزار شد، در این باره صحبت کرد.

وزیر کشاورزی گفت: " به زودی کشاورزان قادر خواهند یود تا از اینترنت و تلفن همراه برای به دست آوردن اطلاعات کشاورزی استفاده کنند. این اطلاعات شامل وضعیت حاصلخیزی خاک، مقدار لازم کود و برآورد میزان محصول است. علاوه بر این، کشاورزان می توانند از مکان های کرایه ماشن آلات کشاورزی، سردخانه ها، بازارهای کشاورزی و گونه های جانوری، آگاه شوند."

وزیر کشاورزی گفت: " تدوین و فرموله کردن فهرست آثار ملی از دارایی و بخش بندی آن ها به منظور کاهش شکاف بین عرضه و تقاضا از مسایل مهم است." 

وی افزود: " از طریق استفاده از تکنولوژی فضایی دولت قادر به نظارت و تدوین طرح ها برای توسعه بخش کشاورزی خواهد بود."

گفتنی است هند سرمایه قابل توجهی در بخش شناسایی زیرساخت های کشاورزی، باغبانی، دام، شیلات و بخش های لبنی ،آزمایشگاه های تست خاک، مزارع کشت، مراکز جمع آوری شیر و سردخانه ها در زمینه برچسب گذاری جغرافیایی اختصاص داده است.

ترجمه: فرحناز سپهری

پی نوشت:

1- طرح دولت در ارتباط با افزایش سرمایه گذاری عمومی در کشاورزی است که با استفاد ه از اطلاعاتی همچون اطلاعات شرایط محلی، شرایط جغرافیایی / آب و هوایی، منابع طبیعی / تکنولوژی در دسترس و الگوهای کشت می تواند به افزایش بهره وری کشاورزی و به حداکثر رساندن بازده کشاورزان در بخش کشاورزی کمک کند.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار