کد خبر: ۴۲۸۶۶
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۶- ۱۴:۴۸
با کسب مجوزهای محیط زیستی
مزرعه‌ای در استان سریا (Soria) اسپانیا با ظرفیت 20 هزار گاو شیری ساخته می‌شود، اگر این کار به سرانجام برسد، به‌عنوان بزرگ‌ترین مزرعه لبنی در اروپا شناخته خواهد شد.

مزرعه‌ای در استان سریا (Soria) اسپانیا با ظرفیت 20 هزار گاو شیری ساخته می‌شود، اگر این کار به سرانجام برسد، به‌عنوان بزرگ‌ترین مزرعه لبنی در اروپا شناخته خواهد شد.

به گزارش ایانا از وب سایت agriland ، قراراست این مزرعه در روستای نبیرکاس(Noviercas )، که دارای جمعیت 166 نفری است ، ساخته شود.

همچنین با توجه به گزارش های محلی، قرار است بین 250 و 300 کارگر در این مزرعه به کار گرفته شود.

این پروژه توسط Valle de Odieta("Odieta Valley”) وبا سرمایه گذاری 95میلیون یورویی انجام می شود.

مساحت مزرعه سه هزار هکتار است که 150 هکتار آن برای محل نگهداری و امکانات مربوط به دام مورد استفاده قرار می گیرد.


اما این حرکت با واکنش های متفاوتی رو به رو بوده است، یک انجمن کشاورزی محلی به نام
UPA-COAG گفت: "این عمل به سایر کشاورزان در منطقه ضربه می زند."

این در حالی است که UPA-COAG با ادعای این که ساخت این مزرعه به 726 شغل و 432 مزرعه خانوادگی منطقه، ضربه وارد می کند، خواستار توقف ساخت مزرعه لبنی شده است.

همچنین گروه از وزارت کشاورزی و نهاد دولتی و مدیریتی خواستار متوقف کردن پروژه شده است و در مقابل از مدل تولیدی برای مزارع کوچک و متوسط، برای اطمینان از توسعه پایدار و متوازن روستایی دفاع کرده است.

با این حال، براساس گزارش نشریه اسپانیایی ، El Economista ، یکی از انجمن کشاورزی محلی، Asaja de Soria ، در حمایت از این پروژه، برآمده است.

رئیس این انجمن، کارملو گومز سانز، با اشاره به کاهش جمعیت و ترک کشاورزان منطقه گفت: "باید از سرمایه گذاری 80 میلیون یورویی که شغل ایجاد می کند، حمایت کنیم."

البته یکی از موانع اصلی ، مسئله اثرات زیست محیطی است، چرا که ضایعات و استفاده بیش از حد آب به عنوان یک مسئله نگران کننده درآمده است.

این درحالی است که بررسی ها درباره اثرات زیست محیطی پروژه انجام شده است. همچنین Dabid Anaut (EH Bildu) سیاستمدار محلی گفت: " مزرعه پیشنهادی، تقریبا تعداد گاوهای شیری منطقه را دراختیار خواهد داشت، چراکه در حال حاضر درمنطقه حدود 25 هزار راس وجود دارد."/


ترجمه: فرحناز سپهری

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: