کد خبر: ۴۷۷۶۰
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۶- ۱۲:۳۱
دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی خبر داد
دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی می‌گوید: سازمان غذا و دارو مجوز واردات سه برند آب بسته‌بندی خارجی را باهدف حمایت از تولید داخلی، تعلیق کرده است.

دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی از تعلیق مجوز واردات سه برند خارجی آب بسته‌بندی به کشور خبر داد.

پیمان فروهر با اعلام این‌که مجوز واردات سه برند فرانسوی آب بسته‌بندی "پریر"، "اویان" و "بادویت" به ایران تعلیق شده است، اظهار کرد: برند "پریر" توسط یک شرکت فرانسوی و برندهای "اویان" و "بادویت" نیز توسط یک شرکت دیگر فرانسوی تولید می‌شوند که اخیراً مجوز واردات آنها تعلیق شده است.

وی با بیان این‌که این اقدام به‌تازگی توسط سازمان غذا و دارو به دلیل حمایت از تولید داخل مدنظر قرار گرفته است، گفت: دو برند از برندهای مذکور اواخر سال گذشته مجوز گرفتند، اما به دلیل برخی اعتراضات صورت گرفته مجوز آنها اخیراً توسط سازمان غذا و دارو ابطال شده است.

فروهر همچنین در مورد وضعیت برند آب بسته‌بندی "ووس"، خاطر نشان کرد: این برند نروژی که محصولات آن در ایران قیمتی معادل ۳۰ تا ۶۰ هزار تومان دارند به‌صورت قاچاق وارد شده و کماکان مجوزی برای واردات آنها صادر نشده است.

دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی با اشاره به این‌که برندهای "اویان" و "بادویت" آب‌معدنی بوده و برند "پریر" آب‌معدنی طعم دار گازدار است، گفت: برند "ووس" هم آب‌معدنی گازدار است و این چهار برند جزو برندهای شاخص در دنیا هستند، اما برند "ووس" کماکان به‌صورت قاچاق به کشور وارد شده و سه برند دیگر نیز به دلیل حمایت از تولید داخل مجوز واردات آنها با تعلیق روبرو شده است.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر: