کد خبر: ۵۱۱۲۰
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶- ۱۱:۴۴
نماینده مردم تنکابن و رامسر در گفت‌وگو با ایانا عنوان کرد:
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، بر حمایت از وزیر جهاد کشاورزی در راستای تصمیمات اخیر وی درباره برنج داخلی تأکید کرد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، بر حمایت از وزیر جهاد کشاورزی در راستای تصمیمات اخیر وی درباره برنج داخلی تأکید کرد.

نماینده مردم تنکابن و رامسر در مجلس شورای اسلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با اعلام این خبر گفت: تأمین بخشی از ذخایر برنج شرکت بازرگانی دولتی ایران از طریق تولید داخلی، تصمیم بسیار ارزنده‌ای است که باید مورد حمایت قرار بگیرد.

شمس‌الله شریعت‌نژاد، با اشاره به اینکه افزایش سهم واردات در هر زمینه‌ای می‌تواند راه را برای فساد و رانت باز کند، افزود: یکی از اصول مهم اقتصاد مقاومتی، تکیه بر منابع و حمایت از تولید داخلی است.

به گفته وی، سیاست جدیدی که وزیر جهاد کشاورزی برای محصول برنج اتخاذ کرده، در راستای اقتصاد مقاومتی و مطالبه مجلسی‌هاست. به عبارتی انتظار نمایندگان مجلس شورای اسلامی، حمایت از تولید داخلی است و وزارت جهاد کشاورزی آن را در عمل نشان داد.

شریعت‌نژاد معتقد است که امکان خودکفایی در محصول برنج برای کشور وجود دارد، اما لازم است که در این زمینه زیرساخت‌های لازم فراهم شود. اتفاقا یکی از همین زیرساخت‌ها تأمین ذخایر استراتژیک از طریق تولید داخلی به جای واردات است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان تأکید کرد: لازم است که این سیاست هم از طرف دولت و هم از طرف ستاد تنظیم بازار حمایت شود تا شاهد استمرار آن در سال‌های آتی باشیم./

به کانال ایانا در تلگرام بپیوندید

V-961020-02

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار